Nová sezóna Tipos extraligy sa začína

PRIDANÉ: 24.9.2021

Dnes je na programe otváracie kolo 29. ročníka Tipos extraligy. Oproti ostatným európskym súťažiam začíname o čosi neskôr, ale fanúšikovia sa konečne dočkali a po vyše roku dokonca budú môcť zavítať aj na tribúny. Kvôli pretrvávajúcej pandémii budú síce návštevy na štadiónoch výrazne obmedzené, avšak stále je to lepšie, ako hrať pred prázdnym hľadiskom.

V súťaži sa dohromady predstaví dvanásť celkov, pričom po troch rokoch bude chýbať maďarský tím, ale za to pribudli dvaja nováčikovia. Tým prvým sú hokejisti zo Spišskej Novej Vsi, ktorí si extraligovú miestenku vybojovali výhrou v slovenskej druhej najvyššej súťaži. No a druhým nováčikom sú Prešovčania. Do tretieho najväčšieho mesta v krajine sa Tipos extraliga dostala prechodom licencie z Detvy. Príchodom týchto dvoch klubov sa výrazne zmenil aj pomer tímov z východného a západného Slovenska. Pre nás to je len a len pozitívne, pretože už nebudeme musieť cestovať toľko ako v minulosti a takisto budeme svedkami väčšieho počtu východniarských derby.

Do prvej polovice marca je naplánovaných štyridsaťštyri kôl základnej časti, pričom jednotlivé družstvá odohrajú proti sebe štyri vzájomné zápasy. Po tom sa tabuľka rozdelí na prvú šesticu, ktorá bude mať účasť v play-off istú. Tímy na siedmom až desiatom mieste budú musieť o zvyšné dve miestenky do vyraďovacích súbojov bojovať v predkole. Pre mužstvo na jedenástom mieste sa sezóna skončí, no a posledný celok bude musieť hájiť svoju česť v baráži o udržanie proti víťazovi SHL.

Úvodný duel sezóny 2021/2022 sa začne o 16:30 medzi Michalovcami a Novými Zámkami. My v prvom kole nastúpime o 18:00 na ľade Nitry, ktorá je dlhodobo veľmi nebezpečným protivníkom. Obzvlášť špecifický duel to bude pre nášho útočníka Mareka Slováka, ktorý práve pod Zoborom strávil niekoľko ročníkov. Veríme však, že sa nám štart vydarí presne podľa našich predstáv a hneď v otváracom kole si pripíšeme premiérové víťazstvo.

Košice do toho!