Proti Dukle Trenčín s rodinnými balíčkami vstupeniek, deti za 1 Euro!

PRIDANÉ: 11.1.2020

Základná časť sa pomaly blíži do svojho finále a v nej sa Košičania poslednýkrát stretnú s hokejistami HK Dukla Trenčín. Nenechajte si ujsť atraktívny duel dvoch stálic slovenskej najvyššej súťaže, ktorý je na programe v nedeľu 12. januára od 18:00!

Dukla Trenčín odohrala v piatok ťažký zápas na pôde Popradu, ktorému podľahla po veľkom boji 1:3. Do streleckej listiny sa zapísal Kanaďan Brandon Alderson. Po 36 odohraných zápasoch patrí zverencom trénera Jána Pardavého vynikajúce 4. miesto so ziskom 62 bodov, pred piatym Zvolenom sa držia vďaka lepšiemu skóre. Na tretí Slovan Bratislava stráca spomínaná dvojica 11 bodov, s čím sa Trenčania určite nemienia uspokojiť.

Naši Oceliari odohrali s Duklou Trenčín v tejto sezóne už tri zápasy, ktoré vždy dotiahli do úspešného konca. V prvom meraní síl sme na domácom ľade zdolali svojho súpera 3:2. Nasledujúce dva zápasy v Trenčíne dospeli až do samostatných nájazdov, ktoré sme úspešne zvládli a tešili sa tak z výhier 4:3 a 2:1. O štvrtý dramatický vzájomný zápase je teda postarané!

Produktivitu Trenčanov ovládol v tejto sezóne Čech Jozef Mikyska. 25-ročný odchovanec Liberca nazbieral v 36 zápasoch 43 kanadských bodov za 11 gólov a 32 asistencií. Najlepším strelcom mužstva a zároveň aj druhým najlepším v Tipsport lige je legionár zo zámoria Brandon Alderson. 27-ročný Kanaďan odohral 36 zápasov, v ktorých strelil až 22 gólov a pridal k ním aj 12 asistencií! Najlepšiu trojicu uzatvára obranca Graeme McCormack. Rodák z kanadského Thunder Bay pôsobil v minulej sezóne v Nitre, kde tak isto patril k produktívnym hráčom. V súčasnosti má na svojom konte bilanciu 5 gólov a 25 asistencií. Trenčania sa v tejto sezóne môžu spoľahnúť aj na služby vyrovnanej brankárskej dvojice Matej Tomek - Michal Valent. Svojej šance sa vynikajúco chytil prvý menovaný a hoci je mladší, jeho úspešnosť zákrokov je na vyššej úrovni. 22-ročný bratislavský rodák dostal prednosť v 18 zápasoch, v ktorých si spomínanú úspešnosť udržal na hodnote 93,82 %. O 11 rokov starší Michal Valent dostal priestor v 20 zápasoch so štatistikami 92,02 % a 2,51 inkasovanými gólmi na zápas. Obaja odchytali aj dva zápasy, v ktorých si udržali čisté konto.

Zostava HK Dukla Trenčín z piatkového zápasu proti HK Poprad:
Trenčín: Valent – McCormack, Starosta, Stacha, Štach, Sládok, Kajínek, Bokroš – Alderson, Mikyska, Bezúch – Bartovič, Valach, Hecl – Džugan, Balán, Lapšanský – Ferényi, Švec, Sojčík – Ďurina

Svoje vstupenky si môžete zabezpečiť ihneď tu  https://www.hckosice.sk/vstupenky, pri vstupe na štadión postačí preukázať sa kódom v mobilnom telefóne.

Povzbuďme spoločne našich hokejistov na ceste za ďalším dôležitým víťazstvom a v boji o udržanie vedúcej pozície v tipsportligovej tabuľke. KOŠICE DO TOHO!

(ypm)