Po dvoch víťazstvách sa predstavíme v Steel Aréne

PRIDANÉ: 26.3.2022

Po dvoch úspešných štvrťfinálových zápasoch v Michalovciach nás v nedeľu 27. marca a v pondelok 28. marca čaká tretí a štvrý súboj štvrťfinále Kaufland playoff Tipos extraligy proti tímu HK Dukla Ingema Michalovce.

STAV SÉRIE

(4) HK Dukla Ingema Michalovce - (5) HC Košice 0:2

1. zápas

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Góly: 34. Mašlonka (Przygodski, Ross) - 8. Slovák (Parshin, Volgin), 19. Ihnačák (McPherson), 56. Volgin, 59. McPherson (Bartánus, Snuggerud)

2. zápas

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 22. Mihálik (Buc) – 14. Klhůfek (Ihnačák, McPherson), 20. Klhůfek (Šedivý, Rogoň), 59. Klhůfek (Choran, Rogoň)

Obe stretnutia na Zemplíne mali podobný priebeh. Úvodný zápas rozhodli dve presilové hry. Oceliari ich využili v prvej tretine, keď najprv skóroval Marek Slovák a pred koncom tretiny Brian Ihnačák. V druhej tretine síce znížil Marek Mašlonka ale to bolo od domácich všetko. Na konci stretnutia strelili gól do domácej brány Alexey VolginAllan McPherson, ktorý upravil na konečných 4:1 pre Košice.

Druhý zápas sa opäť začal presilovými hrami. Najprv mali Košice jednu a Michalovce dve dvojminútové presilovky, v ktorých nepadol gól. Potom však bol do konca stretnutia vylúčený Marek Mašlonka a 5 minútovú presilovku dokázal využiť Pavel Klhůfek. Český útočník pridal gól aj v hre 5 na 5, keď strelil domácim gól do šatne. V druhej tretine opäť znižoval michalovský hráč, tentokrát obranca Vladimír Mihálik. Tak ako v prvom zápase aj v tomto to bolo od Michaloviec všetko a na konečných 3:1 pre Košice upravila opäť naša 22, ktorá si pripísala hattrick.

Dan Ceman po druhom zápase pre hockeyslovakia.sk: Bol to ďalší ťažko vybojovaný zápas. Vopred sme však vedeli, že celá táto séria bude vyrovnaná a rozhodovať bude jeden gól. Je to o detailoch a som rád, že nám opäť vyšli presilovky a oslabové hry. Boli sme v dobrom blokovaní striel a toto sú veci, ktoré v play-off potrebujeme. Hrali sme dobrý, odhodlaný a obetavý play-off hokej. Výborný bol samozrejme brankár a aj preto vedieme 2:0.

Tomek Valtonen po druhom zápase pre hockeyslovakia.sk: Potrebujeme znížiť počet vylúčených a zvýšiť počet gólov. Stále však hovorím – tlak je na ich strane. My sme malé Michalovce a oni sú veľkoklub s bohatým rozpočtom. Oslavujú storočnicu. My sme bez tlaku a pred nami sú ďalšie dva zápasy, ktoré sa pokúsime vyhrať.

Zostavy z posledného stretnutia:

HK Dukla Ingema Michalovce: Vošvrda (Vojvoda) – Ross, Doherty, Macejko, Pavlin, Mihálik, Mudrák, Bokroš – Regenda, Cameranesi, Erkinjuntti – Keränen, Galamboš, R. Faith – Kukuča, B. Mráz, Mašlonka – Galbavý, Buc, Przygodzki

HC Košice: Košarišťan (Jurčák) – Šedivý, Volgin, Saucerman, Snuggerud, L. Romančík, Deyl, Jacko, Vaculík – Rogoň, M. Chovan, Klhůfek – Bartánus, Ihnačák, McPherson – Pereskokov, M. Slovák, Paršin – Milý, M. Mrázik, Jokeľ

Najbližší program:

3. zápas: HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce  27.03.2022, 18:00 Steel Aréna

4. zápas: HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce  28.03.2022, 18:30 Steel Aréna

Veríme, že do Steel Arény príde podporiť našich chlapcov čo najviac divákov, aby sme im spoločne vytvorili tú pravú domácu atmosféru. [vstupenky]

Košice do toho!

Highlights z posledného vzájomného stretnutia: