Martin Dudáš: Každé napadnutie nášho hráča potrestáme!

PRIDANÉ: 19.9.2018

Včera sa v košickej Steel aréne stretli Oceliari s Ľadovými medveďmi. Kým prvá tretina patrila jednoznačne Košičanom, v druhej tretine Miškovec dobiehal štvorgólový náskok. V poslednej 20-minútovke však HC Košice opäť strieľalo góly, a to vyprovokovalo niektorých hráčov k agresívnejšej hre. Po tom, čo Jed Rusk zbytočne napadol Ladislava Nagya, sa Martin Dudáš rozhodol potrestať kapitána svojho tímu pästným súbojom. Dve minúty na trestnej lavici a desať minút osobný trest – tak znel konečný verdikt hlavného rozhodcu pre košického obrancu. "Ten súboj bola jednoznačná voľba. Útok na akéhokoľvek spoluhráča sa nedá len tak prehliadnuť, zastal by som sa takto každého z tímu. Takisto by to urobil ktokoľvek z nás. Dnes to vyšlo na mňa. Bol to nepríjemný faul a niečo takéto by sa stávať nemalo. Jed sa k tomu ale postavil ako chlap a my sme si to vyriešili po svojom,” poznamenal na margo svojej pästnej výmeny obranca tímu HC Košice Martin Dudáš. Aké pocity mal po ďalšom tímovom víťazstve, nám porozprával ihneď po zápase.

Súper z Maďarska sa nevzdával ani po gólovom manku štyroch gólov. Prekvapilo vás to?
"Oni sa vzdávať ani nebudú. Je tam veľa hráčov z Kanady, ktorí bojujú za akéhokoľvek stavu. V druhej tretine bola skôr chyba na našej strane. Prestali sme hrať tak, ako sme mali. Našťastie sme to napravili v tretej tretine a podarilo sa nám vyhrať.”

Počas poslednej tretiny tiekli nervy viacerým hráčom. Bolo cítiť zvýšenú agresivitu?
"Ako som už povedal, súper má v tíme veľa hráčov z Kanady a oni sú zvyknutí na ten drsnejší rytmus v hokeji. Ale útok na Laca bol už príliš. Takým hráčom musíme ukázať, že sa to nesmie a postaviť sa za svojich spoluhráčov.“

S Miškovcom ste sa stretli aj v prípravných zápasoch. Ako vnímate takéto „cezpoľné“ derby?
"No, musím povedať, že to prinieslo niečo nové do našej ligy. Štýl hrania majú podstatne iný ako slovenské mužstvá a viac sa podobá zámorskému hokeju. Je to veľmi dobré, že sa môžeme stretnúť aj s takýmto tímom, a je to len prospešné pre spestrenie celej súťaže.”

Dobrý štart do sezóny je dôležitý. V tomto prípade to vyzerá tak, že sa budete niesť na vlne víťazstiev.
"Z takéhoto štartu sa, samozrejme, všetci tešíme, ale stále je vidieť, že je to ešte len začiatok. Je to vidieť aj na ľade. Všetci sme tu preto, aby sme vyhrávali. Občas sa stáva, že tím má zlý deň. Potrebujeme poriadne rozohrať, ale ak budeme robiť to, čo máme, môžeme posunúť úroveň našej hry ešte vyššie.”

V 27. minúte sme ešte vyhrávali. Kedy prišiel ten zlom, keď sa dostal súper do gólových príležitostí?
"Všetci sme trochu poľavili. Na chvíľu sme si mysleli, že máme zápas už vo vlastných rukách. Cez prestávku sme mali búrku v šatni a na záver zápasu sme to otočili.”

Martin, padol váš prvý gól v sezóne. Určite je to radosť, takto využiť presilovú hru. Aké ste mali pocity po strelení premiérového gólu?
"Samozrejme, že sa teším. Petr Kafka mi výborne nahral puk a ja som ho v podstate už iba tečoval. Bol som v správnom čase na správnom mieste. Dôležité ale je, že sme získali tri body. Dnes sme mali v presilových hrách niekoľko gólových šancí. Je to však stále začiatok sezóny. My tie chyby vidíme a dokážeme ich časom odstrániť.”

Koniec zápasu vás statočne podržal brankár Habal svojimi zákrokmi. Je to zrejme dobrý pocit, mať brankára, na ktorého sa môžete spoľahnúť...
"Ja dúfam, že to Habymu dlho vydrží. Že nebude lietať niekde v oblakoch a udrží si bránkovisko uzavreté. Ale ja mu verím, veria mu aj tréneri, aj spoluhráči. Snáď to využije a poriadne zabetónuje.”

Dobrá nálada je v prípade Martina Dudáša, a vôbec celého košického tímu, na mieste. Po odohraní troch zápasov majú na svojom konte deväť bodov a lepší úvod do sezóny si ani nemohli želať. Oceliari však majú pred sebou ešte náročný týždeň. Už vo štvrtok nastúpia proti slovenskej dvadsiatke a v nedeľu sa popasujú s mužstvom z Popradu. Oba zápasy odohrajú Košice na domácom ľade. Príďte našich chlapcov podporiť a vytvoriť im opäť fantastickú atmosféru!

HC Košice Media Team (žov, hal)