Po reprezentačnej pauze budú našimi súpermi Žilina a Liptovský Mikuláš

PRIDANÉ: 19.12.2018

Po týždňovej pauze, zapríčinenej reprezentačnými akciami, pokračuje Tipsport liga ďalšími kolami. Košických hokejistov najbližšie čakajú súboje so súpermi z opačného konca tabuľky. V stredu vycestujú Oceliari pod Dubeň, kde nastúpia proti domácim Vlkom a v piatok privítame na svojom ľade hokejistov Liptovského Mikuláša. Úvodné buly sa vhodí v piatok 21. decembra o 17:30!

Patrik Koch a Dávid Šoltés, dvaja mladí a perspektívni hokejisti z nášho kádra, absolvovali v minulom týždni reprezentačnú akciu vo švajčiarskom Luzerne. Veríme, že im forma vydrží a rovnako výborné výkony budú podávať aj v košickom drese!

Stredajší zápas odohrajú naši hokejisti proti Žiline. Tá momentálne nezažíva príjemné obdobie, keď v posledných 13 zápasoch dokázala zvíťaziť len dvakrát. Aj preto patrí žilinským Vlkom momentálne posledná priečka so ziskom 29 bodov a na jedenástu Detvu strácajú bodov päť. V posledných dňoch sa udiali aj zmeny v štruktúrach klubu, keď sa na čelo dostal Peter Durmis, ktorý už v lete bol v rovnakej pozícii. Po jeho nástupe predstavili Žilinčania aj nového hlavného trénera. Po Pavlovi Paukovčekovi a Petrovi Mikulovi prebral kormidlo Stanislav Škorvánek. Ten už v úvode minulej sezóny pôsobil ako hlavný tréner pod Dubňom.

Na čele produktivity Žilinčanov je v súčasnosti trojica hráčov s rovnakým počtom kanadských bodov. Rudolf Huna, Lukáš Hvila a Jakub Ručkay nazbierali v doterajšom priebehu sezóny 20 kanadských bodov, avšak s rozdielnym počtom odohratých zápasov. Prví dvaja menovaní majú aj zhodnú bilanciu strelených gólov a asistencií – 9+11. Najlepším strelcom mužstva je v súčasnosti český útočník Petr Beránek, ktorý v 26 zápasoch strelil 10 gólov. Spomedzi obrancov sa doteraz najlepšie darilo ďalšiemu legionárovi z Česka – Jirkovi Kučnému. Svojmu mužstvu pomohol troma gólmi a deviatimi asistenciami. V bránkovisku sa Žilinčania spoliehajú hlavne na služby odchovanca Maroša Mikoláša. Ten v tejto sezóne nastúpil už v 24 zápasoch, v ktorých si udržal úspešnosť 91,93 %. Jeho český kolega Tomáš Fučík odchytal 6 zápasov s úspešnosťou len 87,83 %.

Zostavy HC Košice a MsHK Žilina z posledných zápasov:

Košice: Habal - McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Pretnar, Koch, Pulli - Kafka, Brophey, Nagy - Haščák, Ignatuškin, Lušňák - Spilar, Suja, Hričina - Klíma, Galamboš, Petráš - Šoltés

MsHK DOXXbet Žilina: Mikoláš – Dubeň, Žilin, Piegl, Hudec, Jankovič, Bagin, Mendrej, Kučný – Hvila, Húževka, Rud. Huna – Bárta, Surovka, Balej - Jenčík, Rehák, Milý – Ondruš, Hrazdíra, Beránek

Tretiu štvrtinu základnej časti Tipsport ligy uzatvoria naši hokejisti domácim duelom proti súperovi z Liptovského Mikuláša. Zverenci bývalého košického trénera Antona Tomka  sa momentálne v tabuľke nachádzajú na 10. mieste, keď v doterajšom priebehu sezóny získali 39 bodov. Naposledy v dôležitom zápase porazil práve Žilinu na jej ľade 2:1, keď sa im podarilo zápas otočiť v poslednej tretine. Ešte pred reprezentačnou prestávkou sa na stred Slovenska presunul z nášho kádra obranca Martin Lenďák, ktorý by mal svojmu novému zamestnávateľovi vypomôcť do konca januára. Počas reprezentačnej prestávky sa Liptáci rozlúčili s fínskym legionárom z útoku – Miikom Heikkilom. Ten v 21 zápasoch nazbieral len 8 kanadských bodov za 3 góly a 5 asistencií.

Lídrom produktivity na strane Liptákov je momentálne Róbert Huna. Útočník, ktorý v minulosti obliekal aj košický dres a v minulej sezóne pôsobil v kazašskom Pavlodare, má po 34 odohraných zápasoch na svojom konte 12 gólov a 10 asistencií. Jeho dvojča Richard Huna nazbieral v rovnakom počte zápasov o 3 body menej (9+10). Prvú trojicu najproduktívnejších hráčov uzatvára Martin Kriška, ktorý nastúpil v 28 zápasoch a v nich strelil 4 góly a na ďalších 14 prihral. Radoslav Suchý je na čele produktivity obrancov, keď v 28 zápasoch svojmu tímu pomohol 4 gólmi a 9 asistenciami. V tejto sezóne stavili Liptáci v bráne na legionára. Rus Anton Kislitsyn nastúpil v tejto sezóne už na 30 zápasov a svoju úspešnosť zatiaľ drží na hodnote 90,24 %, v dvoch zápasoch si dokonca dokázal udržať čisté konto. Priestor v bráne dostal v 12 zápasoch aj jeho kolega Juraj Hollý, ktorého úspešnosť je 88,49 %.

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš z posledného zápasu:

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kislicin – Kurali, Suchý, Nádašdi, Bača, Lenďák, Mezovský, Nemec, Fereta – Kriška, Rób. Huna, Rich. Huna – Uram, Tamáši, Sukeľ – Števuliak, Piatka, Oško – Uhrík, Lištiak

Príďte si pred nadchádzajúcimi vianočnými sviatkami ešte oddýchnuť do Steel arény a povzbuďme našich spoločne v boji o ďalšie cenné body do tabuľky. Držme im palce, aby sa im podarilo znova naladiť na víťaznú vlnu pred dôležitým nedeľňajším šlágrom vo Zvolene. KOŠICE DO TOHO!