Nabitý týždeň uzavrieme proti „baranom"

PRIDANÉ: 3.10.2021

Už o 16:00 privítame v Steel Aréne hokejistov z Banskej Bystrice. Po piatkovom víťazstve nad Liptovským Mikulášom budeme chcieť ustrážiť domácu pôdu aj dnes a opäť to nebudeme mať jednoduché. Barani" síce nepatria k najväčším ašpirantom na titul, avšak sú nevyspytateľní a schopní poraziť každého.

Toto tvrdenie podporili svojimi výkonmi i v úvodných štyroch kolách, po ktorých majú na svojom konte deväť bodov. Jediné tri body stratili hneď v otváracom dueli na ľade Prešova. Ťahajú teda slušnú trojzápasovú sériu výhier. Na Banskobystričanov postupne nestačil Poprad, Nové Zámky či naposledy Trenčín. Podľa toho môžeme usúdiť, že celok zo stredného Slovenska výborne vyladil formu na štart ročníka 2021/2022, no naši „oceliari" urobia všetko pre to, aby im zabránili v ďalšom rozlete a nadviazali tak na vydarené predchádzajúce stretnutie.

Banská Bystrica sa pod vedením trénera Tuukku Poikonena prezentuje atraktívnym ofenzívnym hokejom, ktorý je založený najmä na rýchlosti a dynamike. Keďže my sme sa takisto vydali fínskou cestou, isté prvky z herného prejavu máme podobné, čo môže byť predzvesťou zaujímavej taktickej bitky. Ak z nej chcem výjsť úspešne, bude nevyhnutné, aby sme boli v obrane nesmierne pozorní a v útoku čo najviac efektívni. V defenzíve sa obzvlášť musíme zamerať na hviezdne posily „baranov" - Nikitu Scherbaka, Chase-a Bergera či Mitchella Fossiera. Títo traja legionári pôsobili počas minulej sezóny v AHL. Do NHL sa im síce nepodarilo prebojovať, ale kvalitu druhej najvyššej zámorskej súťaže rozhodne nemožno spochybňovať. Zadné rady diriguje skúsený Ivan Ďatelinka a dopĺňajú ho známe mená ako Brejčák, Cardwell alebo Breton. Chrbát im kryje objav vlaňajšej sezóny a najmladšia brankárska jednotka v rámci Tipos extraligy - Filip Belányi. Zmena vlastníckych pomerov priniesla pod Urpínom želané ovocie, vyskladali kvalitné mužstvo, ktoré zatiaľ predvádza úctyhodné výkony. Hráči obliekajúci dres HC Košice to budú mať proti húževnatému protivníkovi veľmi obtiažne, no veríme, že sa po záverečnej siréne budeme radovať z druhého víťazstva v rade.

Košice do toho!