Na Memoriále Ladislava Trojaka naši dorastenci zdolali rovesníkov Banskej Bystrice

PRIDANÉ: 18.8.2018

V poradí druhý deň Memoriálu Ladislava Trojáka bol na góly podstatne bohatší ako ten prvý. V úvodnom zápase sa stretli obe včerajšie nezdolané mužstvá Slovan Bratislava a Dukla Trenčín, v podvečer potom dostali možnosť HC Košice a HC '05 Banská Bystrica na nápravu svojho renomé z predošlej porážky.

Trenčín začal stretnutie pomerne agresívne, keď už v prvej tretine nazbieral osem trestných minút, Slovan však ani jednu presilovku nevyužil. V druhej tretine sa už dorastenci Dukly rozhodli hrať disciplínovanejší hokej, napriek tomu, že ich súper už zvyšoval náskok. To im prinieslo ovocie, pretože v 32. minúte získali početnú presilu a znížili súperov náskok o jeden gól. Tretia tretina priniesla najvyšší počet úspešných striel. Po tom, čo sa Trenčínu podarilo dvakrát vyrovnať skóre, využil ďalšiu presilovú hru a prvýkrát v stretnutí vyhrával 4:3. Radosť však netrvala dlho a Bratislava odpovedala dvoma gólmi v jednej minúte. Výhru Slovana spečatil Peter Šándor gólom do prázdnej bránky. Konečný stav 6:4.

HC Košice svoj druhý zápas nezačal zle, hoci hokej bol prvých 20 minút príliš prekombinovaný. Na druhej strane Banská Bystrica mala početne viac striel na bránku a v útočnom pásme poriadne potrápila našu obranu aj brankára. V tej namiesto Eliáša dnes výborný zápas odchytal Balogáč, a tak, ako jeho kolega včera, aj on dokazoval, že streliť gól bude pre súpera náročné. Otvorenie skóre však prišlo až v druhej tretine na strane Košíc, keď Barger doklepol puk spoza brankára. Poslednú ,,dvadsaťminútovku" dorastenci Košíc ešte viac ožili a úspešnými strelami sa presadili Roman Faith a dvakrát Lukáš Kaža. Vyhrali tak prvý zápas v turnaji s čistým štítom 4:0.

Tréner Oceliarov Tomáš Kochan: ,,Včera to bola síce prehra, ale nemôžeme podceňovať ani súpera. Slovan hral 40 minút veľmi dobrý hokej, ktorým sa dostával k lepším zakončeniam. Chalanov učíme držať puk v útočnom pásme, ale nie príliš dlho a bez zakončenia. Sme radi, že to chlapci pochopili a dnes už to v tretej tretine aj správne využili.”

V nedeľu Memoriál skončí záverečnými duelmi, ktoré rozhodnú o konečnom poradí. Košice budú hrať proti Trenčínu o 13:00, príďte našich chlapcov podporiť, vstup do Crow arény je zadarmo.

Slávnostný záverečný ceremoniál sa uskutoční o 15:00 hod.

HC Košice Media Team (Text Igor Žovtik, foto Lucia Sajgóová)