Košické zastúpenie na piešťanskom turnaji

PRIDANÉ: 11.12.2021

Od 16. - do 18. decembra sa v Piešťanoch uskutoční podujatie s názvom Turnaj štyroch krajín, kde sa naša reprezentačná „sedemnástka“ predstaví  proti svojim rovesníkom z USA, Ruska a Česka.

Pre slovenskú reprezentáciu to bude tretia medzinárodná akcia v prebiehajúcej sezóne. Vo Švajčiarsku sme obsadili bronzovú priečku, v novembri sme sa predstavili vo Francúzsku, no pre problémy s ľadovou plochou sme odohrali iba dva z troch plánovaných zápasov. Najprv  sme vyhrali proti francúzskej U18 a potom aj proti nemeckej U17.

Do nominácie na  turnaj sa dostal aj košický odchovanec, obranca Leo Eperješi, ktorý momentálne pôsobí v reprezentačnom projekte Slovensko U18, kde hráva druhú najvyššiu slovenskú súťaž. V doposiaľ štrnástich odohratých zápasoch si Leo pripísal 3 body za dve asistencie a jeden gól, čo ho radí na druhé miesto v tímovej proudktivite obrancov.

Košcký klub bude mať zastúpenie aj na striedačke. Jedným z asistentov trénera bude Marcel Šimurda, ktorý už pri reprezentácii pôsobí 5 rokov. Ako uviedol dôvodom úspechu pod Alpami bola najmä súdržnosť tímu, s čím chce ísť reprezentácia aj do Piešťan: „Budeme vychádzať z predchádzajúceho turnaja, kde sme podali kolektívny výkon, chceme sa opierať najmä o tímovosť, chlapci si priali a tak sa dostavil aj výsledok.“   Na turnaji nás  čakajú atraktívne tímy, ktoré majú vo svojich mužstvách kvalitných hráčov: „Musíme si dávať pozor na individuálne chyby a byť 100 percentní, súperi budú silní a môžu nás potrestať.“

Turnaj 4 krajín v Piešťanoch:

Štvrtok - 16. 12. 2021

17.00 SLOVENSKO - USA