PREDSTAVUJEME HRÁČOV JUNIORKY: Matúš Horváth

PRIDANÉ: 29.12.2018

Za mesiac november sa našim najúspešnejším juniorom stal brankár Matúš Horváth. Osemnásťročný rodák z Košíc pôsobí v našom mládežníckom tíme jeden rok. V aktuálnej sezóne odchytal 23 zápasov, pričom si dvakrát udržal čisté konto a 8-krát pomohol svoju tímu k výhre. S percentuálnou úspešnosťou 91,59% patrí do TOP 5-ky brankárov v Extralige juniorov.

Matúš, ako dlho sa venuješ hokeju?

Začal som, keď som mal 6 rokov, a to len preto lebo môj brat hrával hokej a ja ako malý chlapec som chcel mať všetko, takže som povedal otcovi, že aj ja chcem hrať. Ale zapáčilo sa mi to a začalo ma to baviť.

Čo by si robil, ak by si nehral hokej?

Ak by som sa nevenoval tomuto športu, určite by som hral hokejbal, pretože to je po hokeji moja druhá najobľúbenejšia činnosť.

Baví ťa okrem týchto športov aj nejaký iný?

Keď som mal 12 rokov ukončil som kariéru v karate, ktorému som sa tiež venoval od kedy som nastúpil do školy. Teraz si rád zahrám futbal, ale to len tak rekreačne.

Čo študuješ?

Študujem na SPŠ Strojníckej, odbor Programátor CNC strojov.

S kým si v kabíne najviac rozumieš?

Ťažko povedať, všetci si tam rozumieme lebo sme dobrá partia, no za takých najlepších kamarátov určite považujem Kuba Študenca, Peťa Eliáša, Kika Adamka, Ľuba Patleviča a Adama Markuša.

Akú hudbu počúvaš?

Väčšinou je to slovenský rap a hip-hop.

Aké je tvoje obľúbené jedlo?

Som veľký gurmán a dokážem si každé jedlo naozaj vychutnať, ale medzi také najobľúbenejšie patria jedlá od mojich babičiek. Od jednej babky je to rezeň a šalát a od tej druhej knedlo vepřo zelo.

Obľúbená farba?

Modrá a čierna.

Máš nejaké domáce zvieratko?

Máme doma kocúra, volá sa Džero.

Keby si vedel zmeniť jednu vec vo svojom živote, ktorá by to bola?

Keď sa tak spätne pozriem do detstva, asi by som menej zlostil rodičov (smiech).

Aké najkrajšie miesto si navštívil?

Barcelona, boli sme tam s rodinou na dovolenke a bolo tam veľmi pekne.

Aký cudzí jazyk ovládaš?

Na takej vyššej úrovni ovládam len anglický jazyk.

Máš nejakú vysnívanú krajinu, kam by si sa chcel pozrieť?

Určite by som chcel ísť do Ameriky, ale rád by som sa pozrel napríklad aj do destinácií ako je Maurícius alebo Maledivy.

Ako najradšej tráviš svoj voľný čas?

Väčšinou som na hokejbale, to ma veľmi baví. Ale rád si zájdem s priateľmi na dobré jedlo do mesta alebo len tak leňoším pri nejakom filme.

Aký je tvoj najobľúbenejší film a seriál?

Za mňa je to určite trilógia Pán prsteňov, ale aj Harry Potter. Zo seriálov si rád pozriem Dva a pol chlapa a Dr. House.

Na ktorú svoju vlastnosť si pyšný a naopak, čo by si chcel na sebe zmeniť?

Myslím, že som priateľský a komunikatívny, z toho dokážem vyťažiť. Na druhej strane by som chcel odstrániť to, že som tvrdohlavý a navyše, keď som bol mladší musel som mať stále posledné slovo, čo sa pomaly zlepšuje.

Aký je tvoj obľúbený hokejový tím?

Tu v slovenskej Extralige sú to určite Košice a napríklad v KHL je to CSKA Moskva. V NHL sa mi páči hra Washingtonu a takisto aj nováčik Las Vegas. V českej lige mám rád tím Kometa Brno.

Máš čas sledovať aj konkrétne hokejové zápasy?

Zvyknem si pozrieť celé zápasy z našej aj českej ligy a aj z KHL. Zo zámorskej ligy sledujem len highlighty.

Kto je tvoj hokejový idol?

Snažím sa od každého brankára zobrať to najlepšie, ale ak by som mal menovite povedať, tak to budú určite Halák, Čiliak a aj Lundqvist, Fleury a Price.

Aké sú tvoje hokejové ciele?

Najväčším hokejovým snom je to, aby som sa mohol tým hokejom živiť, pretože to jediné ma baví a napĺňa na 100%. Dúfam, že mi to vyjde, ak náhodou nie, tak snáď nebudem musieť robiť nič a budem mať veľa peňazí (smiech).

Ako vyzerá tvoj bežný deň?

Ráno vstanem, najem sa, idem do školy, po škole prichádzam väčšinou na štadión na tréning a podľa toho kedy skončíme sa mi rysuje večerný program, buď idem domov, alebo ešte s partiou do mesta. No a samozrejme cez víkendy mávame zápasy.

Čo ťa dokáže v živote najviac nakopnúť?

Už keď mám také stavy, že nechcem nič vidieť, tak si spomeniem, prečo som to začal robiť a koľko času som tomu venoval. Zavriem sa do izby, zresetujem hlavu a idem ďalej.

Akú superschopnosť by si chcel mať?

Chcel by som vedieť hýbať vecami bez toho, aby som sa ich dotkol. To ma vždy fascinovalo.

Čoho sa v živote najviac bojíš?

Najviac sa asi bojím samoty a toho, že nebudem mať s kým zdieľať svoje zážitky.

Aký najkrajší hokejový zážitok si prežil?

Môj zatiaľ najkrajší hokejový zážitok bol, keď som mal 11 rokov a boli sme na turnaji v Zell am See, ktorý sme s tímom HTA vyhrali. Bol to taký výber chlapcov z Čiech a zo Slovenska.

Čo ťa dokáže najviac nahnevať?

Som veľmi výbušná povaha, takže ma dokáže vytočiť úplná maličkosť. Vo všeobecnosti je to vtedy, ak sa mi niekto snaží vnútiť svoj názor alebo ma presviedča o niečom, čo nie je pravda. V zápase sa viem nahnevať, keď vidím, že sa mužstvu nedarí.

Si poverčivý?

Som veľmi poverčivý.

Takže máš aj nejaké predzápasové rituály?

Snažím sa pred každým zápasom opakovať tú istú rozcvičku alebo robiť všetko tak, ako som to urobil pred niektorým výherným zápasom.

Prihrávka alebo gól?

V mojom prípade je to jednoznačne prihrávka, gól cez celé ihrisko som ešte neskúšal (smiech).

HC KE Media Team (hal)