Siedme víťazné samostatné nájazdy v tejto sezóne. Ako videli zápas proti Nitre naši hokejisti?

PRIDANÉ: 7.1.2020

Po zápase v Budapešti, ktorý ukončil našu dvanásť zápasov trvajúcu sériu bez prehry, nás čakal doma zdatný protivník v podobe Corgoňov. Kvalitou disponujúca Nitra sa na tento duel naladila víťazstvom nad iným mužstvom z východu Slovenska, a to Popradom. Košičania sa však chceli vrátiť na víťaznú vlnu a o vyrovnaný súboj bolo postarané.

Do duelu sme vstúpili aktívne a v deviatej minúte úvodného dejstva otvoril skóre Pavel Klhůfek krásnou strelou, ktorou vymietol všetky pavučiny v hornom rohu súperovej bránky. V ďalšej časti stretnutia mali diváci možnosť sledovať taktickú vojnu plnú disciplíny, v ktorej góly nepadali. Prišiel však úvod tretej periódy a Nitra sa v rozpätí štyroch minút dokázala dvakrát presadiť a razom sa dostala do vedenia 2:1. Následne bolo cítiť z našich chlapcov veľké odhodlanie a chuť po vyrovnaní. Nakoniec sa to v 57. minúte zápasu podarilo aktívne hrajúcemu Branislavovi Rapáčovi, ktorý nás svojím gólom posunul už do dvanásteho tohtosezónneho predĺženia. V tejto časti duelu sa hralo zo strany na stranu, no ani tu sme sa víťaza zápasu nedočkali a na rad prišli divácky obľúbené samostatné nájazdy. V nich ukázali veľký hokejový kumšt len naši chlapci Dávid Skokan a Michal Chovan. Svoje nájazdy filigrantsky premenili, a keďže hostí umlčal Andrej Košarišťan, zrodilo sa naše víťazstvo za dva body.

Jurij Repe: „Istú rolu v tomto zápase zohrala aj naša disciplína. Odohrali sme pekný zápas, ale trošku nás trápila produktivita. Na predĺženia sme si svojím spôsobom už zvykli. Môže nás to trochu tešiť z hľadiska blížiaceho sa play-off. Tam sa budú odohrávať vyrovnané zápasy a je možné, že sa v nich pôjde aj do predĺženia. My v nich máme túto sezónu dobrú bilanciu a teší nás to. Musíme však zlepšiť otáčanie ťažiska hry a dnes chýbajúcu produktivitu, pretože dva góly z tridsiatich piatich striel je podľa mňa málo.“

Branislav Rapáč: „Pred zápasom som sa s bývalými spoluhráčmi nijak zvlášť nedoberal, sme už predsa dospelí. Veľmi sa však teším, že za nimi teraz po zápase môžem prísť a popriať im všetko dobré do nového roka. Je to pre mňa špecifické, keď hrám proti Nitre, no teraz som v drese Košíc a snažím sa tomuto tímu dať mojich sto percent. Môj gól ma, samozrejme, potešil. O trochu lepšie sa mi ale hrá na klziskách súperov, ktoré sú menšie. Hokej sa vyvíja dopredu, klziská sa zmenšujú, aby padalo viac gólov. Možno by sa mohlo zmenšiť aj to naše. Som však rád, že som dokázal premeniť svoju šancu, pretože túto sezónu ich mám mnoho a chcem mužstvu pomáhať gólmi. Vieme, že zápasy nemusíme silou mocou rozhodnúť v predĺžení, pretože na nájazdy máme skvelého brankára a hráčov, ktorí ich vedia premieňať. Mám pocit, že všetky duely, ktoré dospeli až k nájazdom, sme vyhrali. Samozrejme, že v predĺžení chceme dať gól, no nehrnieme sa bezhlavo do útoku.“

Juraj Majdan: „Vnímal som, že ma čaká duel proti bývalým spoluhráčom, no nejakú extra motiváciu to vo mne nevyvolalo. Možno to tak bude v zápase v Nitre, kde som odohral skvelú sezónu a určite sa tam budem chcieť ukázať pred ich fantastickými divákmi. Vedeli sme, že Nitra má výborné presilovky, tak sme si v šatni povedali, že musíme hrať bez faulov. Vyšlo nám to, aj keď je škoda, že sme nezískali tri body, no sme radi aj za dva. Čo sa týka predĺžení, tak toľko som ich ešte v jednej sezóne nezažil a to sme len tesne za polovicou základnej časti. Dokážeme ich však vyhrávať a snáď to tak bude až do konca sezóny. Doma dávame málo gólov, ale verím, že sa to zlomí. Keď začneme naše vyložené šance chladnokrvne premieňať, tak by sme sa predĺženiam mohli vyhnúť a vyhrať tak zápas v riadnom hracom čase.“

Žiga Pavlin: „Na ľade som sa cítil veľmi dobre. Máme dobrý tím, ako obrancovia máme stále podporu od útočníkov, vo vlastnom obrannom pásme nám dnes veľakrát pomohli. Aj napriek svojmu prvému duelu v tejto súťaži môžem povedať, že je tu väčšia kvalita, než v Chance lige. Určite sú tu lepší hráči, myslím si, že dnes sme odohrali parádny zápas, aj smerom vzad. Stane sa, že dostaneme nejaké smolné góly, avšak odohrali sme 60 minút tak, ako sme sa dohodli. Som tu na skúške, chcem zaujať svojou všestrannou hrou, dokážem strieľať, nahrávať, som tímový hráč a urobím všetko preto, aby sme víťazili. To budem robiť každý deň!“

Pavel Klhúfek: „Dnes to bol veľmi ťažký zápas, stretli sa dva tímy hrajúce pre divákov veľmi atraktívny hokej, a tak sme veľmi radi za dva body. S Davidom Květoňom si vo formácii veľmi rozumiem, hráme spoločne prakticky už od jeho príchodu, má skvelé prihrávky a jednoducho vidí ten hokej. Ako tím však budeme musieť v ďalších zápasoch hrať trošku jednoduchšie vzadu, nevracať toľko pukov a hrať priamočiarejšie. Určite nás mrzí, že sme doma stratili bod, predsa len by mohol v konečnom zúčtovaní chýbať. Na druhej strane je to zase víťazstvo. Je super, že máme hráčov, ktorí dokážu premieňať nájazdy a brankára, ktorý nedostáva góly.“

Zápas hodnotia tréneri mužstiev

Peter Draisaitl, hlavný tréner HC Košice: „Som spokojný, hrali sme ako dobrý hokejový tím, ktorý nie náhodou vyhrá aj nad silnejšími protivníkmi. Po defenzívnej stránke sme hrali dobre 60 minút, Nitra má v ofenzíve aj defenzíve talentovaných hráčov a ja si nespomínam na žiadnu vyloženú, stopercentnú šancu, do ktorej by sme ich v tomto zápase pustili. Najprv tam bol gól prakticky z ničoho a neskôr puk prešiel pri presilovej hre cez dvoch hráčov až za Košarišťanov chrbát. Hrali sme veľmi stabilne celý zápas a hráčov Nitry sme boli schopní držať ďalej od našej brány. Hold, musíme si uvedomiť jednu vec – po prvom góle sme mali asi tri situácie 2 na 1, presilovky, z čoho by sme mali vyťažiť viac.“

Marián Bažány, hlavný tréner HK Nitra: „Myslím si, že diváci videli zaujímavý hokej. Košice nás v prvých dvoch tretinách korčuliarsky predčili, dostali sme rýchly gól hneď z druhej strely na bránu. Košice hrali nátlakový hokej, čo sme aj očakávali, avšak náš výkon sa v priebehu zápasu stupňoval a vygradoval v tretej tretine, kde sme strelili dva góly, dostali sme sa do vedenia, no potom sa nám stala rovnaká chyba na buly, ako so Slovanom a to nás stalo zvyšné dva body. Z celkového hľadiska som spokojný s prístupom hráčov v tomto stretnutí.“

Oceliari bodovali už v trinástom zápase v rade, a tak stále okupujú lídersku priečku tabuľky. Najbližšie čaká na našich chlapcov zápas v Nových Zámkoch, kde budú chcieť upevniť prvenstvo. Doma sa potom predstavíme v nedeľu 12. januára, kedy od 18:00 budeme hostiť trenčiansku Duklu.