Košické Winter Classic opäť nesklamalo. Mladíci si zahrali proti majstrom sveta.

PRIDANÉ: 14.2.2020

Po úspešnom predvianočnom verejnom korčuľovaní v spoločnosti Oceliarov si náš hokejový klub pripravil pre svojich verných fanúšikov ďalšiu mimoriadne zaujímavú akciu. Športovo- zábavný areál na Alejovej ulici sa stal dejiskom už druhého košického Mini Winter Classic. Na ľadovej ploche si pod holým nebom tentokrát skrížili hokejky hráči HC Košice s výberom Hviezd Juhu. Príležitosť predviesť svoje hokejové zručnosti v drese Oceliarov dostala osemčlenná skupina našich mladých pušiek, ktorú doplnila dvojica útočníkov, majstri Slovenska z roku 2009, Marcel Šimurda a Juraj Faith. Trénerskú taktovku prebral dlhoročný PR Manažér HC Košice Vojtech Petty, ktorý od začiatku zápasu nešetril aktivitou a svojmu mužstvu stanovil jasnú taktiku. „Našim zámerom bolo hrať celoplošný nátlakový hokej a v duchu klubovej filozofie som vsadil na mladosť a dravosť, ale opäť raz sa ukázalo, že skúsenosti sa preskočiť nedajú, a to bola dnes hlavná prevaha skvelého súpera. Skláňame sa pred jeho hokejovým umením, ale myslím, že postaviť sa takým esám, ako Laco Nagy, či Rasťo Staňa, je zároveň aj veľká česť. Bol to výborný večer, fantastická akcia, všetci sme si ju užili, vrátane našich nádejí, z ktorých sa niektorí zúčastnili takejto akcie vôbec po prvý raz a aj na to ich musíme pripravovať,“ zhodnotil s úsmevom po zápase spokojný Vojtech Petty, ktorému na lavičke so všetkými trénerskými rekvizitami asistoval skúsený Jiří Šolc za dohľadu nášho Media Teamu.

Okrem zábavy bol zápas pre našich mladíkov aj cennou skúsenosťou. V drese Hviezd Juhu totiž nastúpili - ako už bolo spomenuté - majstri sveta z Göteborgu Ladislav Nagy a Rastislav Staňa. „Takáto atmosféra mi pripomína detstvo, bolo výborne počasie, ja si takýto zápas stále užijem,“ reagoval po zápase Rastislav Staňa, ktorý si svoj návrat medzi tri žrde už predstaviť nevie: „vrátiť sa späť do bránky má už neláka, telo už nepočúva, aj keď som sa v tomto zápase snažil. Aj teraz som si možno urobil nejaké drobné zranenie, už to nie je sranda, keď sa netrénuje pravidelne. Rád si občas zachytám, ale už to nie je pre mňa.“

Ladislav Nagy toho počas svojej aktívnej hokejovej kariéry stihol naozaj veľa. Pôsobenie v zámorí, KHL, Švédsku Fínsku, slovenskej extralige, no ako sám po zápase priznal, pod holým nebom si odkrútil svoju premiéru: „Hralo sa mi výborne, vydarená akcia, prvýkrát som hral na otvorenom štadióne. Bol som prekvapený z ľadu, veľmi dobre sa korčuľovalo, pekná akcia. Prišli sme sa zabaviť, zišli sme sa vynikajúca partia,“ pochvaľoval si skvelý nápad organizátora aj košického klubu.

Príležitosť zahrať si proti týmto legendám ocenili aj naši mladici. „Hrať proti takým hráčom ako je Ladislav Nagy je veľký zážitok a obrovská skúsenosť,“ nešetril chválou strážca našej svätyne Adam Hnát. „Je to super pocit zahrať si s takými hráčmi na jednom ľade, dokázali toho veľmi veľa,“ potešil sa útočník Samuel Nagy. „Je skvelé sa na nich pozerať, sú fakt dobrí, Laci si nás dnes trošku povodil,“ žartoval po zápase obranca Martin Bučko. „Super príležitosť zahrať si proti takýmto skúseným hráčom ako je Laco a Rasťo, bol to pre nás veľký zážitok, keďže sme mladí chlapci a vyrastali sme na takýchto hráčoch. Mne sa táto akcia mimoriadne páčila a som vďačný zo možnosť zúčastniť sa jej,“ súhlasil so spoluhráčmi Juraj Eliáš.

Dvojicu skúsených borcov tvorili v našom tíme Marcel Šimurda a Juraj Faith. "Akcie som sa zúčastnil už druhý raz, lebo je to výborná príležitosť, ako zviditeľniť náš klub a aj niečo naviac pre neho urobiť. Kým mi budú stačiť sily, budem k dispozícii," povedal Marcel.
Jurajovi Faithovi nevyšla plánovaná premiéra trojice Faithovcov: "Malý Tobias si včera zlomil ruku a Roman prechladol, snáď nám to vyjde nabudúce, lebo všetci traja sme sa veľmi tešili."

Ako to už na hokejových exhibíciách býva zvykom, brankári lovia puk zo svojej siete oveľa častejšie ako v bežných zápasoch. Vo štvrtkovom meraní síl boli muži v maskách prekonaní až dvanásťkrát. Duel sa nakoniec skončil víťazstvom Južanov, ktorí po vyrovnanom priebehu zdolal naše mužstvo 7:5. Náš útočník Juraj Eliáš ukončil zápas s bilanciou 1+4, obranca Jakub Cibák sa tešil z dvoch gólov a jednej asistencie. Prekonať brankára Staňu sa podarilo aj Samuelovi Nagyovi a Jakubovi Hudecovi. Na druhej strane výhru štyrmi presnými zásahmi režíroval Ladislav Nagy, ktorý ukázal, že má aj po skončení aktívnej hráčskej kariéry výborný nos na góly. "Rozhodca nás poškodil a góly hráčov NHL by sa mali rátať iba za polovicu," ozvalo sa z fanúšikovského tábora Oceliarov, čo len dokumentovalo skvelú zábavu na vydarenom večere!

Na vydarenej akcii nechýbali ani sprievodné udalosti, tentokrát si svoju presnosť vyskúšali brankári oboch mužstiev. Chýbať nesmela ani pozápasová autogramiáda, a tak si fanúšikovia okrem príjemne stráveného večera, odniesli domov aj cenné suveníry v podobe podpisov zúčastnených hráčov.

Ďakujeme Viliamovi Ráczovi, riaditeľovi areálu T-Systems na Alejovoej ulici v Košiciach za skvelé prijatie a dovidenia o rok!

Zostava HC Košice: Hnát - Cibák, Bučko, Hrabčák - Juraj Faith, Eperješi, Hudec - Šimurda, Juraj Eliáš, Samuel Nagy

HC KE Media Team (zek)

GALÉRIA