Movembrové fúzy prinášajú Havrilovi šťastie

PRIDANÉ: 7.11.2022

Reprezentačnú prestávku strávime vo víťaznej nálade. Košickí hokejisti zdolali v nedeľňajšom súboji 16. kola Tipos extraligy tretí Zvolen 4:3 po predĺžení a prvýkrát v sezóne uspeli v štyroch stretnutiach v rade.

„Od začiatku do konca sme bojovali a bola cítiť túžba tímu po víťazstve. Dôležité bolo, že sme sa napriek nepriaznivému stavu dvakrát dokázali vrátiť do zápasu. Najmä gól Matúša Havrilu bol veľmi dôležitý. Myslím si, že to nebol na oko pekný zápas, skôr to bol taktický boj dvoch kvalitných tímov. Pre nás sú to dobré body pred prestávkou," vyslovil sa po dvojbodovom triumfe tréner Dan Ceman.

Spomínaný Matúš Havrila skóroval v druhom zápase v rade. Po tom, čo sa dočkal v Prešove premiérového presného zásahu sezóny, postaral sa tentoraz o vyrovnanie na 3:3 na začiatku 51. minúty.

„V Prešove sa to zlomilo a pred týmto zápasom som si už veril viac. Krásne ma tam našiel Joki a ostávalo už len trafiť prázdnu bránku,“ vyslovil sa 23-ročný center, ktorého tvár zdobia movembrové fúzy. „Možno je tá strelecká sila ukrytá práve v nich, ale ak by som si ich chcel nechať natrvalo, tak by som to asi vysvetľoval priateľke veľmi ťažko,“ pousmial sa Matúš.

Gólové repete z Prešova predviedol v súboji proti Zvolenu aj Patrik Rogoň. Svojim štvrtým gólom sezóny otvoril skóre duelu už v tretej minúte.

„Bol to náročný a vyrovnaný zápas. Každý mal svoju tretinu a v tej tretej to bolo 1:1. Potom to bolo už len o tom, kto strelí rozhodujúci gól. Podarilo sa to nám a som preto veľmi rád,“ skonštatoval spokojnosť Rogoň a následne doplnil. „Sme veľmi radi, že sme sa pred reprezentačnou prestávkou naladili víťazstvom. Teraz si trochu oddýchneme a potom budeme pokračovať v poctivej práci.

Prestávka spojená s Nemeckým pohárom prichádza na prvý pohľad možno trochu nevhod. Košičania sa totiž rozbehli a z posledných jedenástich zápasov vyhrali až deväť. V tabuľke sa tak posunuli na piatu priečku s dvojbodovou stratou na štvrté Michalovce.

„Máme veľa zranení a chlapci sa potrebujú dať dohromady. Pauza je teda dobrá a ostáva veriť, že aj po nej budeme pokračovať vo výkonoch z posledného obdobia,“ podotkol Havrila.

Aj podľa Patrika Rogoňa padne pár dní oddychu vhod a reprezentačná prestávka by nemala mať negatívny dopad. Oceliari už totiž vedia, čo funguje a ako má vyzerať hra prinášajúca body do tabuľky.

„Niečo sme si povedali v šatni a začali sme robiť správne veci. Prišli víťazstvá a to nás nakoplo. Teraz sme na správnych miestach a začalo to padať viacerým z nás. Každý tím má počas sezóny krízu a my sme ju mali na začiatku. Dôležité je, že sme sa z nej dostali a teraz ukazujeme potenciál tímu. Verím, že nás nezastaví ani prestávka,“ uzavrel P. Rogoň.