Košickí odchovanci v mládežníckych reprezentáciach

PRIDANÉ: 26.7.2022

Klub HC Košice zastupuje v mládežníckych kategóriach slovenskej reprezentácie niekoľko odchovancov.

U17

Zverenci trénera Rastislava  Paľova sa zúčastnia turnaja piatich krajín v americkom meste Colorado Springs, kde nastúpia proti domácim  Američanom, Švajčiarom, Čechom a Nemcom. Reprezentáciu čaká od 27. júla štvordňový kemp vo Zvolene, po ktorom ešte na dva dni odcestujú do Bratislavy. Odlet do Kanady je neskôr naplánovaný na 5. augusta. Z nášho klub sa kempu zúčastnia Branislav BARGER, Sebastian BODNÁRMichal LIŠČINSKÝ. Medzi náhradníkov na telefonické zavolanie patria aj ďalší naši odchovanci Adam BELUŠKO, Tobias FAITH, Theo KISS, Richard KOMENDÁT, Martin KUZÁR.

Rastistal Paľov, hlavný tréner:Bude veľmi náročné pripraviť hráčov na takýto program, keďže v našich mládežníckych súťažiach sa hrajú dva zápasy po sebe. Budeme musieť klásť dôraz na regeneráciu ihneď po skončení stretnutí. V minulej sezóne bol medzinárodný kalendár výrazne obmedzený, a tak hráči zažijú niečo také prvýkrát v kariére. Verím, že aj napriek tomu sa s tým popasujú a urobia dobré meno slovenskému hokeju, ako to bolo v prípade hokejistov z ročníkov 2004 a 2005.“ [zdroj: hockeyslovakia.sk]

U18

Slovenská hokejová reprezentácia do osemnásť rokov  ukončila v Poprade prípravný kemp smerom k prestížnemu Hlinka Gretzky Cupu.  Turnaj sa odohrá v termíne od 31. júla do 6. augusta v kanadskom Red Deere.  V záverečnej nominácii našej reprezentácie figuruje 25 hráčov. Slováci si postupne zmerajú sily so Švédmi, Kanaďanmi a Švajčiarmi. Z klubu HC Košice sa turnaja zúčastnia obrancovia Leo EPERJEŠI a Adam BELUŠKO.

Tibor Tartaľ, hlavný tréner: „Ročník 2004 urobil vlani veľký úspech a je to motivácia pre týchto chalanov, aby dosiahli podobný výsledok. Cítiť to aj na tréningoch. Zároveň máme na Hlinka Gretzky Cupe skvelých súperov, na ktorých sa hráči mimoriadne tešia. Našim cieľom bude to, aby sme boli konkurencieschopní, aby sme hrali aktívny hokej a v každom dueli siahali na víťazstvo,“ [zdroj: hockeyslovakia.sk]

Zápasový program SR 18 v Kanade:

Príprava

PIATOK 29. JÚLA

USA - SLOVENSKO (19.00)

Hlinka Gretzky Cup - základná skupina

PONDELOK 1. AUGUSTA

Švédsko - SLOVENSKO (19.00)

STREDA 3. AUGUSTA

Kanada - SLOVENSKO (3.00)

SLOVENSKO - Švajčiarsko (23.00)

U20

Juniorská reprezentácia na svetový šampionát v Kanade sa blíži k finálnej podobe. V tíme zatiaľ figurujú 3 naši odchovanci brankár Rastislav ELIAŠ, obranca Jozef Viliam KMEC, útočníci Jakub DEMEK a Roman FAITH. Reprezentáciu čaká od pondelka do piatka druhý päťdňový prípravný blok. Koncom týždňa v nedeľu sa výprava opätovne zíde v Bratislave, kde absolvuje poslednú fázu záverečnej prípravy. V utorok 2. augusta následne odletí z Viedne do Frankfurtu a odtiaľ priamo do dejiska letných MS v Edmontone. Slováci absolvujú v Kanade 2 prípravné zápasy proti Nemcom a Švajčiarom.

Ivan Feneš, hlavný tréner: „Nomináciu z prvého kempu sme zúžili – ak počítam aj Šimona Latkóczyho – na 29 mien, ktoré podľa názoru trénerského štábu predstavujú to najlepšie, čo na Slovensku máme k dispozícii vzhľadom na všetky aktuálne okolnosti. Viacerých chlapcov sme museli vyradiť a priznám sa, bolo to jedno z najťažších rozhodovaní v mojej kariére. Z tímu, ktorý sme si vybrali, však cítime obrovskú energiu a chuť uspieť na majstrovstvách sveta.“  [zdroj: hockeyslovakia.sk]

Rozhovory  s Rastislavom Eliašom a Jakubom Demekom pre hockeyslovakia.sk

Program Slovenska na svetovom juniorskom šampionáte v Kanade:

UTOROK 9. AUGUSTA

SLOVENSKO – Česko (20:00)

PIATOK 12. AUGUSTA

SLOVENSKO – Kanada (00:00)

SOBOTA 13. AUGUSTA

SLOVENSKO – Lotyšsko (00:00)

NEDEĽA 14. AUGUSTA

SLOVENSKO – Fínsko (20:00)

Foto: hockeyslovakia.sk