PREDSTAVUJEME HRÁČOV JUNIORKY: Patrik Frič

PRIDANÉ: 19.2.2019

Osemnásťročný rodák z Gelnice sa hokeju venuje od ôsmich rokov. Ako šestnásťročný si vyskúšal študentský i hokejový život v zahraničí. Po čase sa však vrátil domov. Do košického hokejového klubu nastúpil minulý rok, a to do mužstva dorastencov. V juniorskom tíme je „prvoročák“ a hrá na pozícii útočníka. Na jeho konte mu svieti odohraných 42 zápasov, v ktorých má bilanciu štrnástich bodov za 4 góly a 10 asistencií. Viac sa zo súkromia Patrika Friča dočítate v dotazníku.

Patrik, prečo si sa začal venovať hokeju?

Začalo to tak, že môj krstný trénoval deti v Gelnici, tak ma tam rodičia prihlásili na hokej. Keď som trošku podrástol, hral som aj za Prešov.

Ako sa zrodila tvoja cesta do zahraničia?

Pred tromi rokmi som odišiel do Ameriky, do Pittsburghu, keď som skončil ôsmy ročník na základnej škole a tam som nastúpil už ako prvák na strednú školu. Takže, tam som študoval, ale aj som hral za mládežnícky tím, v U16. Bolo tam super, nazbieral som kopu skúseností a mesto mi naozaj učarovalo.

Takže otázka, ktorý hokejový tím je tvoj obľúbený je asi zbytočná...

Samozrejme, je to Pittsburgh Penguins (smiech).

Aké sú tvoje hokejové ciele?

Chcel by som sa naďalej venovať hokeju, no ešte som nerozmýšľal, kam ma „vietor zaveje“. Bolo by fajn, ak by to bolo čo najbližšie, niekde na Slovensku.

Čo študuješ?

Študujem v Prešove na športovom gymnáziu.

Podľa čoho si si vybral číslo dresu?

Teraz nosím 96-ku, pretože takú som dostal. Ak by som si mohol vybrať, bral by som 87-ku, tú nosí aj môj obľúbený hráč Sidney Crosby.

Baví ťa okrem hokeja aj nejaký iný šport?

Asi všetko, čo je hokeju príbuzné – florbal, hokejbal. Baví ma napríklad aj basketbal a volejbal, no tie neviem hrať, takže ich len sledujem (smiech).

Aké je tvoje obľúbené jedlo a čo by si nikdy nezjedol?

Obľúbený je kebab a nikdy by som nezjedol huby a ryby.

Máš nejaký štýl hudby, ktorý rád počúvaš?

Vypočujem si v podstate všetko, čo je známe a čo ide v rádiách, ale teraz dosť často počúvam napríklad Eminema.

Ktorý seriál alebo film patrí medzi tvoje najobľúbenejšie?

Medzi seriály jednoznačne The Big Bang Theory, Dva a pol chlapa aj Dr. House, je ich viac. Filmy veľmi nepozerám, no páčil sa mi Eight mile.

S kým si najviac v kabíne rozumieš?

Najdlhšie sa poznám s Oliverom Zahurancom. Ak ideme niekde, tak som na izbe s Kikom Adamkom, pretože s ním sa poznám tiež odkedy hrával v Gelnici, ale snažíme sa všetci vychádzať ako jedna partia.

Ovládaš nejaký cudzí jazyk?

Anglický.

Čo by si robil, ak by si nehral hokej?

Nikdy som nad tým neuvažoval. Hokej ma napĺňa, baví ma a tým sa chcem živiť.

Obľúbená farba?

Sivá alebo modrá.

Máš nejaké domáca zvieratko?

Mali sme desať rokov psa, ale teraz už nemáme žiadne zviera.

Keby si mohol zmeniť jednu vec v živote, ktorú?

Fúha, ak by som mohol, zmením viacero vecí, nie len jednu. Som spokojný so svojím životom, no ak by sa dalo niečo vylepšiť, urobil by som to.

Máš nejakú vysnívanú dovolenku alebo miesto, kam by si chcel raz ísť?

Dovolenky ma nejako nelákajú, ale rád by som sa šiel pozrieť do Dubaja alebo na Maldivy.

Ako najradšej tráviš voľný čas?

Najradšej spím a oddychujem.

Ako zvykneš relaxovať?

Zvyčajne si zahrám nejakú počítačovú hru alebo len ležím na gauči pred telkou.

Aká vlastnosť ťa vystihuje?

To neviem, treba sa opýtať spoluhráčov.

Čo ťa dokáže najviac nahnevať?

Keď ma niekto zobudí zo spánku.

Ako vyzerá tvoj bežný deň?

Cez deň som trošku „rozlietaný“. Ráno idem do školy, po škole idem na tréning, čiže cestujem z Prešova do Košíc, po tréningu sa idem niekam najesť a cestujem domov do Gelnice.

Aký bol doteraz tvoj najkrajší hokejový zážitok?

Asi to, keď sme vyhrali školskú ligu v Amerike.

Čoho sa bojíš?

Exotických hadov.

Si poverčivý?

Nepovedal by som to o sebe.

Máš nejaké rituály pred zápasmi?

Nie sú to rituály, ale zvyknem sa na zápas naladiť stále tými istými pesničkami.

Prihrávka alebo gól?

Keďže mám v tejto sezóne toľko gólov, že to dokážem spočítať na jednej ruke, tak jednoznačne gól.

Koľko hokejok použiješ za sezónu?

Nerátam to, ale som rád, keď je to čo najmenej (smiech).

Akú superschopnosť by si chcel mať?

Bral by som neviditeľnosť.

HC KE Media Team (hal)