Štvrťfinále juniorov: Po úvodnych zápasoch je stav série 1:1

PRIDANÉ: 7.4.2022

V utorok a stredu odohrala naša juniorka v domácom prostredí prvé dva štvrťfinálové zápasy proti Skalici. Prvý zápas dopadol podľa našich predstáv, v druhom sme neuspeli a tak sa séria sťahuje do Skalice za stavu 1:1.

1.zápas

HC Košice – MHKM Skalica 5:3 (2:1, 0:1, 3:1)

Góly: 1. Bartoš J., 11. Barger (Tvrdoň, Bartoš J.), 49. Štec (Novota, Barger), 58. Kiss (Vaculik, Plokhotnik), 59. Nagy (Novota A.) – 3. Nemec (Čulen), 36. Nemec (Čulen, Mikula), 60. Kuba (Kotvan, Zaňát)

HC Košice: Kaľavský – Novota M., Jacko, Štec, Ragan, Galický, Vinclér, Hudec, Kaža – Nagy, Bartoš J., Tvrdoň, Vaculik, Plokhotnik, Kiss, Krasnozhon, Barger, Novota A., Novák, Jadrný, Jurčo

MHKM Skalica: Gajan – Hohl, Zaňát, Mikula, Polák, Dorotovič, Lipovský, Kolcun, Hladký - Balát, Kuba, Kotvan, Čulen, Rajčák, Nemec, Čerhit, Vach, Podolinský, Savić, Mihalovč, Staňka

Úvod prvého zápasu patril našim chlapcom. Už v 16. sekunde  otváral skóre stretnutia Jan Bartoš. V zápätí však vyrovnal Skaličan Richard Nemec a bolo 1:1. V ďalšej časti hry hrali Záhoraci nedisciplinovane a my sme to využili. V 11. minúte skóroval Patrik Barger a do šatní sme tak išli za priaznivého stavu. V 36. minúte opäť prišlo k vyrovnaniu, keď sa po druhýkrát v zápase presadil Richard Nemec. Po 40. Minútach bol vyrovnaný stav a všetko bolo otvorené. V tretej tretine sme sa chopili iniciatívy a odskočili Skaličanom na rozdiel troch gólov. Najprv skóroval Marián Štec, na 4:2 skóroval Andrej Kiss a piaty gól pridal Samuel Nagy. Hostia ešte korigovali výsledok tretím gólom. Po prvom zápase sme sa tak tešili z víťazstva 5:3.

2. zápas

HC Košice – MHKM Skalica 2:3 (2:1, 0:1, 3:1)

Góly: 17. Kiss (Plokhotnik, Vaculik), 60. Plokhotnik (Bartoš J., Novota A.) – 35. Zaňát (Baját), 39. Rajčák (Kuba, Mikula), 48. Kotvan

HC Košice: Kaľavský – Jacko, Štec, Ragan, Galický, Vinclér, Hudec, Ujjobbágy, Jurčo – Nagy, Bartoš J., Kaža, Vaculik, Plokhotnik, Kiss, Krasnozhon, Barger, Tvrdoň,  Novota A., Jadrný, Jurčo

V stredu bol zápas o góly trochu chudobnejší. V prvej tretine sme mali možnosť jednej presilovej hry ale nevyužili sme ju. Naopak ubránili sme dve oslabenia, čo nás nakoplo a v 17. minúte otváral skóre stretnutia Andrej Kiss. Druhá tretina sa začala tak ako prvá a obidve mužstvá mali možnosť presilovej hry. Kým my sme svoju nevyužili v 35. Minúte hráč hostí Erik Zaňát prekonal nášho brankára Kaľavského a bolo 1:1. Skaličania boli v presilovkách efektívni a využili aj svoju ďalšiu možnosť. Do šatní sme tak išli za stavu 1:2. V tretej tretine zvýšil na 3:1 z pohľadu hostí Branislav Kotvan. Pár sekúnd pred koncom korigoval skóre náš najproduktívnejší hráč základnej časti Oleksandr Plokhotnik a zápas sa tak skončil výsledkom 2:3.

Lukáš Vaculik, kapitán HC Košice: Zápasy boli dobre čo sa týka hry ale ale aj súpera . Už po prvom zápase sme vedeli, že to nebude ľahké a budeme musieť dať do toho všetky naše sily. V obidvoch zápasoch sme veľmi horeli na zakončení a efektivite. V prvom zápase nás ako tak naštartoval gol z prvej minúty. Väčšinu času  sme hru režírovali my a dotiahli sme tak zápas do víťazného konca. V druhom stretnutí sme opäť viedli ale kvôli zbytočným faulom a nepremeneným presilovkám sme sa väčšinu zápasu trápili. Súper naopak využil 2 presilovky a hral svoju hru. Neskôr nám odskočil o 2 góly a my sme sa naďalej trápili s koncovkou. Hostia tak dotiahli zápas do konca v ich prospech a vyrovnali sériu na 1:1.