Silu „oceliarov“ v Steel aréne pocítili aj Spišiaci – ideálna pozvánka na Slovan

PRIDANÉ: 28.11.2022

Štvrtý zápas v Steel aréne, štvrtá víťazná ďakovačka s divákmi. Po Trenčíne, Liptovskom Mikuláši a Poprade zabodovali naši chlapci naplno aj proti Spišskej Novej Vsi (4:1) a v tabuľke sme sa posunuli na štvrtú priečku – práve pred Rysov.

Tón zápasu udala už prvá tretina, v ktorej „oceliari“ na svojho východoslovenského súpera doslova vyleteli. Pomer striel 12:5 pretavili Košičania do dvoch gólov fínskych útočníkov Villeho Leskinen a Joonu Jääskeläinena.

„Prvá tretina bola jednou z našich najlepších v tejto sezóne,ocenil nástup do zápasu tréner Dan Ceman. „Hrali sme s veľkou energiou, mali sme dobrý prechod do útoku a trávili sme veľa času v tretine hostí. V druhej tretine sme trochu spomalili a súpera naštartovali presilové hry. V tretej časti sme chceli brániť výsledok, ale zároveň byť nebezpeční v útoku. Opäť nám to trochu komplikovali vylúčenia, ale v obrane sme dnes hrali naozaj dobre. Nepúšťali sme ich do prečíslení a pozorne sme si strážili stredné pásmo. Bol to teda solídny výkon a tešíme sa na Slovan.“

Hostia zo Spiša strelili svoj jediný gól až v 46. minúte, no v tom čase prehrávali už o tri góly. Svojim prvým presným zásahom sezóny sa o to postaral útočník Oliver Jokeľ.

„Každý gól poteší, hlavne v takomto dôležitom zápase. Čakal som na to dlhšie, ale ja som rád predovšetkým preto, že sa presadila naša päťka a pomohli sme k víťazstvu. Ten gól je iba čerešničkou na torte,“ skonštatoval pokojným hlasom 31-ročný košický odchovanec, ktorý sa stal už osemnástym hráčom kádra HC so streleným gólom.

Spoločne s Matúšom Havrilom a Jakubom Linetom odvádzajú vo štvrtom útoku kus poctivej práce, no ich čas na ľade limitujú presilové a oslabové hry. Tých bolo v súboji proti Spišskej Novej Vsi opäť mnoho a rozhodcovia udelili celkovo až dvanásť menších trestov. Košičania síce ubránili všetkých sedem vylúčení, no vyťažovaných hráčov to stálo veľa síl.

„Toto je veľmi ťažké. Máme veľa vylúčení a zabrať dostanú hlavne hráči zo špeciálnych tímov. My ostatní potom nie sme v rytme a určite sa cítime lepšie, keď sa hrá v rovnovážnom stave. Snažíme sa však využívať každú minútu na ľade,“ podotkol Jokeľ.

Znížiť počet zbytočných vylúčení je žiadúce aj podľa kapitána Michala Chovana. „Zbytočné sú hlavne fauly v útočnom pásme. Hovorím aj o svojom, to sa nesmie stávať. V presilovkách sa totiž rozhodujú zápasy a musíme sa toho vyvarovať. Zároveň môžeme byť úspešnejší v našich početných výhodách,“ zamyslel sa 35-ročný útočník, podľa ktorého sa však hra tímu postupne zlepšuje a pomaličky sa blíži k ideálu.

„Keď si spomeniem, kde sme boli pred mesiacom a pol, tak som naozaj rád. Stále som však tvrdil, že tá kvalita tu je a poctivá práca prinesie výsledky. Stále to nie je dokonalé a tak ako som povedal, ešte stále môžeme vylepšiť určité veci.“

Zisk dvanástich bodov zo štyroch domácich duelov v Steel predstavuje každopádne skvelú bilanciu a pokračovať v nej chceme aj v utorkovej dohrávke proti Slovanu Bratislava. „Je to super a túto sériu potrebujeme natiahnuť čo najdlhšie. V Crow aréne to nebolo ono a sme veľmi radi, že sme tu. Pred väčším počtom fanúšikov sa hrá úplne inak a zatiaľ nám to vychádza. Veríme, že na Slovan príde čo najviac ľudí a hokej ich bude baviť. Bude to ťažký súper, ale očakávam výborný hokej pred dobrou kulisou,“ podotkol Chovan.

Aj podľa Olivera Jokeľa bude utorkový duel hokejovým sviatkom a ujsť by si ho nemal nechať žiadny fanúšik košického hokeja. „Veríme v predĺženie úspešnej série. Slovan sem nepríde na výlet a bude to veľmi ťažký zápas. Dúfam, že nás príde podporiť viac divákov a užijeme si konečne plné tribúny,“ dodal Jokeľ.

Súboj dohrávaného 2. kola Tipos extraligy medzi HC Košice a bratislavským Slovanom je v Steel aréne na programe v utorok o osemnástej hodine.