Séria zápasov na klziskách súperov začne v Detve a na Spiši proti Liptovskému Mikulášu

PRIDANÉ: 24.1.2019

Tipsport liga smeruje do svojej poslednej pätiny, Oceliarov v najbližších dňoch čakajú zápasy na súperových ihriskách. V piatok 25. januára vycestujú naši hokejisti pod Poľanu, kde od 18:00 nastúpia v zápase proti Detve. Netradične, hneď o deň neskôr v sobotu 26. januára vyzvú hokejistov Liptovského Mikuláša. Tento súboj sa odohrá na zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi, úvodné buly sa vhodí o 17. hodine.

Náš piatkový súper ťahá nelichotivú päťzápasovú šnúru prehier, keď postupe nestačil na silných súperov Banskú Bystricu, Duklu Trenčín, MAC Újbudu, Zvolen a naposledy boli nad jeho sily aj hokejisti Žiliny. Aj kvôli tomu sa Podpoľanci prepadli v tabuľke až na 10. miesto a pred prenasledovateľom z Liptovského Mikuláša majú náskok už len dvoch bodov. Vzájomné zápasy v tejto sezóne hovoria jasne v prospech našich hokejistov, ale už viackrát nám minuloročný nováčik ukázal, že svoju kožu nepredá ľahko.

Reprezentačný útočník Radovan Puliš je so 40 kanadskými bodmi na čele produktivity svojho tímu, ktorému pomohol 9 gólmi a 31 asistenciami. Hneď za ním nasleduje s 36 kanadskými bodmi odchovanec martinského hokeja Michal Murček. 26-ročný krídelník je zároveň s 22 gólmi najlepším strelcom Detvy. Medzi trojicu najproduktívnejších hráčov patrí aj exkošický útočník Ladislav Ščurko. Ten má po 47 zápasoch na svojom konte 10 gólov a 17 asistencií. V bránkovisku dostávajú priestor Roman Petrík a Alexander Zalivin. Prv menovaný nastúpil v 26 zápasoch, v ktorých si udržal úspešnosť na úrovni 90,75 %. Jeho ruský kolega sa predstavil v 21 zápasoch s úspešnosťou 89,26 %.

Zostava HC 07 Detva z posledného zápasu proti MsHK Žilina:
HC 07 Detva: Petrík – Martin Chovan, Betker, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Golian, Šimon – Ščurko, Murček, Král – Hodgson, V. Fekiač, Žilka – Tibenský, Gašpar, Matúš Chovan – Pulščák, M. Surový, D. Jendroľ

Vzájomné zápasy s HC 07 Detva v tejto sezóne:
  2. kolo – 16. september 2018 – HC 07 Detva – HC Košice 1:4
13. kolo – 19. október 2018 – HC Košice – HC 07 Detva 7:1
24. kolo – 20. november 2018 – HC 07 Detva – HC Košice 2:5
35. kolo – 26. december 2018 – HC Košice – HC 07 Detva 2:0

Sobotňajší zápas by mal byť pre Liptákov posledným domácim v Spišskej Novej Vsi. Po viac ako polroku by sa mali presťahovať do zrekonštruovaných priestorov na svojom zimnom štadióne. Naposledy, v 47. kole, dokázal Liptovský Mikuláš prekvapiť vtedajšieho lídra z Banskej Bystrice a po skvelom výkone si do tabuľky pripísal 3 body za výhru 5:3! Aj vďaka tomu sa Liptáci dotiahli práve na Detvu, na ktorú strácajú už len dva body. V piatok 25. januára hokejisti Liptovského Mikuláša nastúpia znova proti lídrovi tabuľky Tipsport ligy, tentokrát proti hráčom Zvolena. Bude preto zaujímavé, či dokážu druhýkrát po sebe zosadiť vedúci celok z čela súťaže...

Počas uplynulých dní sa predstavitelia klubov v Liptovského Mikuláša a Trenčína dohodli na výmene brankárov. Z Liptova sa do Trenčína presťahoval 28-ročný Juraj Hollý, opačným smerom sa porúčal skúsenejší Marek Šimko. Oba kluby si od tejto výmeny sľubujú skvalitnenie brankárskeho postu.

Aktuálnym lídrom kanadského bodovania mužstva z Liptovského Mikuláša je odchovanec Róbert Huna. 33-ročný útočník nastrieľal v 47 zápasoch 18 gólov a pridal k tomu aj 13 asistencií. Nasleduje ďalší útočník s košickou minulosťou – Martin Kriška. Ten nastúpil v 41 zápasoch a sieť súpera rozvlnil 7-krát, na ďalších 20 gólov nahral. Dvojica Richard Huna – Marek Uram nazbierala v doterajšom priebehu sezóny rovnaký počet bodov – 25. Staršiemu z tejto dvojice však na tento počet stačilo odohrať len 37 zápasov, o 11 rokov mladší Richard Huna nastúpil v 47 zápasoch. Liptáci sa v bráne doteraz spoliehali predovšetkým na výkony ruského brankára Antona Kislicyna. 29-ročný rodák z Nižnekamska nastúpil v 39 zápasoch a počas nich si udržal svoju úspešnosť na úrovni 90,18 %. Na svojom konte má aj dva zápasy bez inkasovaného gólu.

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš z posledného zápasu proti Banskej Bystrici:
MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Kurali, Nemec, Nádašdi, Bača, Fereta, Suchý, Lenďák, Mezovský – Kriška, Richard Huna, Róbert Huna – Uram, Tamáši, Varga – Oško, Števuliak – Uhrík, Žiak

Vzájomné zápasy s Liptovským Mikulášom:

11. kolo – 12. október 2018 – HC Košice – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:2
22. kolo – 16. november 2018 – MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice 1:7
33. kolo – 21. december 2018 – HC Košice – MHK 32 Liptovský Mikuláš 1:0

V najbližších dňoch čakajú našich hokejistov ďalšie náročné zápasy a my veríme, že pred play-off chlapci vybojujú ďalšie veľmi dôležité body do extraligovej tabuľky.

KOŠICE DO TOHO!