Prvé ohlasy Patrika Lampera a Jakuba Ferenca po prestupe do Košíc

PRIDANÉ: 27.5.2022

Prestupové obdobie je už v plnom prúde. V posledných dňoch posilnili rady HC Košice útočník Patrik Lamper a obranca Jakub Ferenc. Verejnosť o tom informoval športový manažér klubu Gabriel Spilar prostredníctvom našich komunikačných kanálov.

Dvadsaťdeväťročný  krídelník Patrik Lamper prichádza do metropoly východu z materského klubu,  Banskej Bystrice. Minulú sezónu začal v českej najvyššej súťaži, no nakoniec ju dohral doma na strednom Slovensku.  V drese s baranom na hrudi odohral 14 zápasov, v ktorých si pripísal 5 bodov za jeden gól a štyri asistencie. Okrem troch majstrovských titulov sa môže pochváliť aj štartmi v najcennejšom drese. V roku 2018 reprezentoval Slovensko na olympijských hrách v Pchjongčchangu.

Jakub Ferenc zatiaľ na Slovensku nepôsobil. Prevažnú časť kariéry, ako aj poslednú sezóni, nastupoval v českej najvyššej súťaži. V uplynulej sezóne odohral za Beranov Zlín 41 zápasov, v ktorých strelil 4 góly a na ďalšie 4 prihral. Okrem toho si vyskúšal aj pôsobenie v krajine tisícich jazier a taktiež odohral sezónu v poľskej lige, kde sa s tímom GKS Tychy tešil z majstrovského titulu.

Dvojicu hokejistov sme po podpise kontraktov pre náš web vyspovedali. Povedali nám o svojej doterajšej kariére, ambíciách a plánoch.

Banskobystričan Patrik Lamper sa okrem niektorých známych tvárí v hráčskych radoch dobré pozná aj s trénerom Danom Cemanom, ktorý ho viedol počas pôsobenia pod Urpínom, čo zavážilo aj pri výbere nového pôsobiska: ,,Ponuka z Košíc bola pomerne rýchla a zavážilo u mňa aj to, že ostáva tréner Dan Ceman. Zároveň sa teším z toho, že si opäť zahrám s hráčmi, s ktorými sa poznám,“ vyjadril sa trojnásobný majster slovenskej extraligy. Ako sa mu pod taktovkou kanadského kouča hralo  v minulosti? ,,Pod jeho vedením sa mi hralo dobre. Vyhovoval mi jeho systém.“

Jakuba Ferenc sa rozhodol prijať túto ponuku aj preto, že bol v kontakte so športovým manažérom klubu Gabrielom Spilarom už minulý rok. ,,Podmienky, zázemie a komunikácia sú tu na vysokej úrovni,“ skonštatoval rodák z Levoče.

Obaja hokejisti sú podľa svojich slov pripravení pomôcť tímu. ,,Tímové ciele sú vždy iba tie najvyššie a ja sa budem snažiť k tomu prispieť čo najviac,“ odpovedal olympijský reprezentant z Pchjongčchangu Patrik Lamper.

,,Obranná hra je moja hlavná devíza,“ tvrdí Jakub Ferenc, ktorý zároveň pochválil stúpajúcu úroveň hokejovej extraligy na Slovensku. ,,Posledných päť rokov som strávil v Zlíne, takže aj táto zmena prostredia mi vyhovuje. Košice sú silný klub a netaja sa tým, že stále mieria na titul a ja by som im ho veľmi chcel pomôcť získať.“

Jakub Ferenc pozná pôsobenie v Česku veľmi dobre. Poslednú sezónu však strávil u našich susedov aj Patrik Lamper. Ako by hráči porovnali tieto dve ligy? ,,V českej lige sa viac korčuľuje. Hra je rýchlejšia. Piati útočia – piati bránia,“ stručne zadefinoval štýl hry bystrický rodák Lamper. ,,Je to náročné porovnávať v tejto chvíli. Myslím, že to bude možné, keď to zažijem na vlastnej koži,“ skonštatoval Jakub Ferenc.

Akými zásadami sa naše posily riadia počas svojej kariéry? ,,Myslím si, že recept na úspech je dobrý a súdržný kolektív,“ odpovedal Patrik Lamper.

Podľa Jakuba Ferenca je podstatné sa nevzdávať. Tvrdí, že sa neriadi žiadnymi rituálmi, no rád si pred zápasom odpočinie.

Doposiaľ sa títo dvaja hráči s mestom nezoznámili, Košice nepoznajú, no povedali nám, že sa do metropoly východu tešia. ,,Tá typická slovenská srdečnosť sa preukazuje všade,“ dodal Jakub Ferenc na základe prvého stretu s ľuďmi v meste a v klube.

O ďalších novinkách vás budeme informovať prostredníctvom webu, facebookovej stránky a platformy YouTube.