PREDSTAVUJEME HRÁČOV JUNIORKY: Peter Eliáš

PRIDANÉ: 5.1.2019

Peter Eliáš odohral svoj prvý juniorský zápas pred dvoma rokmi, ešte ako dorastenec. Momentálne má devätnásťročný Košičan na konte 20 bodov. V 32 zápasoch 8-krát skóroval a prispel dvanástimi asistenciami. Aké ciele má do budúcna a čo by robil, ak by nehral hokej? Čítajte v dotazníku.

Peťo, od koľkých rokov hráš hokej a kto ťa k nemu priviedol?

S hokejom som začal pred 12-timi rokmi, čiže ako 7 ročný. Vzniklo to asi tak, že som s otcom pozeral nejaký zápas a on sa ma spýtal, či by som nechcel hrať hokej. Vtedy sme spolu aj so Samom Pavlíkom stáli prvýkrát na ľade. Bolo to pomerne neskoro, keďže ostatní spoluhráči už trénovali rok či dva, ale postupne som sa do toho dostal.

Čo pre teba znamená číslo dresu?

Najprv som mala číslo 16, to mi prinášalo šťastie, ale potom už 16-tka nebola voľná, tak som si zobral 86.

Čo by si robil, ak by si sa hokeju nevenoval?

Buď by som ostal pri športe a robil by som fitness, alebo by som sa kvalitnejšie vzdelával v jazykovej oblasti, to ma tiež celkom baví.

Kto je pre teba v tíme najlepším kamarátom?

Myslím, že celkovo sme kvalitná partia, ale najviac mi sedí Ľubo Patlevič a Kubo Študenc.

Aké športy ťa okrem hokeja ešte bavia?

Rád si zahrám volejbal, bedminton, ping pong a s Kubom Študencom si chodíme občas zahrať hokejbal. Máme také svoje miesto v Krásnej za kultúrnym domom, takže tam to trénujeme (smiech).

Koľko cudzích jazykov ovládaš?

Viem po anglicky a teraz sa učím aj po nemecky, takisto by som sa vedel dohovoriť aj po rusky.

Ak je tvoje najobľúbenejšie jedlo a čo by si nikdy nezjedol?

Je ich strašne veľa, určite by som nevedel vybrať jedno, ale tie naj sú pre mňa bryndzové halušky, pizza a černohorský rezeň. No a nikdy by som nezjedol banán. Neznášam ho.

Akú hudbu počúvaš?

Všetko okrem metalu, najviac asi rock a čierny rap.

Ktorý seriál a film patria medzi tvoje obľúbené?

K seriálom by som zaradil Narcos a Narcos Mexico a môj najobľúbenejší film je Mission Impossible s Tomom Cruisom.

Kde študuješ?

Študujem na Obchodnej akadémii, teraz som v maturitnom ročníku.

Máš nejaké domáce zvieratko?

Máme doma dve mačky, kocúra Dušana a aj labradora Darka.

Ak by si mohol vo svojom živote niečo zmeniť, čo by to bolo?

Nie som spokojný s korupciou v našej krajine, to by som zmenil, ak by som vedel.

Aké najkrajšie miesto si navštívil?

Chicago, bol som tam hrať na takých neoficiálnych majstrovstvách sveta a páčilo sa mi tam veľmi.

Máš nejaké vysnívané miesto, kam by si sa chcel pozrieť?

Mám veľa takých špeciálnych miest, ale rád by som išiel do Paríža a takisto aj do exotických krajín ako je Bali, Karibik, Seychely a pod.

Ako najradšej tráviš svoj voľný čas?

Som veľmi rád, ak môžem byť s kamarátmi alebo s priateľkou. Ak je toho času viac, tak si stíham aj zacvičiť, ale jasné, že mám rád aj leňošenie pri nejakom dobrom seriáli, viem sa tak rýchlo zregenerovať.

Ako vyzerá tvoj bežný deň?

Klasika doobeda škola, poobede tréning, potom aktivity podľa toho, ako mi to časovo vychádza a večer doma relaxujem.

Ktorú vlastnosť by si na sebe vyzdvihol a ktorú by si chcel odstrániť?

Som hrdý na to, že som pracovitý a takisto aj priateľský a meniť by som na sebe nechcel nič, pretože potom by som to už nebol ja.

Kto je tvoj hokejový idol?

Patrick Kane.

Máš aj obľúbený hokejový tím?

Áno, Chicago Blackhawks.

Akú superschopnosť by si chcel mať?

Chcel by som byť nesmrteľný.

Aký je tvoj doposiaľ najkrajší hokejový zážitok?

Asi Majstrovstvá Slovenska, ešte keď sme boli v deviatke, síce sme skončili štvrtí, ale bola to pre mňa česť tam byť, takisto aj Hlinka Memorial Cup, kde sme reprezentovali osemnástku a nezabudnuteľné je pre mňa aj to Chicago.

Obľúbená farba?

Červená.

Čoho sa najviac v živote bojíš?

Bojím sa neúspechu.

Čo ťa dokáže najviac nahnevať?

Asi to, keď ma niekto ignoruje.

Si poverčivý?

Áno, som.

Takže, máš aj nejaké zaužívané rituály pred zápasmi?

Stále si pobozkám náramok, ktorý som si priniesol z dovolenky z Chorvátska. Síce nie stále mi prinesie šťastie, ale aj tak na to verím.

Prihrávka alebo gól?

Prihrávka.

Koľko hokejok použiješ za sezónu?

Približne desať.

Aké sú tvoje hokejové ciele?

Nemám nejaké konkrétne ciele zatiaľ, jasné, že by som sa chcel dostať s hokejom čo najďalej, ale za úspech by som považoval to, keby som sa ním vedel plnohodnotne živiť.

Máš v zálohe aj nejaký plán, ak by ti to s hokejom nevyšlo?

Mám v pláne vyštudovať odbor kondičného trénera, takže ak by mi nevyšiel hokej, ostal by som naďalej v tej oblasti športu tak, že by som robil fitness trénera.

HC KE Media Team (hal)