Proti Liptákom zabojujeme o našu prvú výhru

PRIDANÉ: 1.10.2021

V piatkovom štvrtom kole Tipos extraligy o 17:30 na domácom ľade  privítame celok z Liptovského Mikuláša. Proti družstvu zo severného Slovenska sa nám dlhodobo darí, veď v posledných desiatich vzájomných dueloch sme s nimi prehrali iba raz. Samozrejme, obe mužstvá sú aktuálne v úplne inom zložení, avšak pevne veríme, že na túto pozitívnu štatistiku dnes dokážeme nadviazať.

V minulom ročníku skončili zverenci Milana Jančušku beznádejne na poslednom mieste ligovej tabuľky, ale počas leta došlo k viacerým výrazným zmenám, vďaka ktorým patrí káder Liptákov opäť ku konkurencieschopným. Pribudli takí hráči ako napríklad Sameli Ventelä, Aleksi Varttinen, Petr Obdržálek, Marek Hovorka, no azda najviac pozornosti pritiahol príchod skúseného brankára Tomáša Vošvrdu z Popradu. Liptáci už nie sú len tímom, od ktorého sa ľahko získavajú body, ale chcú sa pobiť o účasť v play-off, preto našich chlapcov dnes rozhodne nečaká ľahká úloha.

Liptovský Mikuláš získal v doterajšom priebehu sezóny tri body, a to za hladkú výhru 4:0 v minulom kole proti Dukle Trenčín. Prvé dve stretnutia mu ale nevyšli podľa predstáv, keď najskôr v podtatranskom derby nestačil na Poprad a o dva dni na to závahal aj s Novými Zámkami. Avšak už podľa týchto troch výsledkov i predvedenej hry môžeme skonštatovať, že Liptáci sa posunuli výrazne vpred. Kvalitu majú rovnomerne rozdelenú medzi útok a obranu. Všetko teda nasvedčuje tomu, že budú vedieť potrápiť každého protivníka. 

Momentálne je veľmi náročné odhadnúť, ako sa pre znovuzrodený klub bude aktuálna sezóna vyvíjať, no z najhoršieho sú už určite vonku. Dnes našich „oceliarov" čaká fyzicky nesmierne náročný súboj, v ktorom nám súper nedaruje ani centimeter ľadu, no po troch nevydarených vystúpeniach je motivácia pripísať si premiérovú výhru v ročníku 2021/2022 ešte vyššia. Preto dúfame, že sa nám to aj s Vašou podporou na tribunách podarí a naskočíme na víťaznú vlnu.

Košice do toho!