Obranné rady Oceliarov vystuží Košičan Vojtech Zeleňák

PRIDANÉ: 4.9.2019

Týždeň pred štartom novej sezóny Tipsportligy hlásia Oceliari ďalšie zmeny. S vedením nášho klubu sa na zmluve pre sezónu 2019/2020 dohodol obranca Vojtech Zeleňák.

21-ročný rodák z Košíc sa do známeho prostredia vracia po šiestich rokoch, počas ktorých pôsobil hlavne v mládežníckych mužstvách Sparty Praha. Posledné dve sezóny obliekal dres konkurenčného HKM Zvolen, s ktorým získal na jar tohto roka bronzové medaily. Urastený obranca zbieral skúsenosti aj v mládežníckych reprezentáciách, na svojom konte má účasť na majstrovstvách sveta do 18 aj do 20 rokov. Počas letnej prípravy sa pripravoval v Sparte Praha, kde sa pokúšal zabojovať o stabilné miesto v zostave. Teraz sa vracia do svojho materského klubu.

Jan Šťastný, športový manažér HC Košice: S hráčem a jeho agentem jsem byl v kontaktu delší dobu. Čekali jsme jak se vyvine jeho situace v týmu a zda se prosadí do základní sestavy Uweho Kruppa. Vzhledem k nabitému kádru týmu HC Sparta Praha nakonec došlo k možnosti Vojtu získat a jelikož se jedná o bývalého košického odchovance, mládežnického reprezentanta a obránce s výbornými fyzickými parametry rozhodli jsme se po zvážení všech okolností Vojtu angažovat. Další faktor pro jeho angažování byl ten, že se jedná o mladého pracovitého hráče s výborným charakterem, což je pro mě velmi důležitý ukazatel a zároveň se jedná o hráče, který chce na sobě pracovat a v budoucnu atakovat dres národního týmu Slovenska. Toto rozhodnutí ukazuje na naší vizi, kterou by se klub v budoucnu chtěl vydat a to je dát šanci odchovancům, kteří prošli v minulosti organizací HC Košice popřípadě talentovaným hráčům, kteří reprezentují košický hokej ve světě a zatoužili by hrát  zpět v košickém drese a doma ve Steel Aréně.“

(tty, hal)