Organizáciu Oceliarov opustili Žitný s Petrášom, namiesto nich prichádza český útočník Pavel Klhůfek

PRIDANÉ: 9.8.2019

V týchto dňoch došlo v kádri seniorov HC Košice k ďalšiemu pohybu. Kabínu opustili Roman Žitný a Šimon Petráš, k A-mužstvu sa pripojil Pavel Klhůfek.

Jan Šťastný, športový manažér HC Košice: „Roman Žitný i Šimon Petráš odchádzajú z našej organizácie z dôvodu, že nie sú presvedčení o presadení sa v kádri a o adekvátnej roli v ňom. Ďalej mi oznámili, že sa posledný rok necítili v tíme komfortne a chceli zmenu. O oboch hráčov sme s trénerom Petrom Draisaitlom stáli a snažili sme sa ich presvedčiť, že je tu nový realizačný tím, ktorý im verí a že priestor dostanú. Osobne som im cestou hráčskeho agenta ponúkol vylepšenie podmienok platných zmlúv, ktoré už boli podpísané minulým manažmentom. Našu ponuku neakceptovali a učinili kroky, aké učinili, aby v našej organizácii skončili. Nemá zmysel a ani nie je našou filozofiou držať hráčov, ktorí nechcú hrať a bojovať za Košice. Navyše zvolili veľmi zvláštnu cestu ako ukončiť hráčske zmluvy, čím porušili nastavenú kultúru, ktorú v našej organizácii budujeme. Obom hráčom ďakujem za pôsobenie v našej organizácii a želám im v novom pôsobisku veľa zdaru.“

Vzhľadom k nečakanému odchodu Žitného s Petrášom v dobe, kedy sme avizovali, že tím je na 95 % hotový, musel športový manažér HC Košice na situáciu reagovať a došlo k angažovaniu českého útočníka Pavla Klhůfka.

27-ročný rodák zo Zlína pôsobil niekoľko rokov v pražskej Slávií, v drese ktorej si prvý krát vyskúšal aj najvyššiu českú súťaž. V hlavnom meste našich západných susedov bol až do januára 2015, kedy zamieril do Znojma a premiérovo okúsil aj nadnárodnú EBEL-ligu. Následne odišiel do slovenskej extraligy, keď sa na zmluve dohodol s HKM Zvolen a pod Pustým hradom nastúpil na 110 zápasov základnej časti, v ktorých zaznamenal vynikajúcu bilanciu 42 gólov a 54 asistencií. Táto produktivita neostala bez odozvy a po vydarenom pôsobení na Slovensku si to Pavel namieril do rodného Zlína, kde spolupracoval aj so súčasným asistentom trénera Oceliarov Jířiho Šolca. Uplynulý ročník strávil Pavel v Chomutove, kde pracoval aj s našim športovým manažérom Janom Šťastným. Aj na západe Čiech zaznamenal v 61 zápasoch 29 kanadských bodov za 15 gólov a 14 asistencií.

Pavel Klhůfek, útočník HC Košice: "Slovenskú extraligu poznám, má výbornú úroveň. V Košiciach chcem hrať o najvyššie priečky a na toto pôsobenie sa veľmi teším."

„Ide o veľmi  kvalitného a kreatívneho útočníka s výborným korčuľovaním, ktorý je využiteľný na všetkých útočných postoch. Splňuje všetky atribúty, ktoré od hráčov požadujeme a som rád, že do nášho tímu privádzame ďalšieho top útočníka. Káder smerom dopredu je hotový, pokiaľ by došlo k nejakým komplikáciám, pomôžeme si s našou juniorkou. Ďalším cieľom je počas sezóny zapájať a dávať šancu juniorom ročníka 2000 a mladším. Pokiaľ nám to finančná situácia dovolí, chceli by sme ešte získať jedného kvalitného obrancu,“ uzavrel Jan Šťastný.

Pavla týmto vítame v našom klube a prajeme mu úspešné pôsobenie!

(tty, ypm)