Pred Vianocami proti Prešovu

PRIDANÉ: 21.12.2021

V predvianočnom zápase 28. kola Tipos extraligy privítame v stredu 22. decembra o 19:00 na domácom ľade tím HC GROTTO Prešov. Pôjde už o tretie vzájomné meranie síl v tejto sezóne. V prvom zápase sme  koňarov doma porazili 2:1, no potom sme ťahali za kratší koniec, keď sme v Prešove prehrali 2:3.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY TIPOS EXTRALIGA 2021/2022:

6. kolo  HC Košice – HC GROTTO Prešov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 30. Slovák (McPherson, Saucerman), 49. Chovan (Klhůfek, Tansey) – 54. Zagrapan (Sýkora)

17. kolo HC GROTTO Prešov – HC Košice 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

Góly: 41. Michnáč (Sýkora, Růžička), 56. Sýkora (Michnáč, Růžička), 60. Šimun (Michnáč, Sýkora) – 32. Slovák (Lapšanský, Rogoň), 59. Pereskokov (Chovan, Parshin)

PRODUKTÍVNY ALBERT MICHNÁČ

V decembrových zápasoch Prešov trikrát zvíťazil a celkovo si pripísal 9 bodov. Naposledy sa radoval v pondelok, keď doma porazil Trenčín výsledkom 3:1. V tabuľke sa nachádza na ôsmom mieste s 35 bodmi, no v prípade víťazstva sa môže dotiahnuť na našich oceliarov, ktorí sa nachádzajú s 38 bodmi na šiestom mieste.

Najproduktívnejším hráčom prešovského mužstva je Eduard Šimun, ktorý sa dokázal bodovo presadiť aj v posledných troch zápasoch. V pondelkovom proti Dukle Trenčín si pripísal jeden gól a asistenciu. V 23 odohratých zápasoch má už 17 bodov za osem gólov (najlepší strelec mužstva) a deväť asistencií.  Proti Košiciam si v dvoch zápasoch pripísal jeden gól. Druhým najproduktívnejším hráčom je Jonathan Charbonneau, ktorý má len o bod menej ako Šimun. Kanaďan však naposledy nastúpil na zápas 19. novembra práve proti oceliarom a je teda otázne či sa zajtra predstaví. Vo forme je český útočník Albert Michnáč, ktorý v posledných piatich zápasoch zakaždým bodoval a v tabuľke produktivity je už na treťom mieste. V zápase 17. kola proti Košiciam bol pri všetkých 3 góloch. Zatiaľ poslednou útočnou posilou, ktorá posilnila Prešov je ukrajinský reprezentant Vitalii Lialka. V piatich zápasoch si pripísal dve asistencie. Naposledy pôsobil v tíme Donbass Doneck.

Od posledného vzájomného zápasu sa udialo v obranných radoch Prešova niekoľko zmien. Najprv klub podpísal ruského beka Ivana Glazkova. Potom prišlo k výmene hráčov s Michalovcami. Z klubu odišiel Matej Bača a prišiel Ján Ťavoda. Poslednou zmenou je len včera potvrdený odchod Matúša Raisa do HK Nitra. Najproduktívnejším obrancom mužstva je momentálne bývalý oceliar David Růžička, ktorý má na svojom konte osem bodov za 8  asistencií.

OCELIARI S MOŽNOSŤOU NAPRAVIŤ SI CHUŤ

Oceliari po dvoch víťazných zápasoch opäť ťahali za kratší koniec. Najprv v domácom zápase proti Popradu (1:4) a v nedeľu v Banskej Bystrici (2:3). Zo šiestich decembrových zápasov máme na konte šesť bodov. V zápasoch proti Prešovu sa najviac darí Marekovi Slovákovi, keď si v dvoch zápasoch pripísal dva góly.

Len dnes sme vám priniesli informáciu o príchode žilinského odchovanca Jakuba Lineta, ktorý k nám prišiel z Martina na striedavé štarty. Gabriel Spilar, športový manažér HC Košice: "Príchod Kuba Lineta je reakciou na chýbajúci post centra. Je to brániaci typ hráča, ktorý nám má priniesť určitú variabilitu v skladaní útokov. Veríme, že sa mu bude u nás dariť a bude prínosom pre náš tím."

Našim najproduktívnejším hráčom je kapitán Michal Chovan. Na konte má už 27 bodov za 5 gólov a 22 asistencií čo je v priemere 1,08 bodu na zápas. Najlepší strelec ligy Pavel Klhůfek je tiež vo forme. V ôsmich decembrových zápasoch si pripísal 7 bodov za štyri góly a tri asistencie. Naposledy skóroval práve v Banskej Bystrici.

V obrane sa najviac darí Coltonovi Saucermanovi. V decembri si v ôsmich zápasoch pripísal päť bodov, celkovo ich má na konte 13. Za zmienku určite stojí aj jeho produktivita +/-, kde má 11 plusových bodov. Druhým najproduktívnejším bekom je Eduard Šedivý. V 27. kole odohral svoj 400. zápas v najvyššej slovenskej súťaži.

Zápas bude vysielaný na stanici SPORT TV. Na internetovej platforme si ho budete môcť vychutnať na TIPSPORT TV.

Košice do toho!

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Banskej Bystrici:

Košarišťan - Deyl, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Saucerman, Cibák, Novota - Pereskokov, Slovák, McPherson, Bartánus, Chovan, Rogoň, Klhůfek, Mrázik, Parshin,  Milý, Havrila, Jokeľ

Zostava HC GROTTO Prešov z posledného zápasu proti Trenčínu:

Bespalov - Rajnoha, Ťavoda, F. Fekiač, Růžička, Glazkov, Turan - A. Nauš, Čacho, Welychka - Michnáč, Šimun, Lialka - T. Nauš, Zagrapan, Lalík - Žilka, V. Fekiač, Klíma - Miškuf

Higlights z posledného vzájomného zápasu: