Piatok nastúpime vo východniarskom derby proti Michalovciam

PRIDANÉ: 22.10.2020

Oceliarov čaká v rýchlom slede druhý domáci zápas. Tentokrát do Steel arény pricestujú hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce. Východniarske derby štartuje v piatok 23. októbra o 18:00!

Michalovčania si v posledných týždňoch taktiež oddýchli od hokeja, keď kvôli povinnej karanténe museli vynechať niekoľko zápasov. Naposledy sa predstavili v zápasovom dianí 4. októbra pod Urpínom proti Banskej Bystrici. Barani síce v zápase viedli už 4:1, ale ani to nestačilo, aby zápas doviedli do víťazného konca. Michalovce predviedli famózny obrat a po výsledku 5:4 si zo stredného Slovenska odniesli cenné tri body. V nekompletnej tabuľke im tak v súčasnosti patrí 4. priečka so ziskom 6 bodov z dvoch zápasov. Na čele interného kanadského bodovania je útočník Christophe Lalancette, ktorý v 2 zápasoch nastrieľal štyri góly. Tri body do štatistík si pripísala dvojica Jordan HickmottSamuel Takáč za 3 gólové asistencie.

Káder Michaloviec prešiel v lete výraznou obmenou. Tréner Miroslav Chudý má k dispozícií novú brankársku dvojicu. Dlhoročnú stálicu medzi troma žrďami, Adama Trenčana, by mal nahradiť skúsený extraligový brankár Tomáš Tomek, ktorý sa na Zemplín presunul zo Zvolena. Chrbát mu kryje 24-ročný Stanislav Škorvánek. Rodák zo Žiliny pôsobil ešte do minulej sezóny práve v Košiciach. Defenzíva Líšok nabrala na kvalite aj vďaka príchodu kanadských obrancov Jordona Southorna, Greaema McCormacka, ktorí sú známi z pôsobenia v Banskej Bystrici, resp. Nitre a Trenčíne. Zmluvu s týmto východoslovenským klubom podpísal aj obrovitý Vladimír Mihálik. Bývalý hráč Tampy Bay Lightning, Leva Poprad, Slovana Bratislava, či Banskej Bystrice by mal patriť medzi piliere obrany klubu zo Zemplína. Splniť ciele v novej sezóne bude chcieť určite aj Fín Sameli Ventelä, ktorý v Michalovciach začína už svoju druhú sezónu. Čierno-oranžový dres oblieka v tejto sezóne aj košický odchovanec Vojtech Zeleňák. 22-ročný obranca sa však v príprave zranil a do ligového kolotoča ešte nenaskočil. Najnovšou akvizíciou je Kanaďan Mark Louis, ktorý pôsobil posledné štyri sezóny v anglickej súťaži EIHL v drese Cardiffu Devils. Útočné formácie zvýšili svoju silu vďaka príchodu Mareka Bartánusa, Mateja Češíka, Samuela Mlynaroviča, či Dávida Šoltésa. Táto štvorica pôsobila v minulosti aj v tíme Košíc. Z Banskej Bystrice sa na východ sťahoval aj Tomáš Matoušek, z Popradu získali Michalovčania produktívneho Samulea Takáča. Ku Kanaďanovi Christophovi Lalancettovi prinieslo vedenie Dukly jeho krajana Jordana Hickmotta. 30-ročný útočník nazbieral v sezóne 2019/2020 úctyhodných 54 kanadských bodov za 21 gólov a 33 asistencií. Nadviazať na svoju produktivitu bude chcieť aj fínsky legionár Ville Korhonen, ktorý zakončil minulú sezónu s bilanciou 14 gólov a 15 asistencií.

V sezóne 2019/2020 sa Oceliari s minuloročným nováčikom stretli 4-krát a po každom si zo zápasu odniesli body za výhru. Naposledy sme proti Michalovciam nastúpili v letnom Tipsport Kaufland Cupe, kde sme im podľahli 3:4 a nakoniec sme zo základnej skupiny nepostúpili.
Výsledky zo sezóny 2019/2020: 3:0, 3:2 sn, 2:1 pp, 3:0
- hrubým sú označené zápasy hrané doma

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce z posledného zápasu proti HC'05 Banská Bystrica:
Michalovce: T. Tomek (32. Škorvánek) - Ventelä, McCormack, Southorn, Mihálik, Ťavoda, Zekucia – Hickmott, Lalancette, Regenda – Bartánus, Mlynarovič, Takáč – Korhonen, Galamboš, Šoltés – T. Matoušek, Češík, Mašlonka

Súčasná situácia stále nedovoľuje, aby ste Vy, naši fanúšikovia, mohli naše mužstvo podporiť priamo na štadióne. Preto svoje  fotky z fandenia môžete aj naďalej uverejňovať na sociálnych sieťach, kde nás nezabudnite označiť! Zápas bude možné sledovať na Sport 1 TV a prostredníctvom vysielania na TV Tipsport. KOŠICE DO TOHO!