Oceliari sa predstavia pod Pustým hradom

PRIDANÉ: 29.9.2022

V našom štvrtom zápase Tipos extraligy sa v posledný septembrový deň predstavíme o 18:30 na ľade HKM Zvolen. Hráči spod Pustého hradu odohrali štyri stretnutia, v ktorých dokázali stále bodovať. Oceliari naopak zabojujú o prvé body v sezóne.

Rytieri sa naposledy predstavili v Poprade. S Kamzíkmi odohrali vyrovnaný zápas, ktorý dospel až do predĺženia. V ňom strelili gól domáci a Zvolen si tak domov odniesol jeden bod. Gólovo sa presadili Patrik Marcinek, pre ktorého to bol druhý gól v sezóne, a Dávid Mudrák, ktorý sa presadil v presilovke.

Zvolenským najproduktívnejším hráčom je Michael Huntebrinker, ktorý má v priemere bod na zápas. V štyroch doterajších stretnutiach strelil jeden gól a na tri asistoval. Druhými najproduktívnejšími sú Marek Viedenský a obranca Shane Hanna s tromi bodmi.

Všetky zápasy doteraz odchytal slovenský brankár Adam Trenčan, ktorého úspešnosť je 93,85%. Zvolen sa s deviatimi bodmi momentálne nachádza na druhom mieste, keď má rovanký počet bodov ako Slovan, no má horšie skóre a o zápas viac.

Dávid Mudrák, obranca HKM Zvolen: „Oba tímy hrali výborný hokej pre diváka. Nechali sme tam všetko, no nevyšlo to. Podľa mňa sme si zaslúžili bod navyše my. Mali sme síce veľa vylúčení a museli sme sa viackrát brániť, no darilo sa nám to riešiť až do predĺženia. Nedá sa nič robiť, budúci zápas musíme vyhrať.“ (hokejportal.sk)

Zostava HKM Zvolen z posledého zápasu proti Popradu:

Trenčan – Messner, Hain, Hanna, Mudrák, Hraško, Kubka, S. Barcík – Zuzin, Huntebrinker, Kašlík – Hecl, Langkow, Sideroff – Gropp, Šiška, Stupka – Csányi, Viedenský, Marcinek

Po dlhých šestnástich rokoch sa v Crow Aréne opäť odohral extraligový zápas.  Našim Oceliarom sa nepodarilo bodovať,  aj keď sme súpera jasne prestrieľali (39:17). Skóre stretnutia otváral fínsky útočník Joona Jääskeläinen. V tretej tretine však náš súper otočil a odniesil si domov tri body.

Michal Chovan, kapitán HC Košice: „Je to v hlavách. Od úvodu sezóny nepremieňame šance a to prinieslo kŕč. Výkon však nebol zlý a je to aj o šťastí. Musíme byť ale agresívnejší pred bránkou a streliť nejaký škaredý gól. Som presvedčený, že keď sa nakopneme, tak to pôjde.“

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Prešovu:

Riečický – Olsson, Ferenc, Southorn, Šedivý, Novota, Romančík, Bartoš A. – Watling, Campbell, Leskinen – Jääskeläinen, Chovan, Bartánus – Tybor, Linet, Lamper – Rogoň, Havrila, Milý

Zápas HKM Zvolen – HC Košice si môžete vychutnať na obrazovkách SPORT TV a na internetovej platformej aj na Tipsport TV.

Už v nedeľu 02. októbra sa opäť predstavíme v domácom zápase proti HK Dukla Trenčín. [vstupenky]