Prvý januárový zápas odohráme na Spiši

PRIDANÉ: 3.1.2022

V rámci regionálnych kôl sa v utorok 04. januára o 18:00 predstavíme na ľade v Spišskej Novej Vsi. Pôjde o druhé vzájomné stretnutie v sezóne. V prvom sme presvedčivo vyhrali na ľade súpera 7:1.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY TIPOS EXTRALIGA 2021/2022:

10. kolo HK Spišská Nová Ves - HC Košice 1:7 (0:2, 0:3, 1:2)

Góly: 59. Štrauch (Atwal, Tyczynski) - 2. Lapšanský (Belluš), 18. Parshin (Chovan, Pereskokov), 30. Pereskokov (Jokeľ, Tansey), 33. McPherson (Slovák), 37. Tansey (Parshin, Pereskokov), 45. Rogoň (Belluš, Lapšanský), 49. Milý (Havrila, Jokeľ)

DECEMBER V ZNAMENÍ VÍŤAZSTIEV

V decembri si náš súper z deviatich zápasov pripísal 7 víťazstiev. Získal celkovo 21 bodov, čo je polovica dosiahnutých bodov v tejto sezóne. Posledné víťazstvo zaznamenali Spišiaci po Vianociach, keď doma porazili Prešov 4:2. V poslednom zápase roku sa im však nedarilo a prehrali v Michalovciach 2:4.

Najproduktívnejším hráčom tímu je obranca Matthew Petgrave, ktorý má na svojom konte 25 bodov za 6 gólov a 19 asistencií. December bol pre neho produktívny mesiac, keď v ňom zaznamenal 11 bodov a v posledných štyroch zápasoch stále bodoval. Najlepším strelcom tímu je s 13 gólmi Matej Giľák, ktorý naposledy skóroval v predposlednom decembrovom zápase proti Prešovu. Vo forme je fínsky útočník Otto Nieminen. V poslednom zápase nebodoval no, predtým ťahal osem zápasovú šnúru s aspoň jedným bodom a jeho percentuálna úspešnosť sa vyšplhala na 1,19 bodu na zápas. V decembri opustil klub talentovaný poľský útočník Damian Tyczynski, ktorí prestúpil do prvoligovej Dubnice.

Ďalším produktívnym obrancom je Arvin Atwal. Z 20 zápasov v štrnástich bodoval a na svojom konte má už 18 bodov za 2 góly a 16 asistencií. Brankárskou jednotkou v tíme je Marcel Melicherčík, ktorý odchytal 22 zápasov, kde vychytal 12 výhier. Jeho percentuálna úspešnosť je 93,61%.

Spišská Nová Ves sa na začiatku sezóny pomaly rozbiehala, keď sa pohybovala v dolnej časti tabuľky. Postupne sa však prebojovala  na siedme miesto. Na našich oceliarov, ktorí sa nachádzajú na šiestom mieste stráca 1 bod, no má zápas k dobru.

V kádri nášho súpera pôsobí niekoľko hráčov, ktorí si v minulosti obliekali aj košický dres: Marcel Melicherčík, v sezóne 2014/2015 bol pri majstrovskom titule, Juraj Majdan a Branislav Rapáč boli súčasťou nášho kádra v nedokončenej sezóe 2019/2020, Ladislav Šcurko bol pri majstrovskom titule v sezóne 2008/2009, Róbert Džugan začal sezónu 2020/2021 v našom kádri, no počas nej prestúpil práve do Spišskej Novej Vsi a  náš odchovanec Filip Vrábeľ, ktorý na Spiš prestúpil pred začiatkom sezóny.

PRODUKTÍVNY MICHAL CHOVAN

Oceliarom sa v posledných dvoch zápasoch roku darilo a v domácom prostredí sme si pripísali dve víťazstvá. Strelecky sa trikrát presadil kapitán Michal Chovan, keď v zápase proti Michalovciam strelil oba naše góly a proti Prešovu zvyšoval na 2:0. Svoj ôsmy gól v sezóne si pripísal Marek Slovák, pre ktorého to bol štvrtý gól proti Prešovu.

V poslednom zápase proti Spišskej Novej Vsi sa darilo Vadimovi Pereskokovi, ktorý si v ňom pripísal 3 body za 1 gól a dve asistencie. Ruský útočník je s 22 bodmi našim štvrtým najproduktívnejším hráčom. Ak v zápase bude bodovať najlepší strelec ligy Pavel Klhůfek (16 gólov), bude to pre neho už dvestý bod v najvyššej slovenskej súťaži.

Našim najproduktívnejším obrancom je Colton Saucerman s 15 bodmi, jeho krajan náš tretí najproduktívnejší obranca Luc Snuggerud strelil v poslednom zápase svoj druhý gól v sezóne a na svojom konte má za 11 odohratých zápasov 8 bodov. Do zostavy sa po mesačnej pauze z dôvodu zranenia opäť vrátil Dominik Riečický. V poslednom zápase síce nechytal ale bol na striedačke ako náhradný brankár.

V decembri sme si do tabuľky pripísali 14 bodov. Celkovo ich máme na konte 43. Na tretiu Nitru strácame len tri body.

Zápas bude vysielať stanica RTVS Šport. Na internetovej plaftorme si ho budete môcť vychutnať na Tipsport TV.

Košice do toho!

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Prešovu:

Košarišťan - Saucerman, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Deyl, Cibák, Novota - Bartánus, Slovák, McPherson, Pereskokov, Chovan, Klhůfek, Rogoň, Linet, Mrázik, Milý, Havrila, Jokeľ

Zostava HK Spišská Nová Ves z posledného zápasu proti Michalovciam:

Melicherčík (od 44. Surák) - Atwal, Petgrave, Romaňák, Beaudry, Malina, Ordzovenský, Chatrnúch, Česánek - Ščurko, Salituro, Giľák, Nieminen, Kuru, Rapáč, Štrauch, Rauterm Hamráček, Džugan, Vartovník, Vrábeľ

Higlights z posledného vzájomného zápasu: