PREDSTAVUJEME HRÁČOV JUNIORKY: Kristián Uhrin

PRIDANÉ: 5.12.2018

Dvadsaťročný rodák z Košíc je oporou juniorskej ofenzívy. Na jeho konte mu svieti 15 bodov, ktoré získal v 29 zápasoch. Počas nich nazbieral 9 asistencií a šesťkrát rozvlnil súperovu sieť.  Kedy sa začal naplno venovať hokeju a na čo je najviac hrdý sa dočítate v dotazníku.

Kristián, čo by si robil, ak by si sa nevenoval hokeju?

Hral by som vodné pólo. Rodičia ma na to chceli dať skôr, než som začal s hokejom, no ten bol pre mňa dôležitejší.

Ako a kedy si s hokejom začínal?

Začal som v šiestich rokoch. Raz ma môj otec zobral pozrieť zápas košickej juniorky a zapáčilo sa mi to, tak som sa tomu začal venovať aj ja.

Čo študuješ?

Študujem odbor Šport a zdravie na Prešovskej univerzite.

S kým si v tíme najviac rozumieš?

S Kubom Cibákom trávim veľa času aj v škole, čiže on je taká moja opora aj v kabíne, ale takisto sme v partii aj s Vikim Juraškom a Samom Sirotňákom.

Ako najradšej tráviš svoj voľný čas?

Najlepsi relax pre mňa je, keď môžem byť so svojou priateľkou a rodinou. Jasné, že som rád aj niekde s partiou, ale s nimi som skoro stále, buď na tréningoch, alebo v škole (smiech).

Aký šport ťa ešte baví?

Kedysi som hrával aj florbal, ale to som bol mladší o nejakých sedem-osem rokov (smiech).

Akú hudbu počúvaš?

Slovenský a český rap je môj obľúbený žáner, najviac si „idem“ Ega, Strapa a z tých českých asi Paulie Garand, ale mám rád aj ACDC napríklad.

Obľúbený seriál?

Dva a pol chlapa, Priatelia, Simpsonovci a aj Mentalista

Máš nejakú obľúbenú knihu?

Naposledy som čítal knihu o Mariánovi Gáboríkovi a Paľovi Demitrovi – také životopisné ma zaujímajú najviac.

Aké je tvoje najobľúbenejšie jedlo a ktoré jedlo by si nikdy nezjedol?

Milujem všetko s knedlíkom – maďarský guláš, sviečkovú aj vepřo-knedlo-zelo. Naopak nemám rád kel ani špenát.

Obľúbený film?

Rýchlo a zbesilo a film o Paľovi Demitrovi.

Čo by si chcel zmeniť na svojom živote?

Asi nič, podľa mňa je všetko tak, ako to má byť. Ja som spokojný.

Obľúbená farba?

Červená.

Najkrajšie miesto, ktoré si navštívil?

Istý čas som pôsobil v Štokholme, ale navštívil som aj Škótsko. Tieto dve miesta mi tak utkveli v pamäti a rád na ne spomínam.

Ako si predstavuješ svoju budúcnosť?

Bol by som veľmi rád keby som sa mohol živiť hokejom, a ak by mi to nevyšlo, tak by som chcel byť asi kondičný tréner.

Kto je tvojím hokejovým idolom?

Nicklas Backstrom, útočník z Washington Capitals.

Prihrávka alebo gól?

Prihrávka.

Ktorú vlastnosť by si na sebe vyzdvihol a ktorej by si sa chcel zbaviť?

Rodičom vďačím za to, že som slušne vychovaný a skromný, a najviac mi prekáža moja výbušná povaha, keďže som narodený v znamení Býka.

Ako vyzerá tvoj bežný deň?

Bežná rutina. Dôležité sú pre mňa raňajky a potom nasledujú povinnosti ako škola, tréning  a po ňom idem buď do posilňovne, alebo sa idem učiť.

Aký je zatiaľ tvoj najkrajší hokejový zážitok?

Keď som bol tretiak-štvrták, tak som sa stal hráčom turnaja v Dolnom Kubíne.

Z čoho máš strach?

Z výšok.

Na čo si najviac hrdý?

Asi na to, že som si mohol zahrať aj v zahraničí a presadiť sa tam.

Ovládaš nejaký cudzí jazyk?

Angličtinu, ruštinu a trošku aj švédštinu.

Čo ťa dokáže v živote najviac nahnevať?

Neslušnosť, nevychovanosť a drzosť ľudí. Nepáči sa mi to, ľudia by mali byť kultivovaní.

Si poverčivý?

Som. Som tak vnútorne nastavený, že ak v jednom zápase dám gól, tak pred ďalším zápasom robím presne to isté, aby mi to vyšlo opäť. Musím mať na raňajky chlieb vo vajíčku, na obed špagety a pred zápasom kávu a kofolu.

Na ďalšieho hráča košického juniorského tímu sa môžete tešiť už o týždeň.

HC KE Media Team (hal)