Naša juniorka sa teší z majstrovského titulu

PRIDANÉ: 27.4.2022

Po 10 rokoch sa opäť juniori tešia z majstrovského titulu. Sériu s Popradom jednoznačne ovládli a vyhrali 3:0 na zápasy. V tom poslednom domácim kamzíkom nedali žiadnu šancu a vyhrali 9:2. Z Popradu si tak vezieme zlato.

HK ŠKP Poprad – HC Košice 2:9 (0:3, 2:4, 0:2)

Góly: 26. Mešár (Sokoli, Lukačovič), 29. Mešár (Valigura, Sokoli) – 7. Kaža (Nagy, Plokhotnik), 16. Novota A. (Barger, Tvrdoň), 17. Ragan (Novota A., Barger), 22. Kaža (Bartoš J., Nagy), 28. Plokhotnik (Vaculík, Novota M.), 30. Kiss (Vaculík, Plokhotnik), 32. Vaculík (Plokhotnik, Jacko), 48. Vaculík (Kiss), 56. Vaculík (Plokhotnik)

HK ŠKP Poprad: Hurčík (Lipták) – Šeliga, Harbut, Mešár, Kožuch, Nahalka, Šlosárik, Novák, Gonda – Pokorný, Jevoš, Valigura, Bača, Lukačovič, Sokoli, Dlugoš, Baláži, Stanček, Petrulák, Sterbenz, Šimšaj

HC Košice: Jurčák (Rusňák) – Galický, Bartoš A., Novota M., Jacko, Štec, Jurčo,  Ragan, Vinclér – Nagy, Bartoš J., Kaža, Vaculik, Plokhotnik, Kiss, Novota A., Barger, Tvrdoň, Krasnozhon, Jadrný, Novák

Oceliari vstúpili do zápasu aktívnejšie čo sa prejavilo v 7. minúte, keď gól strelil Kaža. Šance boli na oboch stranách no v bráne nás podržal skvelý Jurčák a góly sme dávali iba my. V 16. minúte na 2:0 zvyšoval Alex Novota a tretí gól Košíc pridal Marko Ragan.

V druhej tretine sa diváci ešte nestihi ani poriadne usadiť a už sme vyhrávali 4:0. Tretinu gólom opäť otváral Lukáš Kaža. Naši hráči sa akoby uspkojili s výsledkom a domáci skórovali v oslabení. O dve minúty gólovo odpovedal Plokhotnik načo však reagoval druhým popradským gólom Mešár. Prvú polovicu druhej tretiny uzavrel Andrej Kiss. V 30. minúte tak bol stav stretnutia 6:2 pre naše mužstvo. Druhá polovica zápasu patrila nášmu kapitánovi. V 32. Minúte zvyšoval na 7:2. Za tohto stavu sa išlo aj do šatní.

Tretia tretina sa začala pokojnejšie a na jej začiatku sme nevideli žiadne góly. V 48. minúte však dostal Vaculík nahrávku od Andreja Kissa a bolo 8:2. Následne prišli dve vylúčenia domácich hráčov a náš kapitán tak zavŕšil hattrick. Na konci zápasu sme mohli vidieť ešte pár potyčiek. Nič to však nemenilo na fakte že po uplynutí 60. minúty sa naši Oceliari mohli tešiť z majstrovského titulu.