Mikrosonda do prípravy kategórie U18

PRIDANÉ: 11.6.2019

Aj prípravné obdobie kategórie U 18 sa prehuplo do svojej druhej polovice a zverenci hlavného trénera Tomáša Kochana a jeho asistentov Mojmíra Božíka a Vladimíra Sviteka pokračujú v tvrdej tréningovej práci, ktorú odštartovali 6. mája 2019.  To znamená, že majú za sebou 5 týždňov prípravy, ktorej cieľom je komplexná príprava každého jednotlivého hráča v tréningu mimo ľadu. Jej záver pred dovolenkami je určený na 28. júna.

„Charakter a obsah tréningových jednotiek je zameraný z väčšej časti na silu dolných končatín, ktorá je rozhodujúcim elementom pri korčuľovaní, ďalej na komplexnú silu, koordináciu a rýchlosť spojenú s hokejovými zručnosťami a anaerobnú vytrvalosť,“ uviedol pre webovú stránku HC Košice Tomáš Kochan. „Pre tento účel využívame rôzne priestory ako telocvičňu Crossfit, zápasnícku halu a prírodný terén. Príprava hráčov ja náročná, ale veľmi potrebná nakoľko nás čaká neľahká sezóna – súťaž extraligy dorastu. V jej úvode odohráme poriadnu porciu súťažných zápasov.“

Kondičná príprava hráčov prebieha bez väčších problémov a je vidieť enormnú snahu chlapcov o zdokonalenie a progres  celkovej výkonnosti. Je to pochopiteľné, pretože tá bude neskôr dôležitým predpokladom ich individuálnej výkonnosti na ľade. Snahou trénerov  je tak nielen motivovať a viesť hráčov k zodpovednému a koncentrovanému prístupu ku každému tréningu, ale aj napomôcť im nájsť cestu k chuti trénovať pre konkrétny cieľ. Hokejový rast a pozitívne prostredie predsa evokujú  radosť zo športu vo všeobecnosti, v hokeji, ktorému sa venujú, zvlášť.

Chalanov chválime a povzbudzujeme ďalších tréningov!