Radoslav Tybor: Určite chcem mužstvu pomôcť svojou produktivitou

PRIDANÉ: 14.7.2022

Po rokoch strávených v českej extralige sa vrátil na Slovensko. V minulej sezóne sa stal najproduktívnejším hráčom trenčianskej  Dukly, keď  v 47 zápasov  strelil 16 gólov a pridal 13 asistencií. Na Slovensku hral najvyššiu súťaž iba za „vojakov“ a Košice tak budú jeho prvým pôsobiskom mimo Trenčína v Tipos Extralige. Porozprávali sme sa s útočníkom Radoslavom Tyborom.

Doposiaľ si odohral celú kariéru v Trenčíne a v českej extralige. Čo ťa presvedčilo o tom, že si sa rozhodol zmeniť pôsobisko?

Zmeniť pôsobisko som sa rozhodol asi pred 2 mesiacmi, keď sme sa s Trenčínom nedohodli na niektorých veciach. V Česku som podpísal papier, že 2 roky nemôžem hrať v žiadnom tíme. Zopárkrát som sa stretol s Gabrielom Spilarom, kde ma zaujala vízia klubu. Ide o jednu z najlepších organizácii na Slovensku, a preto som sa rozhodol pre zmenu.

Proti Košiciam si odohral množstvo zápasov. V čom si myslíš, že je tento klub atraktívny?

V Košiciach sa mi stále hralo ťažko. Klzisko je väčšie ako na niektorých iných štadiónoch a domáci tím tam vždy hrával pekný útočný hokej. Verím, že mi to bude sedieť a pomôžem Košiciam k úspechu.

Na základe tvojich predošlých pôsobení sa dá hovoriť aj o lojalite. Čo pre teba znamená tento atribút?

Mám radšej, keď v klube pôsobím viac rokov. Nemám rád každoročné sťahovanie s rodinou. Verím, že aj v Košiciach budú so mnou spokojní a v tíme ostanem možno aj dlhšie obdobie.

Ako si spomínaš na pôsobenie v Česku? V čom sa podľa teba líšia naša a česká extraliga?

Na pôsobenie v Čechách spomínam v dobrom. Ani v jednom tíme som nemal žiadny problém. V každej kabíne bola super partia. Česká súťaž je o niečo lepšia ale nie je to určite nejaký veľký rozdiel, slovenská liga je taktiež dobrá. V Čechách hrajú kvalitnejší hráči a každý musí dodržiavať systém, ktorý je nastolený. V zápasoch preto nepadá veľa gólov a je to viac takticky viazané. Aj v českej extralige sú však slabšie a lepšie zápasy, tak ako aj u nás.

Vo svojej kariére si nastrieľal veľa gólov ale pridal si aj mnoho asistencií. Si skôr strelec alebo tvorca hry?

Bol som vždy braný skôr za strelca ako tvorcu hry. Budem rád, keď aj Košiciam pomôžem svojimi gólmi. Hlavné je, aby sme na konci sezóny boli úspešní ako tím.

Za reprezentačné Áčko si odohral takmer 50 zápasov, čo tiež dokazuje tvoje kvality. Aké svoje kvality by si chcel presadiť v našom drese?

Určite chcem mužstvu pomôcť svojou produktivitou. Dôležitejšie ako osobné štatistiky však budú výhry a tímový výsledok. Vo svojej kariére som ešte nezažil výraznejší úspech, a preto verím, že sa mi to v Košiciach podarí.

Poznáš metropolu východu? Stihol si sa už zoznámiť aj s mestom?

Áno, v Košiciach som už bol. Mesto je naozaj pekné a páči sa mi.

Ako tráviš leto? Stihol si už aj dovolenku?

Leto trávim doma s rodinou a tréningami. Počas voľna sa ešte chystáme oddýchnuť si k moru.

Radoslavovi ďakujeme za rozhovor a prajeme mu v našom drese veľa úspechov.