Nominácia na Tryout HC Košice

PRIDANÉ: 11.8.2020

Do avizovaného Tryoutu HC Košice sa do termínu uzávierky prihlásilo 102 kandidátov. Komisia zložená z trénerov HC Košice (Šťastný, Holaza, Bartoš, Šimurda, Marcinko, Kozárik, Kochan, Kičura, Strharský, Milý, Čížek, Valentín) vybrala 27 hráčov. Tí budú v rámci 4 dňového programu rozdelení na 2 tímy, absolvujú 2 tréningy a 2 prípravné modelované zápasy.

Jan Šťastný, športový riaditeľ a šéftréner mládeže HC Košice: „V prvom tíme sa predstavia hráči, s ktorými už máme predbežnú dohodu doplnení o mladých perspektívnych odchovancov. V tíme č. 2 nastúpia vybraní kandidáti. Výkony počas celého Tryoutu bude sledovať skupina trénerov, ktorá bude hodnotiť výkonnostné parametre, ale aj správane mimo ľadu.“

Väčšina mien vo výbere v minulosti bola alebo je spätá s košickým hokejom. Jan Šťastný: „Šancu dostanú mladí i starší hráči, ktorí spĺňali naše nároky na obsadenie resp. doplnenie kostry tímu. Hľadať teda budeme konkrétne pozície a typy hráčov.“

Akcie bude v rámci preventívnych opatrení prebiehať za zatvorenými dverami, priestor na vyspovedanie účastníkov Tryoutu dostanú médiá v utorok 18. 8. o 12.00. Rozhovory s účastníkmi a fotografie budeme priebežne publikovať v klubových komunikačných kanáloch.

Nominácia:

Brankári: Tomáš Halász (MAC Újbuda), Dominik Riečický (MHK Humenné)

Obrancovia: Dávid Boldižár (HK Spišská Nová Ves), Matej Jacko (Slovensko U18), Adam Markuš (HC Košice U20), Branislav Pavúk (HC Nové Zámky), Marek Hudec (HC Slovan Bratislava), Adrián Palacko (HC Košice U20), Patrick Hogel (EHC Frauenfeld/SwissDiv1), Ľubomír Patlevič (MsHK Žilina), Miroslav Novota (BIK Karlskoga J20/J20 Elit), Matej Pálfy (Texas Jr. Brahmas/NA3HL)

Útočníci: Martin Krasničan (JHT/Suomi-sarja), Igor Halás (Caen/Francúszko2), Matúš Matis (HK Poprad), Matúš Havrila (HK Spišská Nová Ves), Dominik Šimčák (Dunkerque/Francúzsko2), Róbert Džugan (Cedar Rapids RoughRiders/USHL), Ondrej Šišolák (Örnsköldsvik HF/Division 1), Gabriel Vereš, Adam Matej, Patrik Frič, Sebastián Hrabčák, Samuel Nagy (všetci HC Košice U20), Andrej Kiss (Richmond Generals/USPHL Premier), Matej Komloš (HK Dukla Trenčín U20)