Pavel Klhůfek po štvrtej výhre: Sme na správnej ceste

PRIDANÉ: 16.10.2021

Vo včerajšom ôsmom kole Tipos extraligy sme štvrýkrát v rade ubránili domácu pôdu a dokázali tak, že Steel Aréna môže byť v tejto sezóne len veľmi ťažko dobyteľnou pevnosťou. Tentokrát odchádzali naprázdno hokejisti Nových Zámkoch, a to po pomerne krutom výsledku 4:0. Jedným z hlavných strojcov úspechu oceliarov" bol dvojgólový strelec Pavel Klhůfek, a preto sme sa po ukončení stretnutia rozhodli vyspovedať práve jeho.

„Som spokojný. Máme ďalšie tri body do tabuľky, navyše sme vyhrali s čistým kontom, čiže som rád aj za Andreja Košarišťana, pre ktorého to bol prvý shut-out v ročníku. Myslím si, že sme na správnej ceste," v krátkosti zhodnotil piatkový výkon autor víťazného presného zásahu. V posledných piatich vystúpeniach získal Pavel až trinásť kanadských bodov, no do správneho tempa sa dostali taktiež gólmani, s čím rodák zo Zlína súhlasí. „Už od začiatku sezóny si uvedomujeme, že máme dvoch vynikajúcich brankárov. Dnes to len Andrej potvrdil. Ukázal, že má na to, aby takto chytal v každom súboji a my mu v tom musíme čo najviac pomáhať." Okrem štyroch pukov v sieti hostí sa fanúšikovia hneď v prvej tretine dočkali aj vsuvky v podobe pästnej vymény medzi Marekom Bartánusom a Andrejom Hatalom. Obaja aktéri si za to vyslúžili trest do konca zápasu, a tak sme vyše päťdesiat minút hrali bez jedného z našich najskúsenejších útočníkov. „Marek je vynikajúci hokejista, takže, samozrejme, jeho absencia bola vo zvyšku stretnutia citeľná," vyjadril sa Pavel na margo vyústenia situácie z úvodu zápasu. Skóre 4:0 síce vyznieva jednoznačne, avšak výhra sa nerodila ľahko a „býci" mali viacero výborných šancí na zdramatizovanie duelu, čo potvrdzuje i dvadsaťdeväťročný forvard. „Herne to bolo celkom vyrovnané. Nové Zámky vôbec nehrali zle, podľa mňa sa prezentovali kvalitným hokejom. Dokázali s nami ťahať krok a zaslúžia si pochvalu." Rýchlonohý ľavák mieril presne len v otváracej časti hry. V ostatných dvoch dejstvách mal k dispozícii viacero dobrých príležitostí na zavŕšenie hattricku, ale tie sa mu, žiaľ, už nepodarilo využiť. „Áno, mrzí ma to," stručne uzatvára rozhovor naša dvadsaťdvojka.