O juniorský svetový šampionát zabojujú aj košickí odchovanci

PRIDANÉ: 3.12.2021

Do rozšírenej záverečnej nominácie na prípravu pred juniorským šampionátom v Kanade sa dostalo celkovo 31 hráčov a z toho až päť odchovancov Košíc - Rastislav Eliaš, Jozef Viliam Kmec, Jakub Demek, Roman Faith a Juraj Slafkovský. Medzi náhradníkmi na telefonické zavolanie sú pripravení ďalší traja -  Matej Jacko, Róbert Bačo a Ľubomír Kupčo.

Brankárska nádej Slovenska, Rastislav Eliaš, počas tejto sezóny pôsobí americkej juniorskej lige v tíme Green Bay Gamblers. Je nádejou Slovenska pre draft 2022. Na Hlinka Gretzky Cupe bol jednotkou Slovenskej reprezentácie, ktorá získala historické strieborné medaily.

Jozef Viliam Kmec sa v tejto sezóne udomácnil v kanadskej juniorke kde patrí medzi najproduktívnejších obrancov WHL. Taktiež bol členom striebornej U18 na Hlinka Gretzky Cupe v Piešťanoch.

Jakub Demek bol jediný draftovaný Slovák v drafte pre rok 2021, kde si ho vybral tím z Nevady, Vegas Golden Knights. Jakub aktuálne hraje vo WHL za Edmonton Oil Kings. V kanadskej juniorskej lige sa udomácnil a aktuálne drží 12 zápasovú sériu s aspoň jedným bodom a dokopy v týchto zápasoch získal až 17 (7+10).

Roman Faith už skúsenosti s juniorským šampionátom má, keďže Slovensko reprezentoval minulé majstrovstvá sveta. Túto sezónu začínal v tíme Bratislava Capitals, no po náhlom konci tímu putoval k líškam z Michaloviec.

Posledný menovaný, Juraj Slafkovský je podľa rebríčkov najvyššie zo všetkých slovenských hráčov pre draft 2022. Včera strelil prvý gól vo fínskej najvyššej hokejovej súťaži a stal sa tak najmladším legionárom so streleným gólom v lige. Juraj má skúsenosti  s juniorským aj seniorským šampionátom , keď Slovensko reprezentoval na majstrovstvách sveta 2021 v Rige.

Prípravný kemp odštartuje 11. decembra v Piešťanoch a po štyroch dňoch sa výprava presunie do kanadského Reed Deer, kde sa k mužstvu pripoja aj zámorskí hráči.

Prvý prípravný zápas odohráme 20. decembra proti Fínsku a druhý o dva dni neskôr proti výberu Rakúska.

Zápasy Slovenska v základnej B-skupine WJC 2022:

PONDELOK 27. DECEMBER

3.30 USA – Slovensko