Slovák: Spravodlivá remíza, škoda bodu navyše

PRIDANÉ: 28.1.2023

Predzápasové prognózy duelu HC Košice – HC´05 Banská Bystrica hovorili o vyrovnanom zápase. Hostia spod Urpína pricestovali do Steel arény v kvalitnej forme, veď z posledných siedmich zápasov vyhrali až šesť. Ambíciou našich chlapcov bolo nadviazať na cenný triumf zo Spiša.

Už úvodná tretina potvrdila, že to bude extrémne náročný duel, v ktorom môže rozhodnúť jeden moment. A tak sa i stalo. Na úvodný presilovkový gól hosťujúceho Bačika z 27. minúty odpovedal už o necelé tri minúty neskôr rovnako v početnej výhode Brett Pollock. Nasledovala najlepšia fáza Oceliarov v zápase, no z viacerých nádejných šancí gól nevyťažili a potom sa hra opäť vyrovnala. Defenzívne ladený duel dospel do predĺženia, v ktorom prekonal Jara Janusa po 43 sekundách Alex Tamáši.

„Bol to extrémne vyrovnaný play-off hokej. Obe strany hrali veľmi zodpovedne a vyložených šancí bolo málo,“ analyzoval zápas kanadský tréner Dan Ceman. „Súper mal málo strát a ukázal, že nám nič nedaruje. V takých zápasoch musíme byť ešte aktívnejší a musíme sa lepšie presadiť. Určite sú tam veci, ktoré môžeme robiť lepšie, ale Banská Bystrica hrá momentálne v dobrej forme a bolo to naozaj vyrovnané.“

V podobnom duchu hodnotil piatkový duel aj útočník Marek Slovák.

„Bol to taký defenzívne ladený hokej. Čistých šancí bolo málo a stretli sa dve mužstvá s podobným štýlom. Obranné pásmo fungovalo a bolo ťažké presadiť sa vpredu. Remíza je podľa mňa spravodlivá. Škoda len, že ten bod navyše neostal doma,“ povzdychol si 34-ročný center.

Získaný bod má – aj vzhľadom na zaváhanie Slovana a Zvolena – svoju cenu, no v domácom prostredí sa pochopiteľne máli.

„Jasné, že sme chceli vyhrať. Tabuľka je nahustená a z terajších domácich duelov chceme získať maximum. Táto strata teda mrzí, ale bol to naozaj taký remízový zápas. Stále to bolo vyrovnané a nevznikali prečíslenia. Pre divákov to možno nebolo také atraktívne, ale takto sa hrá aj v play-off. Prioritou bola obrana stredného a obranného pásma,“ pokračoval M. Slovák.

Príležitosť na návrat víťaznej nálady dostanú naši hokejisti už v nedeľu, keď o 18.30 privítajú východoslovenského rivala z Michaloviec. S Duklou sme už v tejto sezóne odohrali až päť duelov s priaznivou bilanciou 3-2.

„Bude to opäť niečo podobné. Aj Michalovce majú dobrú defenzívu a ak chceme byť úspešní, tak potrebujeme lepšie držanie na puku v útočnom pásme. Musíme mať aj viac striel a výraznejšie dominovať v okolí ich bránky,“ uzavrel Marek Slovák.