Mladí Oceliari v prípravných zápasoch SR 18

PRIDANÉ: 4.4.2022

Slovenská reprezentácia do 18 rokov odohrala počas víkendu dvojzápas s Českom, v akcii boli aj naši Košičania: v bráne sa predstavili Patrik Jurčák a Rastislav Eliaš, v obrane Leo Eperješi a Maxim Štrbák.

1.zápas

Slovensko – Česko 3:4 (0:2, 2:0, 1:2)

Góly: 21. Molnár (Jenčko), 26. Jenčko (Žabka), 57. Mišiak (Nahalka) – 5. Melovský, 18. Šmajda (Vovsík, Vlček), 48. Plos (Dvořák, Prčík), 60. Becher (M. Soukup)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:2

Zostava SR: Jurčák – Žabka, Moško, Nahalka, Štrbák, J. Chromiak, Eperješi, Krakovský, Pánik – Mišiak, Gabriel, Honzek – Molnár, Jenčko, Šotek – J. Kopecký, Pitka, Pekarčík – Cedzo, Dej, Križan.

2.zápas

Slovensko – Česko 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 29. Ondriš (Ružek), 41. Honzek (Šotek, Kukumberg), 55. Jenčko (Štrbák, Molnár) – 35. Polák (Šalé, J. Dvořák).

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

Zostava SR: Eliaš – Žabka, Moško, Nahalka, Štrbák, J. Chromiak, Eperješi, Krakovský, Tomas – Honzek, Gabriel, Šotek – Molnár, Jenčko, J. Kopecký – Mišiak, Pobežal, Kukumberg – Ondriš, Dej

Patrik Jurčák, pre hockeyslovakia.sk po 1. zápase: „Česi boli najnepríjemnejší v predbránkovom priestore. Dobre clonili, snažili sa dorážať puky po strelách, ktoré prichádali od obrancov. Dve tretiny môžeme hodnotiť pozitívne. Hrali sme tímovo. Chlapci mi pomáhali, hádzali sa do striel. Vyzdvihol by som výkon celého tímu. Snažili sme sa otočiť zápas a vyhrať ho. Bohužiaľ, nevyšlo to.“

Ivan Feneš, tréner SR 18 pre hockeyslovakia.sk: „Oba zápasy splnili naše očakávania. Súper nás preveril, v čom sme potrebovali. Videli sme dobré veci aj tie, ktoré potrebujeme doladiť. Za dvojzápas sme spokojní s tímovým výkonom. Teraz nás čakajú korektúry v zostave. Niektorí chlapci budú s reprezentáciami do 16 aj 17 rokov, ktoré čaká dvojzápas s Čechmi. Je skvelé, že zostanú v zápasovom dianí. Budeme mať širokú skupinu hráčov v hernej praxi. Už teraz môžem povedať, že nás od budúceho týždňa posilnia Markus Suchý a Dalibor Dvorský. Uvidíme zároveň, čo všetko sa udeje v play-off v najbližších dňoch.“

zdroj: hockeyslovakia.sk