Pred Oceliarmi ďalší dvojzápas na klziskách súperov

PRIDANÉ: 30.1.2019

Zverencov trénera Romana Šimíčka čakajú opäť dva zápasy na ihriskách súperov. Pred reprezentačnou prestávkou zabojujú košickí hokejisti o dôležité body mimo svojho domáceho stánku, ktorý v týchto dňoch stále prechádza rekonštrukciou. V piatok 1. februára vycestujú Oceliari na duel do Nových Zámkov, o 2 dni neskôr nastúpia v atraktívnom súboji pod hradom Matúša Čáka proti domácej Dukle.

Novozámčania sa výhrou práve nad trenčianskou Duklou 2:1 dotiahli na prvú štvorku. O presné zásahy sa postaral Tomáš Urban s Patrikom Rogoňom, z hostí sa presadil iba kapitán Branko Radivojevič. Výborné výkony predviedli aj brankári Valent s Kristínom, ktorí zneškodnili 28, resp. 30 striel smerujúcich na ich bránu. Nové Zámky majú aktuálne na konte 84 bodov a na štvrtú Nitru s Popradom strácajú už len 5 bodov. Ich zdolaný súper doteraz získal 77 bodov a spolu s DVTK Miškovec sa nachádzajú hneď pod čiarou priameho postupu do play-off.

Hráči Nových Zámkov však vynikajú výbornou hrou v oslabení. V tejto štatistike patria k najlepším mužstvám v lige. Z celkového počtu 218 oslabení inkasovali gól len 24-krát a ich úspešnosť je tak 88,99 %. Najbližšie sa Nové Zámky predstavia zápase už dnes, keď v predohrávke 53. kola privítajú na domácom ľade hokejistov HK Poprad. Trenčanov čaká v piatok domáci duel proti MAC Újbuda.

Svoj tím ťahá produktivitou kapitán Adam Zbořil. Český útočník má v 48 zápasoch bilanciu 18 gólov a 13 asistencií, zároveň je aj najlepším strelcom mužstva. Druhým v poradí je ďalší útočník Andreas Štrauch, ktorý nastúpil v tejto sezóne na 47 zápasoch a strelil v nich 12 gólov a pridal k tomu aj 15 asistencií. 23 kanadských bodov má na svojom konte Juraj Jurík za 6 gólov a 17 asistencií. V bráne sa môžu Novozámčania spoliehať na výkony reprezentačného brankára Andreja Košarišťana a v posledných zápasoch sa darí aj navrátilcovi Matejovi Kristínovi. Prvý menovaný odohral v tejto sezóne 42 zápasoch, v ktorých si úspešnosť udržal na úrovni 93,22 %. Zároveň je s maďarským brankárom Vayom aj lídrom v štatistike zápasov bez inkasovaného gólu, obaja ich majú na svojom konte 6. O 3 roky mladší Matej Kristín dostal šancu v 10 zápasoch a v nich si udržal úspešnosť 95,49 %, a tiež sa mu podarilo odchytať jeden zápas aj s čistým kontom.

Zostava MHC Mikron Nové Zámky z posledného zápasu proti Dukle Trenčín:

MHC Mikron Nové Zámky: M. Kristín – Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, Slávik, Henderson – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, T. Urban, Šimun – T. Pospíšil, R. Hruška, Štrauch - Rogoň, Fábry, Jakúbek

Vzájomné zápasy s MHC Mikron Nové Zámky v tejto sezóne:
  4. kolo – 21. september 2018 – MHC Mikron Nové Zámky – HC Košice 2:3
15. kolo – 16. október 2018 – HC Košice – MHC Mikron Nové Zámky 4:0
26. kolo – 25. november 2018 – MHC Mikron Nové Zámky – HC Košice 0:2
37. kolo – 30. december 2018 – HC Košice – MHC Mikron Nové Zámky 3:1

Jasným lídrom trenčianskej Dukly na ľade aj v kabíne je dlhoročný slovenský reprezentant a medailista z majstrovstiev sveta Branko Radivojevič. Svojmu mužstvu v aktuálnej sezóne pomohol už 10 gólmi a 30 asistenciami. Za ním nasleduje ďalší bývalý reprezentant a hráč českého Liberca Milan Bartovič. Rýchlonohý útočník nazbieral v 46 zápasoch 31 kanadských bodov (12+19). Darí sa aj bývalému košickému útočníkovi Petrovi Sojčíkovi. Rodák z Dubnice nad Váhom strelil v tejto sezóne 13 gólov a na 16 nahral. Najlepším strelcom mužstva je s 19 gólmi na svojom konte mladík Marek Hecl. V bráne podáva spoľahlivé výkony skúsený Michal Valent. Ten dostal priestor v bráne Dukly v 42 zápasoch a svoju úspešnosť si dokázal udržať na úrovni 92,16 % a v 4 zápasoch nedostal ani gól.

Zostava HK Dukla Trenčín z posledného zápasu proti MHC Mikron Nové Zámky:

HK Dukla Trenčín: Valent – Starosta, Rýgl, Bohunický, Cebák, Bokroš, Gula, Božík – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – Hecl, Radjenovic, T. Varga – O. Mikula, J. Švec, Sádecký – M. Luhový, R. Dlouhý, D. Hudec – Špankovič

Vzájomné zápasy s HK Dukla Trenčín v tejto sezóne:
  7. kolo – 30. september 2018 – HC Košice – HK Dukla Trenčín 5:1
18. kolo – 31. október 2018 – HK Dukla Trenčín – HC Košice 3:1
29. kolo – 2. december 2018 – HC Košice – HK Dukla Trenčín 4:0

Oceliari tak zabojujú v ďalších ťažkých zápasoch o dôležité body. Trénerom už budú k dispozícii aj nové posily z Ruska – obranca Roman Derljuk a útočník Eliezer Šerbatov. Verme, že sa im podarí pred reprezentačnou prestávkou z tohto ťažkého dvojzápasu vydolovať čo najviac bodov. KOŠICE DO TOHO!