Skončil sa Letný hokejový camp 2022

PRIDANÉ: 14.8.2022

V piatok 12. augusta sa skončil v poradí už 15. ročník Letného hokejové kempu. Po celý týždeň mali deti v sprievode našich mládežníckych trénerov a hráčov A-mužstva postarané o zábavu. V stredu deti kemp navštívíl aj Tomáš Jurčo.

Celý týždeň zhodnotil organizátor kempu Tomáš Pollák, kde pridal aj poďakovanie firme U.S. Steel Košice a klubu HC Košice.

Tomáš Pollák, organizátor kempu: „Každý rok sa snažíme priniesť niečo nové, celý kemp  je nastavený vo forme zábavy a súťaží. Hlavnou úlohou je, aby sa deti vyblázniili a mali športové vyžitie na rôznych miestach ako sú telocvičňa, ľadová plocha, Steam Factory alebo Neonka. Aj napriek tomu, že to bolo o zábave, dbali sme na techniku korčuľovania, zručnosti hráča, aby sme deti počas týždňa niečo aj naučili. Deťom sme zabezpečili všetko pre ich bezpečnosť, a to aby s radosťou chodili na kemp každý deň. Počas celého podujatia mali  zabezpečenú aj stravu, takže mali dostatok síl na celý program. Do budúcna by sme chceli zase priniseť novú aktivitu, ktorá by deti zabavila. Na záver prišli kemp vyhodnotiť zástupcovia USS a HC Košice, kde hráčom a trénerom boli odovzdané certifikáty. Chcel  by som sa poďakovať USS Košice a klubu HC Košice za výbornú spoluprácu a podporu, taktiež za obetavú prácu mojim kolegom a kolegyniam, celému realizačnému tímu a samozrejme rodičom, ktorí boli veľmi nápomocní.“

Svoj pohľad na kemp priniesol útočník HC Košice Patrik Rogoň #77, ktorý do Košíc prišiel v minulej sezóne po prestupe z Nových Zámkov.

Patrik Rogoň, útočník HC Košice: ,,Hokejový kemp počas prázdnin je ideálnym využitím voľného času pre deti. Mladí hokejisti a hokejistky si tam môžu zlepšiť svoje hokejové zručnosti, korčuliarsku techniku, majú veľa pohybu a hlavne zažijú veľa zábavy s kolektívom ako aj s trénermi. Súčasťou kempu HC Košice som bol prvýkrát a som veľmi rád, že som mohol prísť a pomôcť. V mládežníckych kategóriách som sa kempov veľmi nezúčastňoval, bol som na hokejovom kempe v Čechách a naozaj som si to veľmi užil. Počas  leta som sa zvykol venovať aj iným športom.”

Kemp prišiel podporiť aj Tomáš Jurčo, ktorý sa podieľal na výraznom úspechu Slovenska na poslednej zimnej olympiáde, kde získal bronzovú medailu.

Tomáš Jurčo, košický odchovanec a reprezentant: ,,Na hokejovom kempe som bol už viackrát, presný počet návštev neviem. Pamätám si seba v ich veku a to, že ak sa v blízkosti nás objavil nejaký profesionálny hokejista, nemusel byť ani na ľade, a dokázalo to dodať strašne veľa radosti aj motivácie. Bola to vzpruha, ktorá mi pomohla ten šport viac a viac milovať. V tom detskom veku sú aj iné záujmy, nie je to len hokej. Veľa z tých detí sa prišlo len vyšantiť a nie sa stať profesionálnym hokejistom. No práve takéto stretnutie s nejakým hráčom ich môže viac priblížiť k myšlienke, že sa chcú jedného dňa stať profíkmi.''

Na záver nám svoj pohľad na kemp pridal aj účastník kempu Sebastián, ktorý chce byť v budúcnosti útočníkom.

Sebastián, účastník kempu: „Veľmi sa mi tu páči. Trénujeme veľa a to mám rád.  Trénovali sme aj vonku, kde sme hrali futbal. Na kempe som už druhýkrát, na kemp prídem aj budúci rok. V budúcnosti by som chcel byť profesionálnym hokejistom, budem určite centrom.“

Za klub HC Košice sme radi, že si deti užili týždeň plný zábavy, niečo nové sa naučili a možno získali ďalšie nové kamarátstva. Chceli by sme sa poďakovať nášmu partnerovi U.S. Steel Košice za finančnú podporu, všetkým trénerom, ktorí sa kempu zúčatnili, hráčom A –mužstva, nášmu hosťovi a v neposlednom rade aj rodičom.

Už teraz sa spoločne tešíme na ďalší ročník.