Oceliari pokorili Bratislavu. Prinášame exkluzívne pozápasové vyjadrenia z našej kabíny

PRIDANÉ: 21.10.2019

Košický ľad si tento týždeň od zápasového vyťaženia oddýchol a našich chlapcov čakali dve stretnutia na ľade súperov. Po piatkovom víťazstve v Liptovskom Mikuláši sa fanúšikovia zamerali na očakávaný lákavý duel na zimnom štadióne Ondreja Nepelu. V súboji dvoch najúspešnejších slovenských klubov histórie zvíťazili Oceliari, čím Slovanu vrátili prehru z prvého kola.

Vstup našich hokejistov do druhej štvrtiny tohtoročnej edície Tipsport ligy so sebou priniesol zápas s ambicióznym Slovanom Bratislava. Vidina zisku dôležitých bodov, ktoré by Košičanov posunuli v tabuľke pred Slovan, motivovala Oceliarov k ďalšiemu oduševnenému výkonu. Oba tímy nastúpili do zápasu už od úvodného buly s vysokým nasadením, ktoré sprevádzalo duel po celý jeho priebeh. V druhej tretine sa nám konečne podarilo šancu premeniť, keď streleckú aktivitu využil Michal Chovan, po krásnej akcii našej prvej formácie. Famózne chytajúceho Košarišťana dokázal prekonať v presilovej hre tesne pred koncom zápasu Jindřich Abdul, čím rozjasal podstatne zaplnený bratislavský štadión. Posledné slovo však mali naši chlapci. Zoči voči Brustovi sa v predĺžení nepodarilo presadiť Jokeľovi a následne ani Klhúfkovi. V samostatných nájazdoch však prišiel rad na najlepšieho strelca súťaže Marcela Haščáka, ktorý do bránky zavesil krásny gól. Košarišťan aj v nájazdoch urobil hokejistom Slovana vrásky na čele, keď za seba nepustil ani jedinú strelu. Po nervy drásajúcom dueli sme našich hokejistov opäť vyspovedali.

Michal Chovan: „Povedal by som, že to bol už taký play-off zápas. Aj my, aj oni sme do toho dali 100% a verím, že diváci si prišli na svoje. Bol to tvrdý zápas, veľa šancí, hralo sa hore - dole v dobrom tempe, takže ten bod naviac sme si zaslúžili. Určite sme chceli vyhrať, škoda toho záveru, nevyšlo to. Aj v predĺžení sme mali viac šancí, myslím, že sme podali dobrý výkon. Aj po psychickej stránke bol duel náročný. Je to derby a na to sa človek mysľou vždy inak pripravuje. Bol to taký malý sviatok – bolo tu veľa ľudí a stretli sa dve dobré mužstvá, takže všetci musia byť spokojní. Našich fanúšikov bolo počas zápasu cítiť, super atmosféra, snažili sa, ďakujeme im za podporu!“

Juraj Majdan: „Dnes sme podali super tímový výkon! Hrali sme dobre, mali veľa šancí a myslím, že sme si ten zápas kontrolovali. Škoda toho hlúpeho faulu a vyrovnania v závere. Dodržiavali sme to, čo sme si povedali, mali sme super nohy, korčuľovali sme a vôbec na nás nebola poznať dlhá cesta. Možno musíme len zlepšiť nejaké detaily, viac sa tlačiť do bránky a bude to ešte lepšie. Bol to psychicky náročný duel. Celý zápas sme viedli 1:0 a už sme si mysleli, že to dotiahneme do víťazného konca. Avšak zobrali sme si aj druhý bod a oplatili sme im domácu prehru. Fanúšikovia boli super. Ani som popravde nečakal, že príde toľko ľudí. Bola tu výborná atmosféra ako od našich fanúšikov, tak aj od tých domácich. Tým našim však musíme poďakovať, že merali takú cestu, aby nás podporili.“

Pavel Klhůfek: „Rozhodne sme si to užili. Bol to ťažký zápas s výbornou kulisou, a tak sme veľmi radi, že si odtiaľ vezieme výhru. Aj keď trošku zamrzí, že sme dostali gól dve minúty pred koncom. Po psychickej stránke nám však táto výhra veľmi pomôže. Zápasy s Popradom a Detvou nám nevyšli, takže už od Mikuláša sme sa snažili vylepšiť maličkosti a celkovo zlepšiť herný prejav, prechod z defenzívy do ofenzívy. Síce to vyzerá, že dávame málo gólov, no máme skvelú defenzívu. Za tých trinásť odohraných kôl nás podľa mňa všetkých trinásť podržal brankár. Košo chytá výborne a dnes o tom svedčí to, že chytil päť nájazdov. To je neuveriteľné a my mu veľmi ďakujeme, pretože je určite jedným z tých hráčov, ktorí zariadili body.“

Filip Vrábeľ: „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas a tak trochu sme očakávali plný dom. Všetko sa potvrdilo. My sme však mali nastavenú svoju hru, ktorú sme celý zápas dodržiavali. Škoda toho smolného gólu na konci. Aj dva body však potešia. V ďalších zápasoch musíme hrať to, čo sme hrali teraz a vylepšiť len nejaké detaily. Musíme sa zamerať na našu hru a nedopustiť podobné výkyvy, aké sme mali pred týždňom, dvoma. V útoku Košíc je taká zdravá konkurencia, avšak keď som tam, snažím sa robiť všetko najlepšie, ako viem. Samozrejme, fandím aj keď hrá niekto na úkor mňa, no som rád, že dnes som tu mohol byť ja. Našich fanúšikov som počúval celý zápas a tú pesničku „Košičania“ som si spieval počas tretej tretiny.“

Jiří Šolc (asistent trénera): „Získať víťazstvo na Slovane, či už je to za dva alebo za tri body sa určite cení. Sme radi za dva body. Veľa negatívnych stránok som v našej hre nevidel a ani by som ich nerád komentoval. Čo sa pozitív týka, bol to skvelý tímový výkon podporený kvalitným výkonom brankára. Z našej strany naozaj parádny zápas. Nepovedal by som, že bol psychicky náročný. Myslím si, že všetci hráči, pokiaľ môžu hrať pred takouto kulisou, proti celku akým je Slovan Bratislava, si to užijú. Ako hovorím, bol to sviatok hokeja. Andrej podáva neustále skvelé výkony a udržuje nesmierne vysokú stabilitu. Aj hráči to dnes odmakali a urobili maximum preto, aby sme si odtiaľ mohli odniesť body, takže sme radi.“

Možnosť podporiť našich chlapcov budeme mať najbližšie opäť doma. V utorok 22. októbra hostíme v Steel aréne hokejistov Nových Zámkov. Zápas začína o 17:30!