Po emotívnom výkone proti Nitre vám prinášame exkluzívne vyjadrenia našich hokejistov

PRIDANÉ: 3.11.2019

V 20. kole Tipsport ligy sme na domácom ľade privítali Nitru, ktorú sme v prvom vzájomnom zápase zdolali pod Zoborom jednoznačne 9:0. Corgoni obišli naprázdno aj v Košiciach. Úvod zápasu bol síce z oboch strán opatrný, a tak sa po prvej tretine odchádzalo do šatní za stavu 0:0. V štvrtej minúte druhej tretiny zavládlo na štadióne ticho, keď po tvrdom náraze ostal ležať na ľade Michal Chovan. Skóre zápasu následne otvoril súper. Východniari sa však nevzdali a v 34. minúte vyrovnali stav stretnutia po góle Belluša. Do našej zostavy sa po krátkom výpadku vrátil útočník Marcel Haščák, ktorý k víťazstvu 4:1 pomohol hneď dvoma presnými zásahmi. V tretej tretine sa strelecky presadil aj náš kapitán Dávid Skokan. Premiéru v drese Oceliarov si odkrútil dvadsaťsedemročný útočník Michal Murček. Po vypätom boji sme našich hokejistov opäť vyspovedali.

Michal Murček: „Rozdiel medzi prvou ligou a extraligou nie je až taký veľký, čo sa týka korčuľovania. Je to skôr v systémových veciach a taktickej príprave. V Steel aréne je veľké ihrisko a dobre sa tu korčuľuje, aj keď prvý zápas je stále náročné nastúpiť do rozbehnutého vlaku. Po faule na Miša som sa rozbehol viac aj ja. Je to kvalitný hráč a treba si ho chrániť, uvidíme, či to bude mať nejakú dohru na disciplinárke.“

Martin Belluš: „Na zápase v Nitre nám tam padlo všetko, aj nemožné, využili sme päť presiloviek, určite sme nečakali, že to bude takýto zápas, pretože Nitra posilnila a vytvorila dobrý tím. Vedeli sme preto, že to bude dnes ťažké, ale zvládli sme to. Snažili sme sa hrať zodpovedne, bez faulov, potom to vlastne vyplynulo z hry. Hrali sme si svoj systém, ale málo sme sa tlačili do streľby, to nám aj prízvukoval tréner. Snažili sme sa to potom zmeniť a zlepšiť. Podarilo sa a ja som rád, že po dlhšej pauze prišlo víťazstvo za tri body.“

Jurij Repe: „Dnes sme vedeli, že to bude úplne iný zápas ako ten v Nite, keďže sa po problémoch zocelili. My sme však mali poslednú dobu tiež problémy s domácimi zápasmi, nevyhrávali sme a nehrali sme, ako by sme mali, ale myslím si, že sme to zvládli dobre. Už dlhšiu dobu sme s tým bojovali, rozprávali si rovnaké veci, ale nedodržiavali sme to, dnes sme to zvládli a sme za to radi. Určite to je na hlavu, ale proste to je  šport, každý sa musí sústrediť sám na seba, na svoj výkon a pomôcť tomuto tímu aby sa  vyhrávalo. Faul na nášho najlepšieho hráča nebol pekný pohľad. Nemôžeme dovoliť, aby zvlášť doma s nami takto zaobchádzali, musíme si tu vybojovať rešpekt, aby každý, kto príde do Košíc mal strach hrať. Musíme na tom pracovať.“

Dávid Skokan: „Jasné, očakávali sme úplne iný zápas - zmenili trénera, prišlo im pár nových hráčov, Samo Buček ako strelec, vedeli sme, že to nebude jednoduché. Naša prvá tretina bola slabšia, no po faule na Miša Chovana sme sa trošku zomkli, začali sme hrať a som rád, že sme vyhrali a dotiahli ten zápas do víťazného konca. Zo začiatku sme hrali zo zabezpečenej obrany, chceli sme hrať s rozumom, vedeli sme, že máme veľa zápasov v nohách, takže hrali sme trpezlivo náš systém. Potom sme zabojovali aj za Miša a zápas sme vyhrali, čomu sa všetci veľmi tešíme, Fyzicky to bolo dosť náročné.“

Marcel Haščák: „Vedel som, že to nebude jednoduché, dúfal som však, že to dotiahneme do víťazného konca, a som za to vďačný. Snáď aj ďalšie zápasy budeme tak hrať. Osobne som sa cítil dosť mizerne, týždeň som nebol na ľade,  až dnes ráno. Nebol som stopercentne zdravý, no chcel som hrať a som vďačný, že sme vyhrali. Dvakrát som vystrelil, dvakrát dal gól, ďakujem Bohu, že stál pri mne a tie góly tam padli. Zákrok na Miša bol úplne zbytočný, ale určite to nakoplo mužstvo, a už len kvôli tomu sme chceli vyhrať zápas, bojovať za Miša, ktorý je našťastie v poriadku.“

Zápas hodnotí tréner HC Košice

Peter Draisaitl, hlavný tréner: „Zo začiatku sa mi zdalo, že oba tímy na niečo čakajú. Paradoxne, faul na Chovana nás nakopol. Šance však boli vyrovnané, my sme dnes ale ukázali to, čo nám dlhšie chýbalo – dali sme gól z presilovky, udržali sme náskok a dali rozdielový gól. Do kabíny ide pochvala za zomknutosť a herný prejav. Z dneška si odnášame cenné tri body, pretože Nitra hrá posledné týždne veľmi dobre a stabilne."

Pred reprezentačnou prestávkou ostávajú hokejisti HC Košice so ziskom 37 bodov na tretej priečke ligovej tabuľky. Na druhú Banskú Bystricu, ktorá má zápas k dobru, strácajú Oceliari 3 body, na vedúci Slovan 6 bodov. Naši chlapci odohrajú najbližší zápas 15. novembra v Michalovciach. Tribúny domácej Steel arény ožijú o štyri dni na to, keď doma privítame Liptákov. Úvodné buly sa 19. novembra vhodí o 17:30.

HC KE Media Team

Foto Dávid Židik