Pred 10 rokmi sme v Steel aréne zdolali Slovan a vyhrali 7. titul

PRIDANÉ: 23.4.2020

Dnes 23. 04. 2020 si pripomíname 10. výročie zisku 5. majstrovského titulu v samostatnosti SR a celkovo 7. titulu majstra, keď sme zaznamenali úspech vo finálovej sérii proti Slovanu Bratislava (4:2).

V šiestom zápase finálovej série sme porazili Slovan výsledkom 5:2 (0:0, 2:1, 3:1). Zápasy finálovej série boli špecifické najmä pre nášho brankára Júliusa Hudáčeka (za Slovan nastupoval brat Libor) a útočníka Rudolfa Hunu (za Slovan nastupovali bratia Richard a Róbert). Stretnutia mali veľký náboj, dôkazom toho bola aj bitka v poslednom zápase medzi našim Petrom Slimákom a hosťujúcim Kováčikom, po ktorej V. Dravecký strelil 5. gól v zápase, ktorým poistil výhru Košíc a kapitán Peter Bartoš tak mohol prevziať majstrovský pohár.

Zápasová zostava: J. Hudáček – Michal Grman, Tabaček, Deyl, Šeda, Slimák, Homer – Rudolf Huna, S. Gron, P. Bartoš – Šachl, Húževka, Andrašovský – Dravecký, Jenčík, Vorel – Gmitter, Marcel Baláž, Juraj Sýkora

Tréneri: Rostislav Čada, asistent Pavol Zůbek

Vyjadrenia po zápase:

Stanislav Gron, útočník: „Mám neopísateľnú radosť, ako po každom titule, tešiť sa s vlastnými fanúšikmi je perfektné“

Rostislav Čada, tréner: „Keď sme boli počas sezóny dole, hovoril som mužstvu, že budeme tvrdo pracovať. A keby sa to nezmenilo a tento tím nezačal vyhrávať, bol by to najväčší omyl v mojom živote. Za naším úspechom stojí veľké nasadenie, tréningová práca, herná disciplína a vôľa obhájiť titul. Je to najkrajší hokejový deň v mojom živote.“

Dušan Andrašovský, útočník: „Pri prvom góle Slovana sme urobili dve chyby v strednom pásme, keď sme nepristúpili dobre k súperovým hráčom. Vzniklo prečíslenie a ja som potom v závere akcie spadol a vrazil si to do bránky. Pri mojom góle na 2:1 to chlapci výborne zvládli v rohu klziska a niekto z nich mi poslal výbornú prihrávku, z ktorej som skóroval. Na 99% som bol presvedčený, že to bol gól, keďže zvuk bol úplne odlišný, ako keď puk narazí do žŕdky. Našťastie, rozhodca ho uznal, počas čakania na verdikt som stratil niekoľko rokov života.“

Video - zostrih gólov: