Roman Faith ide do draftu NHL zo 125. miesta

PRIDANÉ: 9.4.2020

Košický talentovaný útočník Roman Faith bude v drafte nasadený na 125. mieste rebríčka európskych korčuliarov. Mladý Oceliar hrajúci s číslom 79 má za sebou mimoriadne pestrú sezónu. Po krátkej zastávke vo Fínsku si vybojoval zostavu v košickom "Áčku", za ktoré odohral 16 zápasov s bilanciou 2 góly a 4 asistencie. Romanovi sa darilo aj v drese slovenskej reprezentácie do 18 rokov, za ktorú nastúpil v 18 zápasoch, vsietil 9 gólov a 12 krát asistoval.

Romana sme sa opýtali, ako vníma predčasne ukončenú sezónu.

"Sezóna mi toho dala veľmi veľa. Najprv sa mi otvorili oči mužským hokejom na turnaji v Pardubiciach, následne po zvážení všetkých plusov a mínusov som chcel skúsiť zmenu. Tú vôbec neľutujem a Fínsko mi dalo veľmi veľa, po fyzickej stránke a posilnilo moju mentalitu trénovať. Mužský hokej v Košiciach mi toho dal ešte viac, kedy som zažil svoju prvú polsezónu medzi mužmi, kde som sa od trénera Draisaitla snažil čerpať čo najviac."

Ako sa cítiš pred nadchádzajúcim draftom?

"Cítim sa momentálne ako školák, aj keď som v drafte. Ani sám neviem povedať, ako to bude, no bol som počas sezóny v kontakte s klubom, respektíve môj agent. Jediná vec čo má mrzí je, že som chcel na ľade ukázať viac, no bohužiaľ to už neviem zmeniť. Momentálne mi ostáva sa čo najlepšie pripraviť na ďalšiu sezónu a uvidíme čo bude. Necítim sa nijako výnimočne, momentálne sa učím, trénujem a dookola to isté. Nič nie je zaručené, keďže tá sezóna nebola nijako neskutočná, že to mám isté, no dal som do toho najviac, čo som v ten moment mohol a dúfam, že to vyjde. Dlhé roky sa mi páči Chicago, ale pri drafte je mi to asi úplne jedno. Bol by som veľmi rád, ak by si ma vybral hociktorý tím."

Romanovi budeme držať palce.