Memoriál Ladislava Trojáka odštartoval

PRIDANÉ: 17.8.2018

39. ročník Memoriálu Ladislava Trojáka započal dnešným dňom. Prvé zápasy odohrali dorastenci z Banskej Bystrice proti Trenčínu a košickí dorastenci si zmerali sily s bratislavským Slovanom.

V prvom zápase sa na otvorenie skóre nečakalo dlho, keď v 10. minúte Barani využili oslabenie Trenčína kvôli veľkému počtu hráčov na ľadovej ploche. Ešte do konca prvej tretiny Dukla vyrovnala na 1:1. I keď v druhej tretine mohla Bystrica znova využiť niekoľko presiloviek, víťazný gól predsa len stretlil Adam Stránsky a pomohol tak Dukle k prvému víťazstvu  na turnaji.

Domáci tím začal v Memoriáli svižne a dokazoval svoju bojovnosť a chuť vyhrávať. Najlepší hráč zápasu na strane Košíc, brankár Rasťo Eliáš, držal svojich spoluhráčov v ťažkých chvíľach a to aj v oslabení 3 na 5, ktoré prišlo hneď v úvodných minútach. Druhú tretinu dorasteneckí Oceliari nezvládali najlepšie a aj preto si vyslúžili gól od Bratislavčanov. To všetko však kompenzovali v posledných 20 minútach a vyslali na bránku Slovanistov kanonádu nebezpečných striel. Posledné minúty tak potrápili oba tímy. Žiaľ, ani jedna strela sa nedostala za chrbát súperovho brankára a Košice nakoniec podľahli Bratislave najtesnejším rozdielom 0:1.

Naši dorastenci predviedli veľmi pekný hokej. Nasledujúce dva dni ich čakajú zápasy s Trenčínom a Banskou Bystricou. Prídite podporiť našu mlaď už v sobotu proti Banskej Bystrici o 17:00 a v nedeľu proti Trenčínu o 13:00.

HC Košice Media Team (Text Igor Žovtik, foto Lucia Sajgóová)