PREDSTAVUJEME HRÁČOV JUNIORKY: Samuel Sirotňák

PRIDANÉ: 28.1.2019

Rodák z Košíc si prešiel na domácom ľade všetkými vekovými kategóriami, v juniorskom mužstve pôsobí druhý rok. Na chrbte so 61-tkou má pravý obranca aktuálne odohraných  36 zápasov, v ktorých  si pripísal  3 asistencie. Devätnásťročný mladík má na svojom konte momentálne 3 kanadské body. Čo všetko nám Samo zo svojho súkromia prezradil si môžete prečítať v dotazníku.

Samo, ako si sa dostal k hokeju?

Bolo to tak, že som predtým, od piatich rokov, robil gymnastiku, ale syn otcovho kamaráta hral hokej a nejako ma zlanárili spolu s otcom, aby som to skúsil. Vydržal som robiť oba športy, no neskôr som sa musel rozhodnúť pre jeden, tak som ostal pri hokeji.

Aké je tvoje obľúbené jedlo a čo by si nezjedol?

Prvú priečku si delia lasagne s bryndzovými pirohami. Nemám rád vyprážaný syr.

Aký druh hudby počúvaš?

Vypočujem si všetko okrem jazzu. Cez rock, hip hop až po pop music.

Ktoré seriály a filmy patria medzi tvoje najobľúbenejšie?

Peaky Blinders a Dva a pol chlapa patria medzi moje top seriály a k naj filmom by som zaradil asi Creed, je to taký, povedal by som, športový film.

Čo študuješ?

Študujem na SPŠ Strojníckej odbor grafické systémy. Akurát som v maturitnom ročníku, takže rozmýšľam nad viacerými vysokými školami. Chcel by som nejako stíhať štúdium popri hokeji.

S kým si v kabíne najviac rozumieš?

So Samom Pavlíkom sme spolu vyrastali, takže on je taký môj parťák, ale aj  Kiko Uhrin, Aďo Palacko a Adam Matej.

Aký šport ťa okrem hokeja ešte baví?

Baví ma viacero športov, rád si počas letnej prípravy zahrám futbal, rád chodím plávať a v lete hráme s priateľkou squash.

Čo by si robil, ak by si nehral hokej?

Keby som nehral hokej, určite by som hral niečo iné (smiech).

Aký je tvoj obľúbený hokejový tím?

Boston Bruins.

Máš aj nejaký hokejový idol?

Keď som bol menší, vždy to bol Zdeno Chára. Teraz sú to aj ďalšie hviezdy NHL ako napríklad McDavid.

Aký je tvoj hokejový cieľ?

Mojim cieľom je skončiť výšku a živiť sa hokejom. Zaradiť sa do nejakého dobrého mužstva na Slovensku, a keď sa podarí, tak by som išiel rád hrať aj do zahraničia.

Obľúbená farba?

Modrá.

Ktorú vlastnosť by si na sebe vyzdvihol a čo by si rád na sebe zmenil?

Dovolím si tvrdiť, že som poctivý. Snažím sa všetko robiť na sto percent a vo všetkom chcem vyhrať, v každej blbosti (smiech). Niekedy som až prehnane útočný, a napríklad na ľade sa to nie vždy hodí, keď tak vybuchnem.

Aké najkrajšie miesto si navštívil?

Vysoké Tatry. Tam je to vždy čarovné, ak ide človek na hocijakú túru alebo výlet.

Máš nejakú vysnívanú dovolenku?

Chcel by som ísť na nejaký ostrov, kde je pokoj od ľudí.

Ako tráviš voľný čas?

Nie je ho veľa, ale väčšinou s priateľkou alebo doma s rodinou.

Ako vyzerá tvoj bežný deň?

Ráno idem do školy, po škole utekám na tréning, po ňom sa snažím nájsť si čas na priateľku, večer si pozriem niečo do školy a znova dookola to isté. Sem tam sa stane, že príde do toho niečo iné, ale väčšinou je to taký stereotyp.

Aký najkrajší hokejový zážitok si zažil?

Výhra v play-off je o veľkých emóciách a stále je to pekný hokejový zážitok. Pamätám si však aj na rôzne súťaže, ktoré sme s tímom vyhrali ešte ako kadeti alebo v nižších kategóriách.

Čoho sa najviac bojíš?

Niekedy som sa bál tmy, to bol taký môj míľnik strachu (smiech). Teraz sa nebojím asi ničoho.

Čo ťa dokáže najviac nahnevať?

Ked mi niekto klame.

Si poverčivý?

Poverčivý nie som, ale mám určité návyky pred zápasmi.

Aké napríklad?

Napríklad, ľavú časť výstroje si obliekam skôr ako prvú, a keď idem na ľad tak sa prežehnám.

Akú superschopnosť by si chcel mať?

Chcel by som sa vedieť hocikde teleportovať alebo cestovať v čase.

Prihrávka alebo gól?

Prihrávka.

Prečo si si vybral práve dres s číslom 61?

Rozdeľovali sa dresy  a mne prischol tento (smiech).

Koľko hokejok použiješ počas sezóny?

Okolo desať.

Ovládaš nejaký cudzí jazyk?

Dohovorím sa po anglicky a učím sa aj po nemecky.

HC KE Media Team (hal)