Košice dnes čaká posledný domáci zápas v základnej časti, odohrajú ho proti Detve

PRIDANÉ: 19.3.2021

Už ako to zvyčajne býva, koniec týždňa patrí hokeju. Košickí fanúšikovia svoje obľúbené mužstvo podporujú aj od televíznych, alebo počítačových obrazoviek v pohodlí domova. Veríme, že mu zostanú verní aj dnes. Oceliarov totiž čaká posledný domáci zápas základnej časti. V Steel aréne sa o 17-tej stretnú HC Košice a HC 07 Detva. KOŠICE DO TOHO!

Pozícia v tabuľke

HC Košice sa v tabuľke už pár mesiacov držia na ôsmom mieste. Svojou kvalitou, ktorú predvádzajú v zápasoch, však nesvedčia o tejto pozícii. V 48 odohraných stretnutiach získali 74 bodov a takmer dvojdekádový náskok pred Banskou Bystricou, ktorá sa nachádza na deviatej priečke v tabuľke. Detva má však len o tri body viac ako oceliari. Ak sa Košiciam teda podarí zdolať dnešného súpera, mužstvá sa bodovo vyrovnajú. Počas 49. kola najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku sa však toho môže ešte veľa zamotať. Zatiaľ treba ostať nohami pevne na zemi a tešiť sa z toho, že sa HC Košice dostanú do kvalifikácie o postup do play-off. Za prípadný priamy postup medzi štvrťfinálové mužstvá bude každý z nás viac než vďačný.

Vzájomné zápasy

Košickí hokejisti odohrali v prebiehajúcej sezóne proti dnešnému súperovi tri zápasy. Dva, ktoré sa konali v novembri a decembri, prehrali. Posledné stretnutie vo februári vyhrali.

Ako sme už spomínali v predchádzajúcich riadkoch, prvý zápas so zverencami Ernesta Bokroša naši hokejisti odohrali na začiatku novembra. HC Košice prehrali 3:2. V aktuálnej sezóne na domácom ľade s Detvou odohrali len jedno stretnutie, ktoré sa uskutočnilo v polovici decembra. Duel skončil výsledkom 0:3 pre hostí. Oceliari však na začiatku februára týchto húževnatých súperov zdolali tesným výsledkom – 2:3.

V predošlých dueloch proti Detve sa najviac ukázal Martin Réway, ktorý skóroval dvakrát. Môžeme však pochváliť aj Davida Růžičku. Na svoje konto si totiž v zápasoch s týmto súperom pripísal dve asistencie. Michalovi Chovanovi sa taktiež podarilo raz skórovať a na jeden gól prihrávať. Ten zároveň patrí medzi najproduktívnejších hráčov nášho tímu, čo je už pre fanúšika košického hokeja zrejmé. Po nedeľnom zápase si na svoj účet pripísal ďalšie dva body. Spolu mu teda v štatistikách svieti 55 bodov za 12 gólov a 43 asistencií.

V mužstve nášho dnešného súpera sa nachádza viacero Kanaďanov. Dvaja z nich sa presadili aj v stretnutiach proti oceliarom. Obaja sa vyznamenali dvomi asistenciami a jedným gólom. Reč je o Trevorovi CoxoviJonathanovi Charbonneau. Posledný menovaný zároveň patrí medzi najproduktívnejších hráčov Detvy. Tiež drží prvenstvo v pozícii najlepšieho strelca tímu. Počas 44 zápasov si totiž dokázal do svojích štatistík pripísať 21 gólov a 15 asistencií.

Posledné stretnutia

HC Košice majú za sebou trojzápasovú sériu výhier. Tú však prerušilo posledné stretnutie proti Miškovcu. HC 07 Detva od začiatku marca vyhrala len dvakrát. V dnešnom dueli si však určite bude chcieť napraviť chuť. Rozhodne si taktiež nenechá ohroziť svoju pozíciu v tabuľke. Dúfame však, že naši hokejisti budú po piatich dňoch bez zápasov oddýchnutí a navnadení vyhrať posledné dva zápasy v základnej časti.

Dnes sa rozhodne môžeme tešiť na zaujímavé stretnutie. Pred koncom základnej časti Tipos extraligy totiž ide o veľa každému tímu, ktorý sa účastní tejto súťaže. Veríme, že naším hokejistom sa dnes podarí bodovať naplno a zdramatizovať tak dianie v tabuľke.

Vzájomné zápasy HC Košice a HC 07 Detva:

Sezóna 2019/2020: 1:4, 3:2, 3:2, 2:4

Sezóna 2020/2021: 2:3, 0:3, 3:2

* hrubým sú vytlačené zápasy hrané doma

Zostavy z posledných zápasov:

HC Košice: Vay (Riečický) – Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Petran – Réway, Chovan, Klhůfek – Belluš, Mráz, Lapšanský – Milý, Jacobs, Poirier – Jokeľ, Havrila, Demek – Frič

HC 07 Detva: Lazušin – F. Fekiač, Lalík, Gachulinec, Rymsha, King, Rais, Turan, Jendroľ – Ľupták, Čacho, Ščurko – Sýkora, Downing, Askarov – Charbonneau, Valent, Cox – Žilka, V. Fekiač, Klíma