Navždy nás opustil Vladimír Svitek. Posledná rozlúčka bude v piatok o 12:00 hod. v košickom krematóriu.

PRIDANÉ: 17.2.2020

Dnes nás zasiahla veľmi smutná správa. Vo veku 57 rokov navždy odišiel bývalý hokejista VSŽ a súčasný tréner našich dorastencov Vladimír Svitek.

Vladimír Svitek sa narodil 19. októbra 1962 v Banskej Bystrici. Bol slovenský profesionálny hokejista, ktorý hral v československej prvej hokejovej lige, vo fínskej Liige aj v slovenskej extralige. Prvých desať sezón svojej hráčskej kariéry strávil v Košiciach a posledných desať sezón v rôznych európskych ligách, svoju hokejovú kariéru ukončil v Maďarsku. Reprezentoval Česko-Slovensko na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji hráčov do 18 rokov v rokoch 1979 a 1980 a na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov v rokoch 1981 a 1982, bol aj na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v rokoch 1986 a 1989. Česko-Slovensko reprezentoval v 40 zápasoch v ktorých strelil 11 gólov. V uplynulých rokoch sa intenzívne venoval košickej hokejovej mládeži, kde zvlášť na poste trénera dorastu odovzdával svoje obrovské skúsenosti budúcim generáciám.

Posledná rozlúčka s Vladimírom Svitekom bude v piatok o 12:00 v košickom krematóriu.

V mene celej hokejovej obce, hráčov, trénerov, funkcionárov a pracovníkov HC Košice, vyslovujeme hlbokú úprimnú sústrasť celej smútiacej rodine.

Vlado, česť Tvojej pamiatke, nikdy na Teba nezabudneme!