Sériu domácich zápasov zakončíme proti Michalovciam

PRIDANÉ: 3.12.2022

Počas druhej adventnej nedele privítame na svojom ľade súpera z východného Slovenska, ktorého sme v tejto sezóne ešte neporazili. 04. decembra o 17:00 padne úvodné buly zápasu proti HK Dukla Ingema Michalovce. Po dvoch zápasoch na Zemplíne sa tak v Steel Aréne budeme snažiť o prvé víťazstvo proti tomuto súperovi.

Zemplínčania na víťaznej vlne

Náš štvrťfinálový súper z minulej sezóny vyhral štyri z posledných piatich zápasov. Naposledy prehral  18. novembra proti Zvolenu, keď tímu z pod Pustého hradu podľahol po samostatných nájazdoch.

Začiatkom novembra tím oznámil príchod Romana Stantiena, ktorý nahradil vo funkcii kanadského trénera Toma Coolena. 58 ročný kouč, ktorý v minulosti trénoval Slovan aj Poprad absolvoval svoju premiéru proti Prešovu. V šiestich stretnutiach doviedol svoj tím k víťazstvu. Neúspešný bol len raz už v spomínanom zápase proti Zvolenu.

Nováčikom v mužstve je aj útočník Ethan Szypula. Pre 25 ročného Kanaďana sú Michalovce prvou zastávkou v Európe. V piatich odohratých stretnutiach si na svoje konto dokázal pripísať tri body za gól a dve asistencie.

Najproduktívnejším hráčom michalovskej Dukly je s 15 bodmi popradský odchovanec Matúš Paločko. V 22 zápasoch si 31 ročný útočník pripísal na svoje konto sedem gólov a osem asistencií. Najlepším strelcom mužstva je s 8 gólmi Roman Žitný. Bývalý hráč Košíc, Slovanu a Nitry ku gólom pridal aj 5 asistencií a na svojom konte tak má 13 bodov.

Michalovce sa môžu spoliehať na brankársku dvojicu Vošvrda – Škorvánek. Obaja golmáni majú vyše 90% úspešnosť zákrokov. 26 ročný brankár Stanislav Škorvánek dokonca dostal reprezentačnú pozvánku na Vianočný Kaufland Cup a bude tak mať možnosť absolvovať svoju premiéru v reprezentačnom Áčku.

Posledný zápas:

Líšky sa naposledy predstavili v domácom prostredí proti Popradu. Po prvej tretine prehrávali 0:1, no v polovici zápasu dokázal vyrovnať Filip Vašaš. V poslednej minúte zápasu hrali Michalovce presilovú hru. Dokázali ju využiť 34 sekúnd pred koncom zápasu, keď svoj premiérový gól v sezóne strelil Ivan Glazkov.

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce z posledného proti Popradu:

Škorvánek – Štajnoch, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Macejko – Zabusovs, Pavlovs, Matúš Paločko – Žitný, Buc, Lapšanský – Szypula, Suja, Bezúch – Vašaš, Galamboš, Chalupa

Postavenie v tabuľke:

Michalovce sa s 39 bodmi nachádzajú na piatom mieste. Na štvrté Nové Zámky strácajú dva body.

Vzájomné zápasy:

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 18. Puliš (Buc, Suja), 29. Puliš (Macejko, Osburn), 55. Macejko (Osburn, Buc) - 8. Leskinen (Watling), 31. Slovák (Southorn, Watling)

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly: 8. Vašaš (Paločko, Michalčin), 16. Žitný (Buc, Suja), 48. Paločko (Osburn), 60. Suja – 29. Chovan (Tybor, Bartánus)

Produktívny Chovan, Jääskeläinen najlepším strelcom

Naši Oceliari natiahli víťaznú sériu na štyri zápasy, keď vyhrali nad Banskou Bystricou 6:1. Dva góly v zápase strelil Joona Jääskeläinen, ktorý sa v tejto štatistike stal našim najlepším hráčom. V sezóne strelil už 12 gólov. Dve asistencie pridal kapitán Michal Chovan, ktorý bodoval v posledných šiestich zápasoch a nazbieral v nich 9 bodov. Svoj premiérový gól v sezóne strelil Ladislav Romančík. Gólovo sa presadil aj Colin Campbell, ktorý je s 25 bodmi (11+14) našim najproduktívnejším hráčom. V zápase sa skórovali aj fínsky útočník Ville LeskinenPatrik Rogoň.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Banskej Bystrici:

Janus - Olsson, Deyl, Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, A. Bartoš - Jääskeläinen, Campbell, Leskinen - Bartánus, Chovan, Paršin - Tybor, Slovák, Rogoň - Jokeľ, Linet, Havrila

Postavenie v tabuľke:

Po 22 odohratých sa nachádzame na treťom mieste. Na lídra tabuľky Slovan strácame iba tri body.

Vstupenky na všetky domáce  zápasy je možné zakúpiť v pokladni 2h pred zápasom alebo [tu].

Košice do toho!

Na zápas proti Michalovciam pozýva Eduard Šedivý: