Naši hokejisti a tréneri dnes navštívili útulok pre psíkov. Priviezli pomoc, venčili štvornohých priateľov človeka.

PRIDANÉ: 29.11.2018

Návšteva útulku i venčenie psíkov sú pre náš klub novinkou, no po dnešnom vydarenom stretnutí sa môže stať pravidlom. Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov je občianske združenie, ktoré sa snaží pomáhať túlajúcim sa psom a hľadať im nové domovy. My sme sa rozhodli týmto štvornohým priateľom človeka aspoň na chvíľu prispieť troškou láskavého tepla, obdarovať ich jedlom a tým, čo potrebujú.

Obdarovať a vyvenčiť psíkov prišli tréneri Roman Šimíček a Peter Bartoš, brankári Vladislav Habal a Stanislav Škorvánek, nechýbali Patrik Koch, Roman Žitný, Šimon Petráš, či nová posila Igor Ignatuškin, ani manažér Vojtech Petty.

Mnoho hokejistov už má svojich vlastných domácich miláčikov a to, že náš hokejový klub má blízky vzťah k zvieratám, potvrdil tréner Roman Šimíček: „Zážitok je to úžasný. Ja a celá moja rodina máme obrovský vzťah k zvieratám a je to veľmi príjemné byť so psami. Je veľmi pekné vidieť, ako tých 200 psov pokope je vďačných za všetko. Takýchto akcií by malo byť viac, či už je to so psami alebo napríklad s deťmi, snažiť sa pomôcť, byť prospešný. Človek by mal pomáhať najviac ako môže.“

Roman Šimíček je nielen milovníkom psov, ale sám ich už niekoľko vlastnil: „Mal som už veľa psov, nedávno mi jeden umrel. Mal som tibetskú dogu, nemeckého ovčiaka, anglického setra a momentálne mám jazvečíka. Doma v Ostrave máme bolonského psíka, ale ten robí spoločnosť babke. Pes sprevádza môj život odjakživa, už od malého dieťaťa som chcel psa, ale svoje detské prianie som si splnil až v dospelosti, keď som si založil rodinu.“

Aj Peter Bartoš je veľkým milovníkom zvierat a on sám si už v minulosti adoptoval psíka priamo z tohto útulku: „S manželkou sme si zobrali jedného psa odtiaľto z útulku a máme tiež dve mačky. My sme taká zvieracia rodina. Ak by som mal vymenovať všetky zvieratá, ktoré doma máme, ľudia by mi ani neuverili. Deti sa snažíme viesť k tomu, aby zvieratá mali radi a ak nejaké priniesli domov, tak sme sa oň vždy postarali.“

Peter Bartoš však vyjadril ľútosť nad tým, že pomoc útulku mohla aj byť väčšia: „Je veľká škoda, že dnes neprišlo viac fanúšikov, keďže to mala byť spoločná akcia s nimi, ale my si to užívame. Po tréningu je to relax a človek príde aj na iné myšlienky. Pomôcť sa však dá vždy a bolo by to dobré, pretože je tu veľký počet psov, ktorí sú hladní a treba sa o nich starať.“

Vladislav Habal navštívil útulok spolu s rodinkou a jeho dcérka takmer odchádzala s novým domácim miláčikom: „Dnešnú akciu hodnotím na výbornú, pretože keď sme sa o nej od nášho manažéra dozvedeli, tak som hneď vedel, že tu zoberiem celú rodinku, keďže malá miluje psíkov. My sme si to fakt užili, je to parádne spestrenie medzi zápasmi. Doma máme mačku, už tu na mňa skúšali, že si vezmeme nejakého psíka, ale to neprejde.“

Šimona Petráša venčenie psíkov tiež veľmi potešilo, keďže sám by si nejakého rád zaobstaral: „Mám veľmi rád psov a rád som prišiel medzi psy, ktoré nemajú domov a môžem ich aspoň trochu povenčiť a povenovať sa im. Bohužiaľ, psa nemám, chcel som si nejakého zaobstarať už ako malé dieťa, ale otec to vždy zakázal, tak si musím postačiť len takto v útulku so psami.“

Stať sa majiteľom štvornohého miláčika by v budúcnosti potešilo aj Stanislava Škorvánka, ktorého venčenie psíkov veľmi zaujalo: „Myslím si, že by sa takéto akcie mali konať častejšie a mali by sa viac spopularizovať. Som rád, že sme priniesli aj nejaké veci a bolo to super stráviť aspoň pár minút so psíkmi. Každý, kto chce pomôcť by sa mal prísť aspoň pozrieť, ako to tu vyzerá a podporiť ak sa dá. Verím tomu, že nejaká pomoc by sa našla,“ vyzýva Stanislav.

Majiteľ trojročného vlčiaka menom Lily, Roman Žitný, taktiež prišiel rád pomôcť aj druhým psíkom: „Je to niečo nové prísť do útulku a vyvenčiť psíkov, ktorí nemajú domov a k tomu sa im trošku povenovať a pomaznať sa s nimi. V Bratislave mám vlčiaka, volá sa Lily, je však škoda, že nemôže byť tu so mnou. Predtým sme mali troch psov, ostala nám už iba ona.“

Naopak miernu nespokojnosť vyjadril Patrik Koch, ktorému prišlo nespravodlivé to, v akých podmienkach musia žiť psy, ktoré sú nechcené: „Pre mňa je to smutný zážitok, pretože vidieť to tu je strašné oproti tomu, keď si porovnám akú pohodu má môj pes doma. Ale samozrejme sme radi, že sme ich mohli vyvenčiť, urobiť im radosť a oni zase nám.“

"Som na prvej akcii HC Košice a veľmi sa mi tu páči. Venčil som bígla, presne takého, ako mal môj spoluhráč Nikolaj Žerdev v Soči. Určite mu pošlem video," usmieval sa Igor Ignatuškin.

Vedúca útulku Romana Šerfelová vyjadrila nekonečnú vďaku za pomoc útulku: „Boli sme veľmi milo prekvapení, keď nás hokejový klub oslovili s ponukou, že nás navštívia hokejisti a veľmi sa tešíme, že tu boli, pomohli nám materiálne aj povenčili psíkov. Pre útulok je to česť a sme za to naozaj veľmi vďační.“

Manažér HC Košice Vojtech Petty: "Priviezli sme potraviny aj čistiace prostriedky, najviac som však spokojný s tým, ako si akciu spoločne užívali naši hokejisti aj psíkovia. Ak sme svojou návštevou niekoho motivovali k ďalšej pomoci, presne to bol náš cieľ."

Týmto sa podpora zo strany HC Košice určite nekončí a sme skutočne radi, že sme UVP dnes mohli podporiť.

Poskytnúť pomoc útulku môže aj ktokoľvek z vás a kedykoľvek počas roka, dvere sú otvorené.

HC KE Media Team (Saj)