Mladí košickí hokejisti Kiss a Bodnár hrali finále slávneho turnaja v Quebecu!

PRIDANÉ: 26.2.2019

Najväčší zámorský mládežnícky turnaj hokejistov narodených v roku 2006 PeeWee v kanadskom Quebecu mal košickú účasť.  Za výber Czech Knights nastupovali aj štyria Slováci, medzi nimi dvaja talentovaní hokejisti HC Košice!

Bodujúci a skórujúci útočník Theo Kiss a gólman Sebastián Bodnár, ktorý bol už pred semifinálovým zápasom najvyťaženejším brankárom turnaja a prvým v rankingu gólmanov. Czech Knights s Kissom a Bodnárom porazili New York Rangers 3:2 a Middlesex Islanders 4:1. V sérii víťazných zápasov nestačili len na Los Angeles Kings vo finále, ktorému sa prizeralo 12 tisíc divákov.

Dodajme, že doposiaľ jediným košickým víťazom najslávnejšieho turnaja mládeže bol v roku 1990 Juraj Faith, stalo sa tak v drese výberu Slovenska vo finále proti Bostonu.

Obom našim veľkým talentom blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu košického mládežníckeho hokeja. Naše poďakovanie patrí aj trénerom mládeže Miroslavovi Kozárikovi a Robertovi Orságovi, ako trénerovi brankárov Dušanovi Strhárskemu.