O premiérovú výhru zabojujeme s prvoligovým Martinom

PRIDANÉ: 14.9.2021

Druhým súperom Košičanov v rámci Slovenského pohára budú martinskí hokejisti. Celok z druhej najvyššej slovenskej súťaže sa do hlavnej fázy turnaja musel prebojovať cez kvalifikáciu. V nej dokázal svoje kvality, a tak si za odmenu môže zmerať sily s tými najlepšími. V prvom kole „rytieri" podľa očakávaní nestačili na michalovskú Duklu, keď prehrali v pomere 1:5. Dnes si teda budú chcieť vylepšiť renomé, avšak proti papierovo silnejším našim hokejistom to budú mať extrémne náročné.

To, že sme favoritom dnešného duelu je asi každému jasné, no v žiadnom prípade nemôžeme protivníka podceniť, pretože prípadná prehra by nás mohla vyradiť z bojov o postup do play-off. Nenachádzame sa síce v najlepšej možnej forme, ale pri štandardnom výkone si s naším oponentom musíme vedieť poradiť. Tak ako každý rok, Martin má v prvej slovenskej hokejovej lige len tie najvyššie ambície a prispôsobili tomu aj zloženie kádra, v ktorom nájdeme pestrú paletu hráčov.

Brankársku dvojicu môžeme označiť ze jednu z najmladších na celom Slovensku. Jednotkou je dvadsaťdvaročný Michalovčan Vladimír Glosár a chrbát mu kryje dokonca iba deväťnásťročný domáci odchovanec Pavol Maťovčík. Obranné rady sú zložené prevažne zo Slovákov, ktorých ale dopĺňa kvarteto legionárov - Bartoš, Charvát, Gagnon, Šimon. Práve poslední dvaja stoja za samostatnú zmienku. Marc-Antoine Gagnon je dvadsaťtriročný Kanaďan, ktorý v Európe pôsobí už druhú sezónu a do Martina sa presťahoval z francúzskeho Montpellieru. No a Martin Šimon je najskúsenejší bek celého družstva, hlavný dirigent defenzívy, ktorý na strednom Slovensku začal už svoju štvrtú sezónu, Celkovo však zadáci nášho dnešného protivníka nedisponujú extraligovou kvalitou, preto by dnes mali mať naši útočníci jasnú hernú prevahu.

Čo sa týka ofenzívy, tréner Daniel Babka sa opiera o dlhoročné stálice - Murček, Dírer, Poliaček. Toto trio je hnacím motorom útoku Vitaru, čo dokazovali v priebehu celej minulej sezóny a inak tomu podľa všetkého nebude ani tento rok. K ním však ešte počas leta pribudol ostrieľaný Jakub Linet, Bielorus Anatoli Protasenya, ktorý dokonca okúsil KHL v drese Slovana, Rus Kirill Nizhnikov a rozhodne nesmieme zabudnúť na reprezentanta exotického Španielska Paula Cerdu. Ofenzíva "rytierov" vyzerá o niečo lepšie ako ich defenzíva, no i tu platí obdobné záverečné tvrdenie. Na účastníka Tipos extraligy s najvyššími ambíciami to za normálnych okolností nemôže stačiť.

Veríme teda, že sa naši "oceliari" zomknú a v druhom zápase si pripíšu prvé a zároveň nesmierne dôležité víťazstvo.

Košice do toho!