Najväčšie slovenské derby už v druhom kole

PRIDANÉ: 26.9.2021

Dnes o 16:00 sa naši „oceliari" v Steel Aréne stretnú s bratislavským Slovanom. V šlágri druhého kola Tipos extraligy tak na seba narazia historicky dva najúspešnejšie slovenské kluby. Ďalším špecifikom bude skutočnosť, že oba kluby počas aktuálneho ročníka oslavujú storočnicu a chcú útočiť na tie najvyššie priečky. V rukavičkách sa teda rozhodne hrať nebude a fanúšikovia na štadióne i diváci pred televíznymi obrazovkami si určite prídu na svoje.

S „belasými" sme sa v sezóne 2020/2021 už raz stretli, a to na domácom EASTERN CUP-e, kedy nás porazili najtesnejším rozdielom v pomere 1:2. Samozrejme, bolo to iba v rámci prípravy, no napriek tomu mal duel dobrý náboj, dokonca sa v ňom vyskytlo aj viacero šarvátok. Tentokrát to už bude naostro a rozhodne budú naši chlapci „hladní" po odplate.

Po jednom odohranom zápase je na tom predsa len bodovo lepšie náš súper. Zatiaľ čo my sme padli v Nitre, Slovan si na domácom klzisku presvedčivo poradil s trenčianskou Duklou - 4:1. Ako však vyšlo najavo, vzhľadom na porušenie pravidiel o mladých hráčoch, môže celku z hlavného mesta Slovenska hroziť dodatočná kontumácia. Ich dobre predvedený výkon ale nemôžeme popierať.

Najväčšou devízou Bratislavčanov je šírka ich kádra. Všetky štyri päťky majú na rovnakej úrovni, a aby toho nebolo málo, v SHL majú rezervný tím, takže v prípade početnej maródky budú mať k dispozícii rozohratých náhradníkov. Za najväčšie útočné hrozby musíme ale predovšetkým považovať prvé dve útočné formácie, kde sa vyskytuje viacero zvučných mien - Gašpar, Harris, Yogan, Rapuzzi či Jääskeläinen. Zhodou okolností všetci títo hráči si proti „vojakom" pripísali po jednom bode. Naša obrana teda bude mať čo robiť, aby udržala tieto ofenzívne esá na uzde, no my pevne veríme, že v tomto smere budeme úspešní.

Na opačnom konci sa budeme musieť presadiť cez skúsených zadákov, pri ktorých však môže byť našou miernou výhodu obrovská šírka klziska v Steel Aréne, čo môžu využiť naši šikovní rýchlonohí útočníci. Keď sa už presadíme cez obrancov, poslednou inštanciou je brankár a v ňom má Slovan obrovskú oporu. Kristers Gudlevskis naplno ukazuje, prečo okúsil NHL. Nebude jednoduché dostať puk za jeho chrbát, nokvalitu na to v našich radoch jednoznačne máme.

Ako sme už v úvode spomínali, čaká nás emóciami nabitý súboj dvoch odvekých rivalov, ktorí si nedarujú ani centimeter ľadu. Fanúšikovia sa budú mať na čo pozerať, ale my dúfame, že práve úvodný duel pred domácimi tribúnami nám prinesie šťastie a do tabuľky si po záverečnej siréne pripíšeme prvé body, najlepšie tri.

Košice do toho!